Pac-12 Conference expansion, realignment live updates, rumors, speculation, reports

What's next for the Pac-12 Conference in college expansion and realignment? Check out our updates.

Co dalej z Konferencją Pac-12 w ekspansji uczelni i realignmentu? Sprawdź nasze aktualizacje.

Krajobraz konferencji uniwersyteckich zmienia się, a odejście USC i UCLA z Pac-12 do Big Ten to najnowsze kostki domina, które spadły.

Co może być dalej w ekspansji konferencji uniwersyteckich i realokacji konferencji uniwersyteckich dla Pac-12?

Spójrz na niektóre aktualizacje, plotki, spekulacje i raporty dotyczące przyszłości konferencji i jej drużyn.

Więcej: ASU, Arizona conference realignment odds: Pac-12, Big Ten, Big 12 dla Sun Devils, Wildcats?

Gdyby Arizona opuściła konferencję Pac-12, gdzie by się udała?

Matt Wadleigh z Trojans Wire napisał:Jeśli Arizona odejdzie, to prawie na pewno do Big 12. Taki ruch stworzyłby jeszcze lepszą konferencję koszykarską dla Big 12, która ma już mistrza krajowego Kansas, mistrza 2021 Baylor i wicemistrza 2019 Texas Tech. 2021 Final Four team Houston dołącza do konferencji w przyszłym roku, a TCU jest przedsezonową drużyną z top-15. Dodanie Arizony sprawia, że Big 12 jest lepsze w hoops, co jest przerażającą myślą.

Gdyby Arizona State opuściła Konferencję Pac-12, co by się stało?

Matt Wadleigh z Trojans Wire napisał: „Jeśli Sun Devils odejdą, trudno zobaczyć Arizonę, która nie dołączy do ASU. Dużo, jak USC i UCLA były połączone, tak samo jest ze szkołami z Arizony. Jeśli jedna odejdzie, możemy bezpiecznie przewidzieć, że druga też.”

Gdzie Pac-12 plasuje się wśród konferencji Power 5?

Sports Illustrated niedawno sklasyfikował Pac-12 jako piątą najlepszą konferencję wśród Power 5. Miała SEC pierwszy, Big Ten drugi, ACC trzeci i Big 12 czwarty.

Napisał o Pac-12: „Wczesne oznaki są konferencja może utrzymać jego obecnych 10 członków od rozpadu, choć ta solidarność może być tylko tak silny, jak Big Ten apetyt na dalszą ekspansję. Pac-12 nadal ma kilka głównych rynków medialnych i niszę programową późnej nocy, które są dobre. Ale nie ma zbyt wiele w drodze atrakcyjnych celów ekspansji, a każdy dalszy nalot na jej członkostwo może okazać się fatalny.”

Utah byłby świetnym dodatkiem do Big 12

Dick Harmon z Deseret News napisał: „Utah zrobiłby natychmiastowy rozprysk na krajobrazie Big 12, gdyby sprawy poszły w tę stronę w jakimś przyszłym czasie. Pod Kyle Whittingham, Utes zbudowali silną markę z corocznymi oczekiwaniami, aby być w Top 25 pukając do drzwi do rankingu Top 10. Big 12 to ofensywna liga, w której Oklahoma State, Texas Tech i TCU generalnie stawiają na szybkość, duże liczby i sporadyczną obronę. To właśnie w obronie Utah będzie królował na terytorium Big 12, ponieważ Utes zrobią z niej specjalność i szybko wypłyną na wierzch. Fizyczność Utah byłaby obszarem demarkacji w tej lidze. Już teraz jest to ogromny separator w Pac-12.”

The Pac-12 logo on Folsom Field in Boulder, Colorado.

Logo Pac-12 na Folsom Field w Boulder, Colorado.

Pac-12 ma pakiet niedoszacowanych zapasów

Jon Wilner z San Jose Mercury News napisał: „Umieszczając 400-kilka meczów piłkarskich na Pac-12 Networks w ciągu 12 lat, zamiast na ESPN i Fox, konferencja straciła ponad pół miliarda dolarów w cyklu kontraktowym. Innymi słowy: Gdy Pac-12 negocjuje swoje nowe kontrakty medialne, będzie w nich zawarty ogromny pakiet niedocenianych zasobów futbolowych. 250 milionów dolarów średniej rocznej wartości z kontraktu z ESPN i Fox nie jest całkowicie dokładnym punktem odniesienia, z którego można przewidzieć następny kontrakt Pac-12 na prawa medialne, ponieważ wszystkie gry ukryte w Pac-12 Networks, które wygenerowały bardzo mało realnych dolarów dla szkół.

