Patrick Baldwin Jr. z Warriors ujawnia zamiary dotyczące ligi letniej

http://sports.yahoo.com/

Wybrany w drafcie Golden State Warriors Patrick Baldwin Jr. w piątek ujawnił, że jego zamiarem jest zagranie w lidze letniej, ale ostateczna decyzja będzie należała do sztabu medycznego drużyny.

Baldwin wystąpił w zaledwie 11 meczach w zeszłym sezonie w Milwaukee z powodu kontuzji lewej kostki, której doznał w szkole średniej. Kontuzja odegrała dużą rolę w tym, co stało się niespójnym sezonem dla Baldwina i była jednym z powodów, dla których był on dostępny w wieku 28 lat dla Warriors.

19-latek oszacował, że jego kostka jest w tej chwili w około 95%. Nie miał żadnych ograniczeń podczas procesu przeddraftowego i uczestniczył w treningach 3on-3 z drużynami. Jest chętny do gry z Warriors w lidze letniej i jest na tyle zdrowy, że może to zrobić.

Prezydent Warriors Bob Myers powiedział, że drużyna będzie z nim ostrożna.

Kazaliśmy (lekarzowi drużyny) Rickowi (Celebrini) spojrzeć na niego i mówił o lidze letniej. Może robić pewne rzeczy, ale nie będziemy go wystawiać, jeśli nie myślimy, że jest w 100%. Rick oceni go i podejmie taką decyzję. Miejmy nadzieję, że będzie mógł grać, ale nie kosztem kontuzji.

Pomimo zaognienia kontuzji, Baldwin w zeszłym sezonie wciąż notował średnio 12.1 punktów, 5.8 zbiórek i 1.5 asyst. Swój najlepszy mecz w sezonie rozegrał w swoim debiucie, kiedy to 9 listopada zanotował double-double z 21 punktami i 10 zbiórkami.

Warriors patrzą na wybór Baldwina z punktu widzenia możliwości rozwoju i liczą na to, że może on rozwinąć się w perspektywę, o której wielu myślało, że może być w szkole średniej. Cenią sobie jego wielkość przy 6-foot-9 i wierzą, że może być wszechstronnym graczem na parkiecie.

Organizacja z pewnością upewni się, że Baldwin jest w pełni zdrowy, zanim zezwoli mu na grę. Ich letni harmonogram ligowy rozpoczyna się od California Classic w dniach 2-3 lipca, więc decyzja w sprawie jego statusu zostanie prawdopodobnie podjęta wkrótce.

Warriors rozpoczynają swoją letnią ligę w Las Vegas 8 lipca.

Ten post pierwotnie pojawił się naRookie Wire! Śledź nas na Facebook!

Related

Eric Musselman szczęśliwy, że Moses Moody może uczyć się od Stepha Curry’ego, Warriors

Warriors: Jonathan Kuminga opisuje rzadką szansę gry z Hall of Famers

Draymond Green z Warriors wymienia jedną niespodziankę dotyczącą Jonathana Kumingi

Lista

2022 NBA draft grades and analysis for every first-round pick

http://sports.yahoo.com/