Pac-12 ekspansja, realignment aktualizacje na żywo: Plotki, spekulacje, raporty dotyczące konferencji

Check out the latest updates, speculation, rumors, chatter and reports surrounding the future of the Pac-12 Conference.

Sprawdź najnowsze aktualizacje, spekulacje, plotki, pogawędki i raporty dotyczące przyszłości konferencji Pac-12.

Co dalej z konferencją Pac-12 i jej drużynami?

Sprawdź najnowsze aktualizacje, spekulacje, plotki, pogawędki i raporty otaczające przyszłość konferencji.

Kliknij tutaj, aby zobaczyć poprzednie aktualizacje dotyczące stanu Pac-12.

Więcej: ASU, Arizona conference realignment odds: Pac-12, Big Ten, Big 12 dla Sun Devils, Wildcats?

Futures of Pac-12, Big 12 hang in the balance

CBS Sports’ Dennis Dodd writes: „Separate from any Big Ten discussion, ESPN now has a chance to become somewhat of a „kingmaker” regarding these leagues. Każda z konferencji stara się o szkoły drugiej, co może stać się kolejnym wielkim wydarzeniem. Bez umowy z Wielką Dziesiątką, ESPN teoretycznie uwolniło pieniądze do wydania, ponieważ obie konferencje są obecnie w rozsypce. Pac-12 jest pożądane, ponieważ ESPN inaczej nie miałby żadnych gier w cennym „czwartym oknie” – po 22:00 ET. Tag „Pac-12 After Dark” został wyśmiany przez niektórych, ale byłby cenny dla ESPN.”

Czy Big Ten może sięgnąć po więcej drużyn Pac-12 w ekspansji?

Dennis Dodd z CBS Sports pisze: „CBS Sports poinformował w zeszłym miesiącu, że Big Ten ocenia Kalifornię, Oregon, Stanford i Waszyngton jako potencjalnych przyszłych członków ligi. Właściciele praw autorskich odrzuciły ten pomysł, ponieważ nie wierzyły, że te obecne szkoły Pac-12 przyniosą taką samą wartość dla ligi, jak USC i UCLA po dodaniu. CBS Sports następnie poinformował, że zainteresowanie ostygło na tych czterech szkołach, jednak dodanie tych czterech szkół stworzyłoby dodatkowy zapas dla Big Ten, co mogłoby spowodować ESPN coraz kawałek akcji.”

USC dołączając Big Ten będzie kosztować Pac-12 dużo pieniędzy

David Hookstead z Outkick napisał: „Podczas University of California Board of Regents spotkania Środa, to zostało ujawnione PAC-12 straci 150 milionów dolarów w rocznych przychodów medialnych z Trojans pozostawiając, według Stewart Mandel. Finansowe skutki opuszczenia PAC-12 przez USC to także ogromna wygrana dla Big Ten. Trojanie i Bruins dołączający do B1G w ciągu kilku lat to powód, dla którego nowa umowa medialna Wielkiej Dziesiątki jest niewiarygodnie duża.”

Liderzy UC mówią, że 'wszystkie opcje są na stole’ jak ważą walkę z UCLA’s Big Ten move

Ben Bolch i Teresa Watabe z Los Angeles Times piszą: „Czy UCLA zbliża się do linii bramkowej w sprawie przeniesienia do Wielkiej Dziesiątki, czy też jej plany mogą zostać udaremnione przez wszechogarniający blitz? Zaniepokojeni pośpiesznym wyjściem Bruinsów z Pac-12, kierownictwo systemu University of California w środę zaproponowało nowe zasady, które mogłyby ograniczyć kampusy od podejmowania głównych decyzji dotyczących kontraktów lekkoatletycznych na własną rękę.”

USC, UCLA exits could cost remaining Pac-12 schools $13M in media rights

The Associated Press writes: „The departures of USC and UCLA from the Pac-12 Conference could mean an estimated loss of around $13 million per year in media rights for each of the remaining schools, according to an interim report issued by University of California Office of the President. Raport został ujawniony w środę podczas spotkania Board of Regents, które odbyło się w UCLA, aby zająć się jego przeniesieniem do Big Ten Conference w 2024 roku.”

The Pac-12 Conference could be in trouble.

