Otwarcie NASCAR Xfinity Series kończy się tym, że Sam Mayer przechodzi z prowadzenia do góry nogami w dzikim wypadku

Jack Baer

Otwarcie sezonu NASCAR Xfinity Series zakończyło się lecącymi iskrami, wywróconym samochodem i przeglądem wideo.

Na ostatnim okrążeniu Beef 300, 19-letni Sam Mayer wydawał się mieć szansę na swoje pierwsze w karierze zwycięstwo w Xfinity, po tym jak Justin Allgaier zostawił za sobą ogromną lukę przy białej fladze. Mayer, kolega z zespołu Allgaiera, minął go po zewnętrznej i na krótko objął prowadzenie, ale nie miał wystarczająco dużo miejsca, by wrócić na środek.

Pewien kontakt z nosem samochodu Austina Hilla doprowadził do tego, że Mayer wywinął się i dachował (filmik powyżej). Po weryfikacji przez NASCAR, Hill został uznany za prowadzącego w momencie wywieszenia flagi ostrzegawczej i zgarnął zwycięstwo, swoje drugie z rzędu w tym wyścigu. John Hunter Nemechek zajął drugie miejsce, a Allgaier trzecie.

Dalsze powtórki pokazały, jak szalona była ta kraksa:

To był chaotyczny koniec chaotycznego wyścigu, który miał dogrywkę z powodu wypadnięcia Brandona Jonesa na 119 okrążeniu. Hill prowadził przez 38 okrążeń, według NASCAR, ale to wąska luka między nim a Nemechekiem pozwoliła mu na zdobycie drugiego miejsca w Daytona:

„Jak tylko zapaliły się światła ostrzegawcze, myślałem, że mam to, ale było tak blisko,” powiedział Hill. „Wygrana po raz drugi w Daytona jest naprawdę wyjątkowa. To już trzy moje zwycięstwa, dwa w Xfinity i jedno w ciężarówce. Dwa razy jechaliśmy z tyłu.”

Dla Mayera była to stracona szansa, nie wspominając o największej kraksie jaką kiedykolwiek przeżył, jak powiedział Bobowi Pockrassowi z Foxa:

„Minęło kilka lat odkąd byłem do góry nogami … To było prawdopodobnie najcięższe lizanie, jakie wziąłem i myślałem, że wziąłem najcięższe, jakie mogłem. To było trudniejsze, więc chyba zawsze gdzieś jest wyższy pułap.”

Mayer na szczęście nie odniósł obrażeń w kraksie.

Sam Mayer (1) is upside down after crashing in the last lap during the NASCAR Xfinity Series auto race Saturday, Feb. 18, 2023, at Daytona International Speedway in Daytona Beach, Fla. (AP Photo/Chris O'Meara)

JR Motorsports miało lepsze wyścigi. (AP Photo/Chris O’Meara)