Pep o zarzutach City: Jestem przekonany, że jesteśmy niewinni, ale zostaliśmy już skazani

Pep Guardiola jest „w pełni przekonany”, że Manchester City jest niewinny, ale mówi, że zostali już „skazani” po tym, jak zostali oskarżeni przez Premier League za rzekome naruszenie przepisów finansowych.

Premier League oskarżyła City o ponad 100 rzekomych naruszeń przepisów finansowych w poniedziałek i skierowała ustalenia do niezależnej komisji.

Zarzuty dotyczą dziewięcioletniego okresu od 2009 roku, ale City mówi, że jest „zaskoczone” i „z zadowoleniem przyjmuje przegląd tej sprawy”.

 • Nadzwyczajna konferencja prasowa Pepa: Pełny zapis
 • Man City oskarżone przez PL za rzekome naruszenia finansowe
 • Oskarżenia Man City Q&A: Jakie są kary?
 • Kluby PL chcą, aby Man City zostało wyrzucone z ligi, jeśli jest winne

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej dostępny odtwarzacz wideo

Główny reporter Sky Sports News Kaveh Solhekol wyjaśnia możliwe reperkusje po domniemanych naruszeniach finansowych Manchesteru City

Przemawiając do mediów po raz pierwszy od ogłoszenia zarzutów, Guardiola skrytykował niektóre osoby z zewnątrz za to, że szybko wydają wyroki.

„Moja pierwsza myśl jest taka, że już zostaliśmy potępieni” – powiedział boss City.

„Mamy szczęście, że żyjemy w kraju, w którym każdy jest niewinny, dopóki nie udowodni mu się winy. My nie mieliśmy takiej możliwości. Zostaliśmy już skazani.

„Co się stanie, nie wiem. Mamy dobrych prawników i wiem, że będziemy bronić naszego stanowiska.”

Jakie kary może nałożyć na klub niezależna komisja?

 • Zawieszenie klubu w rozgrywaniu meczów ligowych
 • Odejmowanie punktów
 • Rekomendowanie zarządowi, aby mecze ligowe zostały powtórzone
 • Zalecenie dla zarządu, aby liga wykluczyła pozwany klub
 • Order compensation
 • Anulowanie lub odmowa rejestracji zawodników
 • Conditional punishment
 • obciążenie klubu kosztami
 • Wydać inne zarządzenie, jakie uzna za stosowne

Pep „w pełni przekonany”, że City jest niewinne

Wcześniej City miało zakaz gry w rozgrywkach europejskich za naruszenie przepisów UEFA dotyczących finansowego fair play, który został unieważniony w wyniku odwołania do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu w 2020 r.

Przemawiając w maju 2022 r., Guardiola wyjaśnił, dlaczego poparł wtedy City i jest przekonany, że klub ponownie udowodni swoją niewinność.

„To się stało z UEFA, jest tak samo”, powiedział. „Te same artykuły, te same oskarżenia. Będziemy się bronić tak, jak to miało miejsce w sytuacji z UEFA. Sąd będzie dyktował co się stanie.

„Jestem w pełni przekonany, że będziemy niewinni. Odkąd Abu Dhabi przejęło klub, tak było od pierwszego dnia.”

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby odtwarzacz wideo był bardziej dostępny

Guardiola rozmawiał w piątek z mediami po raz pierwszy od czasu, gdy klub został oskarżony przez Premier League o rzekome naruszenie zasad finansowych

’Rywale z Premier League spiskują przeciwko nam’

Guardiola oskarżył rywali City z Premier League o spiskowanie przeciwko nim i zasugerował, że inne kluby naciskały na ich ukaranie.

Zapytany, czy czuł, że inne kluby napędzały tę sprawę, Guardiola powiedział: „Oczywiście – to jest Premier League. Nie wiem, dlaczego. Musisz zapytać dyrektorów generalnych, Daniela Levy’ego, tego typu ludzi.”

W odpowiedzi na komentarze Guardioli dotyczące prezesa Tottenhamu, Levy’ego, Spurs powiedzieli, że nie chcą komentować.

Guardiola odniósł się również do zachowania niektórych klubów podczas procesu, który widział City początkowo zakazane przez UEFA na dwa lata.

Powiedział: „Dziewięć drużyn – Burnley, Wolves, Leicester, Newcastle, Spurs, Arsenal, Manchester United, Liverpool, Chelsea – (napisało list chcąc nas) z Ligi Mistrzów, że chcą tej pozycji.

„To nie jest bezprecedensowa historia, to już drugi raz. Żyliśmy tym już wcześniej, dwa lub trzy lata temu.

„Oskarżacie nas – powinniśmy być poza, ale pomiędzy tymi dziewięcioma drużynami wcześniej i 19 drużynami teraz, pomiędzy ich słowem a słowem moich ludzi, przykro mi, ale polegam na słowach moich ludzi.”

 • Tabela Premier League | Fixtures | Results
 • Get Sky Sports | Download the Sky Sports App

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej dostępny odtwarzacz wideo

Guardiola powiedział pozostałym 19 klubom Premier League, aby dały Manchesterowi City szansę na udowodnienie swojej niewinności

City mogłoby stanąć w obliczu ciężkiej kary, w tym odjęcia punktów i wydalenia z Premier League, jeśli zostanie uznane za winne.

Guardiola nie powiedział dokładnie, dlaczego czuje, że inne kluby będą naciskać na City, aby zostać ukaranym, ale zasugerował, że powinni uważać, czego sobie życzą.

52-latek jest przekonany, że City zostanie uniewinnione, ale zauważył, że inne kluby mogą paść ofiarą w przyszłości.