Konferencja Pac-12 może mieć kłopoty.

Co Pac-12 musi zrobić, aby zatrzymać niektóre szkoły w konferencji

Pac-12 Insider John Canzano napisał: „Myślę, że Pac-12 bada motywacyjną strukturę wypłat dla programów, które zakwalifikowały się do NCAA Tournament i College Football Playoff. Nie zdziwię się, jeśli konferencja zaprzestanie praktyki dzielenia tych posezonowych wygranych równo między członków i da większą część wypłaty programom, które na nią zapracują.”

Więcej: Ranking kandydatów do rozszerzenia Big 12: Best fits to join conference amid college realignment

Six schools the Pac-12 should consider adding in conference expansion

Sports Illustrated’s Kevin Borba included San Diego State SMU, UNLV, Fresno State, Boise State and Houston on his list.

He wrote: „Thus making it vital that the Pac-12 adds at least two more teams, but the optimal number would be six. Powrót do 12 jest koniecznością, ale konferencja musi być choć raz po ofensywnej stronie rzeczy i wyprzedzić Big 12 i ACC, jeśli chodzi o tworzenie większych mega-konferencji. Big Ten i SEC są już przeznaczone i w pozycji, aby utworzyć ich mega konferencji, każdy inny jest grając catch-up. Teraz przyznane, nie ma żadnych zespołów tam, że przyniesie wartość i prestiż, że konferencja stracił z USC i UCLA, ale więcej zespołów równa się więcej rynków, co równa się więcej pieniędzy.”

Więcej: Arizona State football, Herm Edwards slammed in college football coach hot seat ranking

Larry Scott nie zrozumiał znaczenia futbolu dla Pac-12

Matt Zemek z Trojans Wire napisał: „Komisarz Pac-10 Tom Hansen rządził konferencją przez ponad ćwierć wieku. Hansen był znany z tego, że cenił sporty olimpijskie, ale nie rozumiał – lub nie wkładał wystarczająco dużo wysiłku w – budowanie marki futbolu Pac. Larry Scott miał być inny, ale uderzające jest to, jak bardzo stał się podobny do Hansena.”

Więcej: ASU, Arizona nie są wśród szkół Pac-12 ocenianych pod kątem ekspansji Big Ten, raport mówi

Dlaczego ekspansja Pac-12 jest bardziej prawdopodobnym wynikiem niż pozostanie przy 10

Jon Wilner z San Jose Mercury News napisał: „Postrzegamy przetrwanie jako 4,5-punktowego faworyta nad wymarciem. To nic innego jak przytłaczający faworyt. Jeśli konferencja utrzyma się w całości, jest duża szansa, że powiększy się do 12 drużyn. Dlaczego? Ze względu na wymagania dotyczące zapasów. Jak wspomniano powyżej, jednym z głównych punktów sprzedaży Pac-12 jest zdolność do zapewnienia zapasów dla późnych okien transmisji telewizyjnych w piątek i sobotę. Aby spełnić wymagania dotyczące zapasów, bardzo dobrze może potrzebować dodatkowych gier, które 11. i 12. drużyny zapewniłyby. I jeśli ekspansja jest decyzja, San Diego State stoi jako oczywisty wybór. Houston byłoby pierwszorzędnym dodatkiem, w zależności od dostępności. Nie jesteśmy wtajemniczeni w dokumenty podpisane przez uniwersytet – i czy podlegałby on opłatom za wyjście z Big 12.”

Więcej: Śledztwo w sprawie futbolu ASU: Michael Crow mówi, że NCAA nie zakończyła przesłuchiwania trenerów

Utah byłby świetnym dodatkiem do Big 12

Dick Harmon z The Deseret News pisze: „Lojalność Utah wobec Pac-12 może skończyć się towarzyszeniem San Diego State, Colorado State i Boise State, drużynie, której Utes unikają od czasu przegranej z nią w Las Vegas Bowl w 2010 roku. Jest wielu w Uteville, którzy mogą trzymać się, aby zostać zaproszonym do Big Ten, gdy nadejdzie ten dzień, ale wszyscy eksperci, których możesz przejrzeć podczas tego lata rozmowy o ekspansji od 30 czerwca, nie mają trendu Utah w rozmowie. Po prostu mówiąc, Utah zrobiłby ogromny członek Big 12 i podnieść, że liga w braku Oklahoma i Texas.”

