Pac-12 football: Czy Lincoln Riley i Dan Lanning mogą zrobić natychmiastowy wpływ?

By RJ Young
FOX Sports College Football Writer

Oto pięć najlepszych fabuł dla Pac-12 zmierzających do sezonu 2022 w futbolu.

1. Czy Utah odbędzie swoją pierwszą podróż do College Football Playoff?

Z mojego przedsezonowego Top 25 opublikowanego w miniony weekend: „Kyle Whittingham’s Utes zwracają 14 z 22 starterów z zeszłorocznego zespołu Pac-12 i dodali co najmniej jeden bona fide star transfer w Mohamoud Diabate, linebacker oczekiwany do wypełnienia pustki po Devinie Lloyd. The Utes może zaznaczyć się z wygraną na Florydzie na drodze, która może umieścić je na ścieżce do programu po raz pierwszy w historii zaproszenie do CFP. Let me see you sundance, Utah.”

I ranked Utah as the fifth-best team in the country. AP umieściła Utes na pozycji nr 7. W Salt Lake City są powody do optymizmu i Utah musi je wykorzystać wygrywając z Florydą.

Pac-12 storylines: Is Utah a CFP contender?

Pac-12 storylines: Is Utah a CFP contender?

Czy Utah zaliczy pierwszą wycieczkę do College Football Playoff? Czy Lincoln Riley wygra 12 meczów? RJ Young omawia swoje najważniejsze historie związane z Pac-12.

2. Czy Lincoln Riley wygra 12 spotkań, zdobędzie tytuł mistrza konferencji, wyprodukuje QB, który zdobędzie Heismana i zrobi CFP w pierwszym roku w USC, tak jak zrobił to w pierwszym roku w Oklahomie?

Moje Top-25: „Wiemy, że Lincoln Riley może złożyć ofensywę, i na pewno będzie miał siłę ognia, aby wyjść z blaskiem z rozgrywającym Calebem Williamsem, biegającym z tyłu Travisem Dye i szerokim odbiornikiem Jordanem Addisonem.

„To, co pozostaje do zobaczenia, to czy koordynator Alex Grinch i jego sztab defensywny mogą włączyć obronę Trojan, która może wygrać Pac-12 i popchnąć Trojanów do ich pierwszej oferty CFP w historii. Odwróćcie ten F-18 do góry nogami, pomalujcie cel, wejdźcie na tę górę, weźcie 9G na twarz i przygotujcie się na dogfight przez całą drogę do domu. Fight(’s) on.”

Poza tym, Utes prawdopodobnie czują się w jakiś sposób z całą miłością USC, którą dostaje od ludzi wewnątrz i na zewnątrz Pac-12 tylko dlatego, że znowu zmienili głównego trenera. Jak wielu, jestem ciekaw jak Trojanie poradzą sobie w Pac-12, a co dopiero w starciu z silną drużyną Fresno State, która ma najlepszego rozgrywającego z grupy 5 w kraju i drużyną Notre Dame, która jedzie wysoko na popularności i pasji z wyniesienia Marcusa Freemana na stanowisko głównego trenera.

Utah czy USC najlepiej obstawiają CFP z Pac-12?

Utah or USC the best bet to make the CFP out of the Pac-12?

RJ Young uważa, że tylko jeden zespół z Pac-12 ma realną szansę na CFP w tym roku, a tym zespołem będzie zwycięzca meczu o mistrzostwo konferencji.

3. Czy Dan Lanning może przywrócić Oregon na wyżyny, których nie widział od czasu, gdy Chip Kelly przemierzał linię boczną w Eugene?

Moje Top-25: „Rok 1 Dana Lanninga w Eugene to gauntlet nonconference run. Jeśli UO wyjdzie z tego startu sezonu 3-0, będziemy wiedzieć, że Kaczory są gotowe na więcej niż Młodzieżowa Kraina Hokeja Disneya w filmie made-for-TV.”

Lanning i koordynator defensywy Tosh Lupoi mogliby wykorzystać cały sezon Justina Flowe’a, który jest jednym z najbardziej utalentowanych graczy w tym sporcie.

Flowe zagrał tylko w 15 kwartach, ale był pięciogwiazdkowym rekrutem i drugim najwyżej notowanym graczem, jakiego Ducks kiedykolwiek podpisali. Jest pierwszym graczem z Oregonu od 2007 roku, który w tym samym meczu zanotował 14 tackles i wymusił fumble.