Czy Big Ten TV deal sprawia, że dalsze wyrównanie jest bardziej lub mniej prawdopodobne?

Ben Koo z Awful Announcing napisał: „Oh man. Nienawidzę otwierać tej puszki robaków. Wielka Dziesiątka i SEC mogą całkiem sporo pochłonąć każdego, kogo chcą, kiedy tylko chcą minus Notre Dame (na razie?). Oznacza to, że jeśli twoje imię to Stanford, Washington, Oregon, Miami, Clemson i Florida State, to bardzo możliwe, że może to być bardziej kwestia kiedy niż czy. Inne szkoły, takie jak North Carolina, Virginia, Syracuse, Virginia Tech, Cal, Arizona State i Colorado są również inne możliwe domino, które mogą spaść powinny to SEC vs Big Ten landgrab kontynuować kulę śnieżną. Czy coś z tego zmieniło się po wczorajszych wiadomościach? I’d say yes.”

More: Śledztwo w sprawie ASU football: Michael Crow mówi, że NCAA nie skończyła przesłuchiwać trenerów

Odds: Gdzie ASU, Arizona skończą w conference realignment?

Bet Arizona wydała kursy na to, gdzie Arizona State i Arizona mogą skończyć w conference realignment i włączyła Pac-12, Big Ten, Big 12, Mountain West i going independent jako opcje.

Późne mecze wartościowe dla Pac-12 idącej do przodu

Jon Wilner z San Jose Mercury News napisał: „Nocne mecze są być może najbardziej wartościowym elementem pakietu praw medialnych Pac-12. W teorii może zaoferować cotygodniowe kickoffy o 19:30 Pacific w piątek i sobotę w nocy przez 13 tygodni. To 26 gier, z małą lub żadną konkurencją, w primetime okna dla widzów Zachodniego Wybrzeża i Mountain Time Zone. Nie znamy szczegółów, ale można bezpiecznie założyć, że nocne sloty transmisji są centralnym elementem procesu przetargowego.”

Arizona, Arizona State 'kingpins’ dla tego, co dzieje się z Pac-12, Big 12

Andrew Marchand z New York Post powiedział: „Czy będzie więcej drużyn i uczelni, które zmienią konferencje? Patrzę na Arizonę i Arizona State. Myślę, że są one w tej chwili swego rodzaju królewnami. Czy pójdą do Big 12, czy pozostaną w Pac-12? Myślę, że to przesunie sprawy.”

Więcej: Arizona State football, Herm Edwards slammed w rankingu college football coach hot seat

Gdzie Big Ten TV deal zostawia Pac-12?

Awful Announcing’s Ben Koo napisał: „Obie konferencje są dość mocno zatrzymane po prostu mając nadzieję, że kłusownictwo z wielkiej dwójki się zatrzyma. W pewnym momencie, gdy krwawienie jest rzeczywiście ponad, oni też będą musieli wymyślić swoją przyszłość telewizyjną. Większość raportów i spekulacji została ostudzona, biorąc pod uwagę ekspansję Big Ten i teraz rozszerzenia praw telewizyjnych biorąc pod uwagę centrum. Pac-12 właśnie teraz wyszedł z ich wyłącznym oknie negocjacyjnym z ESPN bez nowej umowy. Zarówno Pac-12, jak i Big 12 są na razie skupione głównie na tym, by z optycznego punktu widzenia sprawiać wrażenie bardziej stabilnej konferencji, zdolnej do wchłonięcia pozostałości po innej konferencji. Dałbym niewielką przewagę Pac-12 na razie, biorąc pod uwagę, że mają sieć należącą do konferencji, która może być wchłonięta, a także zdolność do posiadania późnych gier nocnych. Jednak ta przewaga rozpadłaby się, gdyby ucierpiała jakaś inna porażka (więc naprawdę bardzo niepewna przewaga, biorąc pod uwagę, jak niepewne są sprawy).”