Więcej: Realignment konferencji Pac-12: ASU’s Michael Crow, Arizona’s Robert C. Robbins mogą być kluczowi

Pac-12 Networks: The rise, fall and future of a conference TV dream

The Athletic opublikował artykuł o Pac-12 Networks.

Zawierał on: „Kiedy sieć trafiła na antenę telewizyjną 10 lat temu, miała ona postawić Pac-12 przed swoimi rówieśnikami w krajobrazie medialnym i zapoczątkować nową erę przychodów i ekspozycji dla ligi. Następująca po tym dekada została zdefiniowana przez ciąg publicznych kompromitacji: wątpliwą strategię i wydatki byłego komisarza Larry’ego Scotta, nietrafione zatrudnienie trenerów przez wiele programów piłkarskich, apatyczne bazy fanów i oszałamiający upadek USC i UCLA do Big Ten. Ale nie było większego plakatu dla problemów konferencji niż sieć, która zaczęła jako odważna wizja i trwa jako opowieść ostrzegawcza. Podczas gdy pozostali członkowie Pac-12 zastanawiają się nad kolejnymi umowami dotyczącymi praw do transmisji, sieć kontynuuje swoją działalność z większą ilością pytań niż kiedykolwiek. Dziesięć lat później DirecTV nadal nie nadaje sieci – choć okazuje się, że sami prezesi ligi kiedyś odrzucili tę możliwość.”

Więcej: ASU’s Michael Crow slammed for 2019 Pac-12 comments amid college conference realignment

One reason Pac-12 can be optimistic about future football revenue

Trojans Wire’s Matt Zemek wrote: „Simply by moving inventory off Pac-12 Networks and getting a much more competitive price on the market through ESPN or a streaming service such as Apple, the Pac-12 is poised to make millions more dollars per football game for the life of the new media rights deal it will eventually negotiate. Powiedzmy sobie jasno: Pac-12 nie dodaje wartości. USC jest poza Pac-12 oczywiście boli zdolność Pac-12 do wzrostu wartości. Jednak jest to zmniejszenie utraconej wartości i utraconych przychodów. Pac-12 może odzyskać miliony dolarów, które traciła z powodu Pac-12 Network. To oznacza więcej pieniędzy w kasie, ale w kontekście zmniejszonych strat, a nie jawnych zysków.”

Więcej: Ranking kandydatów do rozszerzenia Pac-12: Najlepsze dopasowania do dołączenia do konferencji amid college realignment

The Pac-12 logo is shown during the second half of an NCAA college football game between Arizona State and Kent State, in Tempe, Ariz. on Aug. 29, 2019.

Logo Pac-12 jest pokazane podczas drugiej połowy meczu piłki nożnej NCAA college między Arizona State i Kent State, w Tempe, Ariz. na Aug. 29, 2019.

Dlaczego administratorzy Pac-12 chcą być częścią Big Ten

Matt Zemek z Trojans Wire napisał: „Wielu administratorów Pac-12 ma więzi z Midwestu, aby rozpocząć, ale poza tym Big Ten ma wiele elitarnych instytucji badawczych. Networking, mentoring, dzielenie się talentami – te i inne czynniki pozapiłkarskie były ogromnie atrakcyjne dla Carol Folt, prezes USC. Kiedy zdamy sobie sprawę, że zeszłego lata od razu odrzuciła rozmowy o rozszerzeniu Pac-12, łatwiej jest dostrzec, że miała oczy skierowane na Wielką Dziesiątkę od dłuższego czasu. Ta myśl nie pojawiła się znikąd. Była w tle, a kiedy Teksas i Oklahoma przeniosły się do SEC, to oczywiście otworzyło drzwi dla Trojanów, by pomyśleć o dużej zmianie.”

Więcej: Ranking kandydatów do ekspansji Big Ten: Best fits to join conference in college realignment

Where Pac-12 TV deal stands

SB Nation’s Daniel Plocher wrote: „Na marce z Big 12, USC i UCLA odejdą do Big Ten jak tylko umowa telewizyjna skończy się w 2024 roku. 12-letnia, warta 3 miliardy dolarów umowa z FOX i ESPN ma wygasnąć, a wiele osób kwestionuje, dokąd będą zmierzać bez dwóch swoich historycznych programów.”