Z drugiej strony, Ducks mają trzy mecze śmierci w swoim harmonogramie nonconference, który zawiera 10-win FCS squad (Eastern Washington), 10-win FBS program (BYU) i broniący mistrza CFP (Georgia).

Why Oregon will underachieve in Dan Lanning’s first season

Why Oregon will underachieve in Dan Lanning's first season

RJ Young wyjaśnia dlaczego uważa, że Washington State przebije swoją prognozowaną liczbę zwycięstw na poziomie 5,5, a następnie dzieli się tym, dlaczego jego zdaniem Oregon nie będzie w stanie wygrać więcej niż 8,5 meczu.

4. Czy UCLAZach Charbonnet może być najlepszym running backiem w lidze?

UCLA nie chciałaby niczego lepszego niż zbudować na swoim zeszłorocznym rekordzie 8-4 (6-3 w Pac-12) i dać sobie szansę na grę w mistrzostwach konferencji po raz pierwszy w erze Chipa Kelly’ego.

Dzięki decyzji ligi o zniesieniu podziałów, Bruins mogą to zrobić dzięki meczom z przeciwnikami z Top-25 AP – Utah i USC w domu oraz meczowi z Oregonem na drodze.

Ale aby osiągnąć ten wyczyn, Bruins potrzebują Charbonneta, który będzie najlepszym zawodnikiem w lidze. Po zdobyciu ponad 1100 jardów w zeszłym sezonie i zdobyciu 13 TD, on, wraz z rozgrywającym Dorianem Thompsonem-Robinsonem, musi być groźny w 2022 roku.

5. Czy Pac-12 może udowodnić, że jest konferencją Power 5 nie tylko z nazwy?

Teraz byłby znakomity czas dla Pac-12, aby przypomnieć nam wszystkim, jak dobry jest futbol na Zachodnim Wybrzeżu. W ciągu ostatnich pięciu lat poniósł serię żenujących strat i CFP wyboru miss, a teraz został najechany przez big bad Big Ten dla swoich dwóch największych programów marki.

W tym sezonie, Pac-12 musi mieć szczęście – jak to zrobił z Oregon pokonując Ohio State na drodze w zeszłym sezonie – i musi uniknąć kanibalizacji – w przeciwieństwie do kiedy Stanford pokonał Oregon. Nieważne, że Utah pokonał Oregon dwa razy w ciągu 13 dni i miał ten sam Ohio State na linach w Rose Bowl.

Los i przyszłość konferencji Pac-12 w 2022 roku może bardzo dobrze spoczywać na barkach Utes.

Bonus: Czy BYU jest pretendentem do CFP?

Oczywiście, BYU nie jest w Pac-12. Ale ponieważ niezależne Cougars poszedł 5-0 przeciwko Pac-12 zespołów w zeszłym sezonie i grać Oregon i Stanford w tym sezonie, mogą one równie dobrze być. Mój Top-25 wziąć: „The Coogs mają co najmniej 10 zwycięstw w każdym z ostatnich dwóch sezonów, a Kalani Sitake jest gotowy, aby to 30 w ciągu trzech lat z powrotem Jaren Hall – 23 TDs do zaledwie pięciu INTs – jeśli może znaleźć inny tailback tak utalentowany jak Tyler Allgeier na 2022. Ale to jest duży jeśli z Notre Dame, Arkansas, Oregon i Baylor na harmonogramie. Ale to jest również rodzaj harmonogramu, który dowodzi, że Cougars są uzasadnionymi pretendentami do CFP.”

Jeśli Coogs mogą uruchomić tabelę – to jest duże prawdopodobieństwo – nie ma powodu, aby wierzyć, że nie mogą zarobić zaproszenie do CFP w drodze do ustanowienia siebie do ich wejścia do zmieniającego się Big 12 w mniej niż rok. Co za dobrodziejstwo dla Wielkiej Dwunastki, mieć dwóch najnowszych członków z doświadczeniem w CFP nie nazwanych Oklahomą.

RJ Young jest pisarzem i analitykiem FOX Sports oraz gospodarzem podcastu „The No. 1 Ranked Show with RJ Young” Śledź go na Twitterze pod adresem @RJ_Young, i subskrybuj „The RJ Young Show” na YouTube. On nie jest na StepMill.


College Football

Get more from College Football Śledź swoich ulubieńców, aby uzyskać informacje o meczach, wiadomościach i więcej.