Big Ten’s TV deal not entirely optimal for Pac-12 Conference

Jon Wilner z San Jose Mercury News napisał: „Ale wynik nie jest optymalną sytuacją dla Pac-12 z jednego powodu: Pozostała konkurencja, lub jej brak. … Idealnie byłoby, gdyby negocjacje Big Ten pozostawiły po sobie drugą zainteresowaną stronę. Z Fox, CBS i NBC dzielenie zapasów, które obejmuje Nowy Jork, Chicago i Los Angeles rynków medialnych, sieci będą miały niewiele, jeśli w ogóle motywację do licytacji z ESPN dla praw Pac-12.”

Więcej: Arizona State football new alternate uniform for 2022 slammed: 'Atrocious,’ 'abomination’

Co Pac-12 powinna zrobić, aby zmaksymalizować wartość telewizyjną

Matt Zemek z Trojans Wire napisał: „Pac-12, Big 12 i ACC muszą znaleźć sposoby na bycie istotnym w ramach tej struktury, gdy stanie się ona regularną częścią krajobrazu mediów college football. Co Pac-12 powinno zaoferować? Untraditional time slots.”

More: ASU’s Michael Crow slammed for 2019 Pac-12 comments amid college conference realignment

ESPN wycofał się z negocjacji praw medialnych Big Ten

John Ourand z Sports Business Journal napisał: „ESPN wycofał się całkowicie z negocjacji praw medialnych Big Ten, kończąc jedną z najdłuższych relacji mediów sportowych w branży. Ten ruch otwiera drogę dla CBS i NBC, które dołączą do Fox Sports jako nadawcy Big Ten począwszy od roku szkolnego 2023-24. Oficjalne ogłoszenie może nastąpić już w tym tygodniu. To może przesunąć się do następnego tygodnia.”

Więcej: Ranking kandydatów do rozszerzenia Pac-12: Best fits to join conference amid college realignment

ESPN faces 'strategic calculation’ with Pac-12, Big 12

The San Jose Mercury News’ Jon Wilner wrote: „The Big 12 is expected to begin media rights negotiations in the summer of 2024, for a contract cycle starting in the fall of 2025. Wspominamy o kawałku Big 12 ze względu na strategiczną kalkulację, przed którą stoi ESPN. Nawet bez poważnej konkurencji z innych sieci liniowych, ESPN może być zachęcany do zaoferowania umowy, która pomaga utrzymać Pac-12 nienaruszone. Jeśli sieć przyjdzie z niską ofertą i konferencja pęka, najbardziej wartościowe pozostałe programy piłkarskie prawdopodobnie skoczą do Big 12. To pozostawia otwarty potencjał dla Fox iść all-in z Big 12, gdy negocjacje zaczynają się w ciągu dwóch lat i skutecznie zablokować ESPN z college’u piłki nożnej w zachodniej połowie kraju.”

Więcej: ASU, Arizona nie są wśród szkół Pac-12 ocenianych pod kątem ekspansji Big Ten, raport mówi

Could the Big Ten TV deal be a good thing for the Pac-12? College football writers have thoughts.

Czy umowa telewizyjna Big Ten może być dobra dla Pac-12? College football writers have thoughts.

ESPN out of Big Ten TV rights could be very good news for Pac-12

The Associated Press and Salt Lake Tribune wrote: „The Big Ten’s next round of media rights contracts will not include a deal with ESPN. Dwie osoby zaznajomione z negocjacjami powiedziały Associated Press we wtorek, że Big Ten szukał siedmioletniej umowy wartej 380 milionów dolarów rocznie od ESPN, a sieć odmówiła. Umowa nie dałaby ESPN możliwości pierwszego wyboru gier Big Ten w danym tygodniu w dowolnym momencie. Upadek może być dobrą wiadomością dla Pac-12, który pozostaje w negocjacjach z gigantem sieci, jak również innych partnerów medialnych na nowych umów praw medialnych. Bez umowy z Big Ten, ESPN teoretycznie ma pieniądze do wydania gdzie indziej i sloty programowe do wypełnienia. Ze swojej strony, Pac-12 może zapewnić wieczorne sloty kickoff, tak późno jak 22:30 ET – inwentaryzacja z małą, jeśli w ogóle, konkurencją w tej godzinie.”