Więcej: Czy szkoły Pac-12 ASU, Arizona są pakietem w college’u conference realignment?

Odds for Arizona, Arizona State to stay in Pac-12

Bet Arizona niedawno wydała hipotetyczne kursy na to, gdzie widzi dwie szkoły Pac-12 Arizony kończące się w nadchodzących latach i mają pewne różnice.

Obydwie są faworytami do pozostania w Pac-12, ale stawiają różne kursy na szanse każdej z drużyn.

Arizona ma -400 na pozostanie w konferencji, podczas gdy Arizona State ma -550.

Więcej: Pac-12 została 'złamana’ przez Big Ten, Big 12 conference realignment, expansion chatter

Arizona, Arizona State 'kingpins’ dla tego co stanie się z Pac-12, Big 12

Andrew Marchand z New York Post powiedział: „Czy będzie więcej drużyn i uniwersytetów, które zmienią konferencje? Patrzę na Arizonę i Arizona State. Myślę, że są one w tej chwili swego rodzaju królewnami. Czy pójdą do Big 12, czy pozostaną w Pac-12? Myślę, że to przesunie sprawy.”

Więcej: Pac-12 Conference, leadership slammed amid USC, UCLA Big Ten negotiations news

Pac-12 ma pakiet niedocenianych zapasów

Jon Wilner z San Jose Mercury News napisał: „Umieszczając 400-something football games na Pac-12 Networks w ciągu 12 lat, zamiast na ESPN i Fox, konferencja straciła ponad pół miliarda dolarów w cyklu kontraktowym. Innymi słowy: Gdy Pac-12 negocjuje swoje nowe kontrakty medialne, będzie w nich zawarty ogromny pakiet niedocenianych zasobów futbolowych. 250 milionów dolarów średniej rocznej wartości z kontraktu ESPN i Fox nie jest całkowicie dokładnym punktem odniesienia, z którego można przewidzieć następny kontrakt Pac-12 na prawa medialne, ponieważ wszystkie gry ukryte w Pac-12 Networks, które wygenerowały bardzo mało realnych dolarów dla szkół.

Późne gry cenne dla Pac-12 idące do przodu

Jon Wilner z San Jose Mercury News napisał: „Nocne gry są być może najbardziej wartościowym elementem pakietu praw medialnych Pac-12. W teorii może zaoferować cotygodniowe kickoffy o 19:30 Pacific w piątek i sobotę w nocy przez 13 tygodni. To 26 gier, z małą lub żadną konkurencją, w primetime okna dla widzów Zachodniego Wybrzeża i Mountain Time Zone. Nie znamy szczegółów, ale można bezpiecznie założyć, że nocne sloty transmisji są centralnym elementem procesu przetargowego.”

San Diego State a coveted school in conference realignment

Trojan Wire’s Matt Zemek napisał: „San Diego State stało się tak gorącym i centralnym tematem w środku walki ogniowej Pac-12-Big 12, ponieważ reprezentuje dostępny sposób zarówno dla Pac-12 i Big 12, aby zasadzić flagę w Los Angeles z USC i UCLA w kierunku Big Ten. San Diego State stało się wzgórzem, które jednostka wojskowa musi zdobyć, aby zdobyć wyższy teren i bardziej korzystną pozycję na polu bitwy. To był jeden z bardziej nieoczekiwanych, ale prawdziwych zwrotów akcji w większym teatrze sportów uniwersyteckich. To zachęca do zadania pytania: Jakie są wzgórza inne konferencje muszą podjąć w innych regionach kraju, aby umocnić się w długoterminowym kontekście?”

