Panthers’ Sam Darnold opuści „co najmniej” 4 tygodnie z powodu kontuzji kostki

Carolina Panthers przez jakiś czas będzie bez swojego rezerwowego rozgrywającego.

Sam Darnold opuści „co najmniej” cztery tygodnie z powodu wysokiego skręcenia kostki, którego doznał w piątkowym przedsezonowym zwycięstwie nad Bills, powiedział w poniedziałek trener Panthers Matt Rhule. Początkowo informowano, że Darnold opuści od czterech do sześciu tygodni po kontuzji.

Lewa kostka Darnolda skręciła się niezręcznie po tym, jak defensive tackle Bills C.J. Brewer wylądował na nim, gdy rozgrywający wypuszczał piłkę. Kilku graczy Panthers podbiegło do niego, gdy pomagano mu na wózku. Bills quarterback Josh Allen, dobry przyjaciel Darnolda, również wbiegł na boisko, aby zaoferować zachętę.

Darnold był 5 z 11 na 49 jardów i pobiegł na 1 jardowe przyłożenie, aby dać Carolinie 21-0 prowadzenie. W zeszłym sezonie był 4-7 jako starter Caroliny.

Pantery wejdą w sezon z Bakerem Mayfieldem jako starterem i PJ Walkerem jako jego backupem.

Pantery straciły również swojego startowego kickera, Zane’a Gonzaleza, z kontuzją pachwiny przeciwko Bills. Po tym jak w sobotę powiedział dziennikarzom, że spodziewa się, że Gonzalez opuści znaczną ilość czasu, Rhule powiedział w poniedziałek, że nie jest pewien czy kicker będzie potrzebował operacji. Istnieje możliwość, że będzie to operacja kończąca sezon, a on sam uda się do specjalisty, aby określić stopień urazu.

W wyniku kontuzji Gonzaleza, Pantery gościły w poniedziałek na treningu pięciu kopaczy, w tym Eddy’ego Pineiro.

Rhule nie chciał sprecyzować co Gonzalez zrobił z pachwiną podczas ćwiczenia kopnięć w siatkę na linii bocznej.

Gonzalez zakończył ostatni sezon 20 z 22 na field goals po dołączeniu do Panter w 2 tygodniu sezonu regularnego i zrobieniu 22 z 23 extra pointów. Pantery podpisały z Gonzalezem dwuletni kontrakt na 4,5 miliona dolarów, po tym jak w zeszłym sezonie wykonał 17 bramek.

Darnold nie jest jedynym rozgrywającym Panthers, który doznał kontuzji w tym sezonie. Tydzień wcześniej, debiutant Matt Corral, trzeci runda draftu, doznał kontuzji kończącej sezon, kiedy zerwał więzadło w stopie w przegranym 20-10 meczu z New England Patriots.

Associated Press przyczyniło się do tego raportu.


Carolina Panthers

Get more from Carolina Panthers Follow your favourites to get information about games, news and more.


in this topic

C.J. Brewer C.J. Brewer