Więcej: Ranking kandydatów do ekspansji Big Ten: Best fits to join conference in college realignment

San Diego State a coveted school in conference realignment

Trojan Wire’s Matt Zemek napisał: „San Diego State stało się tak gorącym i centralnym tematem w środku walki ogniowej Pac-12-Big 12, ponieważ reprezentuje dostępny sposób dla obu Pac-12 i Big 12, aby zasadzić flagę w Los Angeles z USC i UCLA zmierzającymi do Big Ten. San Diego State stało się wzgórzem, które jednostka wojskowa musi zdobyć, aby zdobyć wyższy teren i bardziej korzystną pozycję na polu bitwy. To był jeden z bardziej nieoczekiwanych, ale prawdziwych zwrotów akcji w większym teatrze sportów uniwersyteckich. To zachęca do zadania pytania: Jakie są wzniesienia, które inne konferencje muszą podjąć w innych regionach kraju, aby umocnić się w długoterminowym kontekście?”

Więcej: Czy szkoły Pac-12 ASU, Arizona są pakietem w college’u conference realignment?

Long-haul stability of Pac-12 must be considered

Jon Wilner of the San Jose Mercury News wrote: „Were the calculation entirely about annual revenue, survival would be a substantial favorite. Wierzymy, że Arizona, ASU, Colorado i Utah wolałyby pozostać w Pac-12 i nie ma żadnych przesłanek, że któraś z lig ma znaczącą przewagę w przyszłych przychodach. Ale kwestia stabilności na dłuższą metę z pewnością musi być brana pod uwagę. The Hotline nie wierzy, że Big Ten ponownie rozszerzy się w tej dekadzie. W naszej ocenie Notre Dame podpisze nową umowę z NBC i pozostanie niezależna, co ograniczy opcje Wielkiej Dziesiątki. Ale przyznajemy, że to niepewne założenie dla szkół z Four Corners. W tym momencie wyzwaniem dla komisarza George’a Kliavkoffa jest przygotowanie umowy, która zapewni elastyczność dla Waszyngtonu, Oregonu i Stanforda oraz bezpieczeństwo dla pozostałych.”

Więcej: Ranking kandydatów do ekspansji Big 12: Best fits to join conference amid college realignment

Odds Pac-12, ACC could reach some kind of television deal

Jon Wilner of the San Jose Mercury News wrote: „Pretty good … perhaps better than 50/50. ESPN może stworzyć partnerstwo medialne oparte na infrastrukturze Tier 3 każdej ligi, łącząc ACC Network z Pac-12 Network, aby stworzyć więcej abonentów, a także przychody. Dla wszystkich ich problemów z dystrybucją, Pac-12 Networks są na krawędzi cięcia z ich technologii zdalnego nadawania.”

Więcej: Pac-12 został 'złamany’ przez Big Ten, Big 12 conference realignment, expansion chatter

Pac-12 Conference gets a much-need win

Pac-12 Insider John Canzano napisał: „ESPN podobno balked na umowę z Big Ten. Gdyby Pac-12 mogło wykonać karuzelę, zrobiłoby to. Minęło pięć tygodni od kiedy USC i UCLA ogłosiły, że odchodzą do Big Ten. Jeden z dyrektorów sportowych Pac-12, który był częścią zamieszania związanego z kilkoma różnymi rozszerzeniami konferencji i układami zaoferował pewien kontekst.”

Więcej: Realignment konferencji Pac-12: ASU’s Michael Crow, Arizona’s Robert C. Robbins mogą być kluczowi

Konferencja Pac-12 przetrwa

Matt Zemek z Trojans Wire napisał: „Wszyscy zastanawialiśmy się przez ostatnie sześć tygodni, czy Konferencja Pac-12 przetrwa odejścia USC i UCLA. We wtorek rano stało się jasne, że liga rzeczywiście będzie żyła dalej. Nie będzie śmierci. Nie będzie odprysku w kierunku wymarcia. Nie będzie najazdu ze strony Big 12. Pac powróci w jakiejś formie lub modzie. Tak, Pac-12 nie będzie tak silna jak była z USC w składzie. Konferencja nie zarobi tylu dolarów ani nie wygra tylu trofeów Heismana z Trojanami w Big Ten. Wszyscy możemy to przyznać. Jednakże, Pac-12 przetrwa. That’s something.”

More: Pac-12 Conference, leadership slammed amid USC, UCLA Big Ten negotiations news

Reach Jeremy Cluff at jeremy.cluff@arizonarepublic.com. Śledź go na Twitterze @Jeremy_Cluff.

Wspieraj lokalne dziennikarstwo: Subskrybuj azcentral.com już dziś.

Ten artykuł pierwotnie pojawił się na Arizona Republic: Pac-12 Conference expansion, realignment live updates, rumors, reports