Długoterminowa stabilność Pac-12 musi być rozważana

Jon Wilner z San Jose Mercury News napisał: „Gdyby kalkulacja dotyczyła wyłącznie rocznych przychodów, przetrwanie byłoby znaczącym faworytem. Wierzymy, że Arizona, ASU, Colorado i Utah wolałyby pozostać w Pac-12 i nie ma żadnych przesłanek, że któraś z lig ma znaczącą przewagę w przyszłych przychodach. Ale kwestia stabilności na dłuższą metę z pewnością musi być brana pod uwagę. The Hotline nie wierzy, że Big Ten ponownie rozszerzy się w tej dekadzie. W naszej ocenie Notre Dame podpisze nową umowę z NBC i pozostanie niezależna, co ograniczy opcje Wielkiej Dziesiątki. Ale przyznajemy, że to niepewne założenie dla szkół z Four Corners. W tym momencie wyzwaniem dla komisarza George’a Kliavkoffa jest przygotowanie umowy, która zapewni elastyczność dla Waszyngtonu, Oregonu i Stanforda oraz bezpieczeństwo dla pozostałych.”

Gdyby Arizona opuściła Konferencję Pac-12, to gdzie by się udała?

Matt Wadleigh z Trojans Wire napisał:Jeśli Arizona odejdzie, to prawie na pewno do Wielkiej 12. Taki ruch stworzyłby jeszcze lepszą konferencję koszykarską dla Big 12, która ma już mistrza krajowego Kansas, mistrza 2021 Baylor i wicemistrza 2019 Texas Tech. 2021 Final Four team Houston dołącza do konferencji w przyszłym roku, a TCU jest przedsezonową drużyną z top-15. Dodanie Arizony sprawia, że Big 12 jest lepsze w hoops, co jest przerażającą myślą.

Gdyby Arizona State opuściła Konferencję Pac-12, co by się stało?

Matt Wadleigh z Trojans Wire napisał: „Jeśli Sun Devils odejdą, trudno zobaczyć Arizonę, która nie dołączy do ASU. Dużo, jak USC i UCLA były połączone, tak samo jest ze szkołami z Arizony. Jeśli jedna odejdzie, możemy bezpiecznie przewidzieć, że druga też.”

Gdzie Pac-12 plasuje się wśród konferencji Power 5?

Sports Illustrated niedawno sklasyfikował Pac-12 jako piątą najlepszą konferencję wśród Power 5. Na pierwszym miejscu znalazła się SEC, na drugim Big Ten, na trzecim ACC, a na czwartym Big 12.

Napisał o Pac-12: „Wczesne przesłanki wskazują, że konferencja może utrzymać swoich obecnych 10 członków z dala od rozłamu, chociaż ta solidarność może być tylko tak silna, jak apetyt Big Ten na dalszą ekspansję. Pac-12 nadal ma kilka głównych rynków medialnych i niszę programową późnej nocy, które są dobre. Ale nie ma zbyt wielu atrakcyjnych celów ekspansji, a każdy kolejny najazd na jej członków może okazać się fatalny w skutkach.”

Czy umowa telewizyjna Wielkiej Dziesiątki sprawia, że dalsze wyrównanie jest bardziej czy mniej prawdopodobne?

Ben Koo z Awful Announcing napisał: „Oh man. Nienawidzę otwierać tej puszki robaków. Wielka Dziesiątka i SEC mogą całkiem sporo pochłonąć każdego, kogo chcą, kiedy tylko chcą minus Notre Dame (na razie?). Oznacza to, że jeśli twoje imię to Stanford, Washington, Oregon, Miami, Clemson i Florida State, to bardzo możliwe, że może to być bardziej kwestia kiedy niż czy. Inne szkoły, takie jak North Carolina, Virginia, Syracuse, Virginia Tech, Cal, Arizona State i Colorado są również inne możliwe domino, które mogą spaść powinny to SEC vs Big Ten landgrab kontynuować kulę śnieżną. Czy coś się zmieniło po wczorajszych wiadomościach? Powiedziałbym, że tak.”

Gdzie Big Ten TV deal pozostawia Pac-12?

Awful Announcing’s Ben Koo napisał: „Obie konferencje są dość mocno zatrzymane po prostu mając nadzieję, że kłusownictwo z wielkiej dwójki zatrzyma się. W pewnym momencie, gdy krwawienie jest rzeczywiście ponad, oni też będą musieli wymyślić swoją przyszłość telewizyjną. Większość raportów i spekulacji została ostudzona, biorąc pod uwagę ekspansję Big Ten i teraz rozszerzenia praw telewizyjnych biorąc pod uwagę centrum. Pac-12 właśnie teraz wyszedł z ich wyłącznej okna negocjacyjnego z ESPN bez nowej umowy. Zarówno Pac-12, jak i Big 12 są na razie skupione głównie na tym, by z optycznego punktu widzenia sprawiać wrażenie bardziej stabilnej konferencji, zdolnej do wchłonięcia pozostałości po innej konferencji. Dałbym niewielką przewagę Pac-12 na razie, biorąc pod uwagę, że mają sieć należącą do konferencji, która może być wchłonięta, a także zdolność do posiadania późnych gier nocnych. Jednak ta przewaga rozpadłaby się, gdyby ucierpiała jakaś inna porażka (więc naprawdę bardzo niepewna przewaga, biorąc pod uwagę, jak niepewne są sprawy).”