Powiedział: „Trudno mi odpowiedzieć, nie wiem, ale otwierają teraz precedens, z tym, co zrobili nam.

„Bądźcie ostrożni w przyszłości, ponieważ wiele klubów może złożyć sugestie i wiele klubów może być oskarżonych, tak jak my jesteśmy oskarżeni, nie będąc niewinnymi.

„Kiedy naciskają, aby się nas pozbyć, to oczywiste, że uważają, że nie zachowaliśmy się właściwie. Możemy to zaakceptować, ale pozwólcie nam się bronić.”

Pep: Nigdzie się nie wybieram

Guardiola wcześniej powiedział, że opuści City, jeśli oskarżenia o to, że złamali przepisy, okażą się prawdziwe.

Jednak, gdy zadano to pytanie ponownie w świetle nowych zarzutów, Hiszpan nalegał, że nie ma zamiaru rezygnować z pracy.

Powiedział: „Nie ruszam się z tego miejsca, mogę was zapewnić. Chcę zostać bardziej niż kiedykolwiek.”

 • PL Predictions: City pokona Villę w Super Niedzielę
 • Oglądaj najważniejsze mecze Premier League za darmo na Sky Sports

Super Niedziela na żywo

Sky Sports Sky Sports

Guardiola twierdził, że jego zawodnicy nie będą dotknięci tą sprawą, ponieważ przygotowują się do podjęcia Aston Villi na Etihad w niedzielę, na żywo na Sky Sports.

„Trenowaliśmy jak zwykle, aby spróbować pokonać Aston Villę”, powiedział. „Postaramy się zagrać dobrze przeciwko drużynie z dobrym menedżerem z dużym doświadczeniem.

„Zawodnicy będą skoncentrowani na naszej grze, na pewno.”

Analiza: Defiant Guardiola wychodzi do walki

Starsza reporterka Sky Sports News Melissa Reddy:

W piątkowe popołudnie, 30 minut przed tym, jak Pep Guardiola miał być pierwszym przedstawicielem Manchesteru City, który publicznie odniósł się do bezprecedensowej skali zarzutów Premier League wobec klubu, biuro prasowe nie było pewne jego nastroju ani apetytu na odpowiedź na taką linię pytań.

Być może na początek opowiedziałby o ponad 100 domniemanych naruszeniach przepisów finansowych najwyższego szczebla, ale potem odwołałby się do czasu, by skupić się na sprawach czysto piłkarskich.

Guardiola, co jasno wynikało z jego gambitu otwierającego „już zostaliśmy potępieni”, tak naprawdę nie był zainteresowany rozmową o sprawach boiskowych.

Zdeterminowany, przeszywający i wskazujący palcem na pozostałe 19 klubów Premier League, menedżer City był na pierwszej linii w sposób, którego nie powtórzyły nawet jego najlepsze drużyny.

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej przystępny odtwarzacz wideo

Starsza reporterka Sky Sports News Melissa Reddy analizuje „niezwykłą” konferencję prasową Guardioli

„Mamy szczęście, że żyjemy w kraju, w którym każdy jest niewinny, dopóki nie udowodni mu się winy” – powiedział Guardiola. „My nie mieliśmy takiej możliwości. Zostaliśmy już skazani.”

Guardiola krążył wokół tych samych narracji, z których kilka było błędnych w rzeczywistości.

Powiedział, że klub „udowodnił, że byliśmy całkowicie niewinni”, kiedy Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu obalił dwuletni zakaz UEFA dotyczący Ligi Mistrzów.

Jednak CAS nie rozpatrywałby zasadności płatności i sponsoringu Etisalatu, ponieważ był on „przedawniony” Niektóre zarzuty, jak te dotyczące Etihad, „nie zostały ustalone”.

W orzeczeniu stwierdzono ponadto: „Również przyznane przez MCFC, istniały uzasadnione podstawy do ścigania MCFC.”

Guardiola nieustannie odnosił się do pozostałych 19 drużyn w lidze jako powodu wniesienia zarzutów przez Premier League. Powtarzał również przez cały briefing medialny, że ma absolutne zaufanie do City.

Być może dwie największe linie, które wyłoniły się z niezwykłej konferencji prasowej to Guardiola mówiący, że prezes Khaldoon Al Mubarak i dyrektor generalny Ferran Soriano „są bardziej pewni siebie” teraz niż byli w walce ze sprawą UEFA, a on jest bardziej wytrzymały, aby pozostać jako szef City.

„Może mają więcej doświadczenia i więcej informacji”, powiedział Guardiola.

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby odtwarzacz wideo był bardziej dostępny

Posłuchaj dwóch różnych odpowiedzi Guardioli z maja 2022 i lutego 2023 roku na temat tego, jak widziałby swoją przyszłość w Manchesterze City wśród zarzutów o nieprawidłowości finansowe

„Nie ruszam się z tego miejsca” – zapewnił. „Chcę zostać bardziej niż kiedykolwiek. Czasami mam wątpliwości, już siedem lat to długi czas w każdym kraju.

„Teraz nie chcę się ruszać. Nie dlatego, że ludzie mówią, że okłamali cię Pep. Oni mnie nie okłamali. Spójrzcie, co się stało z UEFA. Powiedziałem do nich: co się stało? 'Pep, nie zrobiliśmy nic złego’ Udowodniliśmy to. To ta sama sprawa.”

W ciągu najbliższych lat dowiemy się, czy wyzywający Guardiola ma rację, czy też niezrównana kartka z zarzutami w Premier League trzyma się mocno.

Oglądaj Manchester City vs Aston Villa na żywo na Sky Sports Main Event i Sky Sports Premier League od 16:00 w Super Sunday; kick-off 4.30pm.