Patrick Mahomes wraca na Super Bowl po zranieniu kostki w pierwszej połowie

Patrick Mahomes mógł ponownie pogłębić swoje skręcenie prawej kostki pod koniec pierwszej połowy Super Bowl LVII. Wrócił na boisko, by rozpocząć drugą połowę.

Rozgrywający Chiefs podszedł kulejąc po third-down scramble pod koniec pierwszej połowy. Mahomes pozostał na dole dłużej niż zwykle, zanim wstał i wyraźnie faworyzował swoją prawą kostkę.

Mahomes utykał na linię boczną Chiefs i usiadł na ławce, początkowo grymasząc. Rozmawiał z trenerem Andy’m Reidem i próbował obejść kontuzję na linii bocznej. Był w stanie pobiegać do szatni w połowie meczu, ale nie wyglądało na to, żeby biegał ze swoim zwykłym chodem.

Eagles prowadzili 24-14 w przerwie.

Mahomes pierwotnie doznał urazu podczas zwycięstwa Chiefs w rundzie dywizyjnej AFC nad Jacksonville, a kontuzja wyraźnie przeszkadzała mu w AFC Championship Game.

Mahomes miał solidną pierwszą połowę, kończąc 8 z 13 podań na 89 jardów z przyłożeniem i dodając 11 jardów na ziemi. Jednak Eagles trzymali MVP poza boiskiem przez większość czasu, utrzymując piłkę przez ponad 21 z pierwszych 30 minut.

Reporter FOX Sports NFL Erin Andrews poinformował podczas transmisji, że Mahomes powiedział kolegom z drużyny, że nic mu nie jest.

Ekspert FOX Sports ds. urazów dr Matt Provencher miał to do powiedzenia o kostce Mahomesa:

„Kontuzja wydawała się być podobna do oryginalnego zwichnięcia wysokiej kostki, którego doznał w playoffach dywizji. Z pewnością odczuwał ból i widocznie kulał poza boiskiem. Spodziewam się, że Mahomes wróci na drugą połowę po oklepywaniu i leczeniu w szatni.

„Należy pamiętać, że półmetek Super Bowl trwa 29 minut i Mahomes będzie musiał utrzymywać kostkę w formie i minimalizować obrzęk. Jego mobilność będzie w pewnym stopniu dotknięta, jak również jego zdolność do rzucania głęboko, biorąc pod uwagę, że jest to jego tylna noga.”

Pozostałą część meczu można obejrzeć na FOX i FOX Sports App.

Czytaj więcej:

Top stories from FOX Sports:

FOLLOW Podążaj za swoimi ulubionymi, aby spersonalizować swoje doświadczenia z FOX Sports

National Football League

National Football League

Kansas City Chiefs

Kansas City Chiefs

Philadelphia Eagles

Philadelphia Eagles


National Football League

Get more from National Football League Śledź swoich ulubieńców, aby otrzymywać informacje o meczach, wiadomości i więcej