Big Ten’s TV deal not entirely optimal for Pac-12 Conference

Jon Wilner z San Jose Mercury News napisał: „Ale wynik nie jest optymalną sytuacją dla Pac-12 z jednego powodu: Pozostała konkurencja, lub jej brak. … Idealnie byłoby, gdyby negocjacje Big Ten pozostawiły po sobie drugą zainteresowaną stronę. Z Fox, CBS i NBC dzielenie inwentarza, który obejmuje Nowy Jork, Chicago i Los Angeles rynków medialnych, sieci będą miały niewiele, jeśli w ogóle motywację do licytacji z ESPN dla praw Pac-12.”

Co Pac-12 powinien zrobić, aby zmaksymalizować wartość TV

Matt Zemek z Trojans Wire napisał: „Pac-12, Big 12, i ACC muszą znaleźć sposoby, aby być istotne w ramach tej struktury, gdy staje się regularną częścią krajobrazu mediów college football. Co Pac-12 powinno zaoferować? Nietradycyjne szczeliny czasowe.”

ESPN stoi przed 'strategiczną kalkulacją’ z Pac-12, Big 12

Jon Wilner z San Jose Mercury News napisał: „Oczekuje się, że Big 12 rozpocznie negocjacje w sprawie praw medialnych latem 2024 roku, na cykl kontraktowy rozpoczynający się jesienią 2025 roku. Wspominamy o kawałku Big 12 ze względu na strategiczną kalkulację, przed którą stoi ESPN. Nawet bez poważnej konkurencji ze strony innych sieci linearnych, ESPN może być zmotywowany do zaoferowania umowy, która pomoże utrzymać Pac-12 w stanie nienaruszonym. Jeśli sieć przyjdzie z niską ofertą i konferencja pęka, najbardziej wartościowe pozostałe programy piłkarskie prawdopodobnie skoczą do Big 12. To pozostawia otwarty potencjał dla Fox iść all-in z Big 12, gdy negocjacje zaczynają się w ciągu dwóch lat i skutecznie zablokować ESPN z college’u piłki nożnej w zachodniej połowie kraju.”

ESPN z Big Ten praw telewizyjnych może być bardzo dobra wiadomość dla Pac-12

Associated Press i Salt Lake Tribune napisał: „Big Ten następna runda kontraktów praw medialnych nie będzie zawierać umowy z ESPN. Dwie osoby zaznajomione z negocjacjami powiedziały Associated Press we wtorek, że Big Ten szukał siedmioletniej umowy wartej 380 milionów dolarów rocznie od ESPN, a sieć odmówiła. Umowa nie dałaby ESPN możliwości pierwszego wyboru gier Big Ten w danym tygodniu w dowolnym momencie. Upadek może być dobrą wiadomością dla Pac-12, który pozostaje w negocjacjach z gigantem sieci, jak również innych partnerów medialnych na nowych umów praw medialnych. Bez umowy z Big Ten, ESPN teoretycznie ma pieniądze do wydania gdzie indziej i sloty programowe do wypełnienia. Ze swojej strony, Pac-12 może zapewnić wieczorne sloty kickoff, tak późno, jak 22:30 ET – inwentaryzacja z niewielką, jeśli w ogóle, konkurencją w tej godzinie.”

Dotrzeć Jeremy Cluff na jeremy.cluff@arizonarepublic.com. Śledź go na Twitterze @Jeremy_Cluff.

Wspieraj lokalne dziennikarstwo: Subskrybuj azcentral.com już dziś.

Ten artykuł pierwotnie pojawił się na Arizona Republic: Pac-12 expansion, realignment live updates, rumors for conference