Panoramiczne Sorrento-Massa Lubrense-Positano 27km, wszystkie numery w tę niedzielę, 4 grudnia

NAPLES – Światło reflektorów pada na Piazza Angelina Lauro w Sorrento skąd w najbliższą niedzielę 4 grudnia ponad tysiąc biegaczy wyruszy na podbój jednej z najbardziej fascynujących tras świata, balkonu z widokiem na wybrzeże Sorrentyny i Amalfi, z którego można dotknąć palcem Capri.

Magia świątecznych iluminacji tworzy szczególną atmosferę, która ożywia niezwykły scenariusz, w którym przebiega Panoramica Sorrento-Massa Lubrense-Positano 27km. Impreza organizowana jest przez Napoli Running i rozpocznie się o godzinie 9.00 w niedzielę, tworząc prawdziwą imprezę, która zakończy się dopiero wtedy, gdy ostatni zawodnik przekroczy linię mety.

LICZBY – Ponad 1200 sportowców wybrało się, aby poczęstować się bogactwem emocji i weekendem sportu, piękna, tradycji kulturowej i światowej sławy potraw. Dla rozjaśnienia dnia, uśmiechy wielu kobiet, ponad 30%, w tym wielu obcokrajowców. W rzeczywistości jest 30 narodów na starcie i około 20% obcokrajowców. Na czele listy obecnych narodów znajdują się Czechy, Wielka Brytania i USA, przy czym należy odnotować obecność zawodnika z Nowej Zelandii. Z całych Włoch przybyli ci, którzy wybrali Panoramica Sorrento-Massa Lubrense-Positano 27km jako swój świąteczny prezent, liczby stawiają na najwyższym stopniu podium sąsiadów z Lazio, a następnie Lombardię i Veneto, które wyprzedzają tradycyjnie bogatą obecność z Emilii. Bieganie to także turystyka, a Panoramica Sorrento-Massa Lubrense-Positano 27km generuje ekonomiczny indukowany dochód w obszarze wartości realnej.

Panoramica Sorrento Massa Lubrense Positano, moment współpracy w celu promowania wspaniałych terytoriów dla tych, którzy je odwiedzają, choć jako biegacze. Oświadczenie burmistrza Massa Lubrense Lorenzo Balducellego , zastępcy burmistrza Giovanny Staiano oraz radnego ds. sportu Michele Giustinianiego : „ Jest to inicjatywa warta uwagi i wsparcia, która współgra z chęcią dzielenia się pięknem naszego terytorium z gośćmi, którzy nas odwiedzą. Wszystko to odbędzie się przy pogodzeniu potrzeb mieszkańców, tak aby nie odczuwali oni szczególnych niedogodności, które w porównaniu z minionymi edycjami pozostaną minimalne. Aby osiągnąć ten cel, odbyliśmy liczne spotkania wstępne, podczas których uzgodniliśmy ustalenia dotyczące ruchu drogowego, a także wzmocniliśmy widoczność Massa Lubrense dzięki nazwie dodanej do La Panoramica, ponieważ duża część wyścigu pieszego odbywa się w naszej okolicy. Podjęto dobry wysiłek zespołowy i jesteśmy przekonani, że 4 grudnia będzie pięknym dniem świętowania gmin, które chcą współpracować i sponsorować swój teren każdemu, kto zechce go poznać i odwiedzić. Niedogodności zostaną ograniczone do minimum, ale przywrócenie wizerunku dla naszego terytorium pozostaje ważne i wspólne dla wszystkich obywateli„.

CURIOSITY – O tym, że jest to bieg dla każdego świadczy fakt, że biorą w nim udział również dojrzali biegacze. Najbardziej doświadczeni na starcie są Maria Marconato i Enzo Pace w wieku odpowiednio 72 i 77 lat, a najmłodsi Giulia Marinelli i Czech Michal Perniaka w wieku 24 i 21 lat.

168 świeczek zostanie zdmuchniętych w wyścigu dzięki Antonio Soriano, Lino Campani, Catherine Golden i Sarah Lahaye którzy w swoje urodziny zafundują sobie niedzielę na sportowo.