Oto, na co powinni zwrócić uwagę Sixers, gdy w czwartek rozpocznie się wolna agentura w NBA

Czego powinniśmy się spodziewać po Darylu Morey’u i 76ers w czwartkową noc rozpoczęcia wolnej agentury NBA?

Czy prezydent operacji koszykarskich Sixers wykona natychmiastowy ruch, aby rozwiązać jeden z braków drużyny? Czy może potrzeba trochę czasu, aby coś załatwić?

Handel niegwarantowanym kontraktem Danny’ego Greena i wyborem nr 23 w zeszłotygodniowym drafcie za wszechstronnego strażnika De’Antoniego Meltona pozwolił Sixers ulepszyć swoją ławkę, ale potrzebują piątego startera, plus innych realnych rezerwowych i mają ograniczone sposoby na ich pozyskanie.

Sprzedaż defensywnego skrzydłowego Matisse’a Thybulle’a i/lub skrzydłowego Tobiasa Harrisa mogłaby pozwolić Moreyowi i Sixers na dodanie graczy zdolnych im pomóc, choć pozyskanie takiego gracza jak Bradley Beal z Wizards lub Eric Gordon z Rockets wydaje się mało prawdopodobne.

The Clippers' Nicolas Batum shoots over the Sixers' Joel Embiid, left, and James Harden during a March game.

Nicolas Batum z Clippers strzela nad Joelem Embiidem z lewej i Jamesem Hardenem z Sixers podczas marcowego meczu.

Jeśli chodzi o szanse na podpisanie 37-letniego napastnika Heat, P.J. Tuckera, który jest ulubieńcem Joela Embiida, powiedziano mi, że Sixers nie planują pozbywać się pensji, handlując graczem lub graczami w zamian za przyszłe wybory w drafcie, aby tak się stało. To oznaczałoby, że albo Tucker musiałby być skłonny wziąć mniej niż trzyletni, 32 mln $ non-taxpayer mid-level exception, który mógłby potencjalnie dostać od Filadelfii, albo James Harden odrzuci swoją 47.4 mln $ opcję gracza na 2022-23 przed środowym terminem i podpisze za mniej (40 mln $ w pierwszym sezonie?), aby to było możliwe.

Innym scenariuszem na stworzenie miejsca dla Tuckera mógłby być deal Harrisa i odebranie, powiedzmy, 5 mln $ mniej niż jego 37.6 mln $ pensji w przyszłym roku. Użycie nieopodatkowanego MLE wymagałoby od Sixers utrzymania listy płac w 2022-23 roku poniżej fartucha luxury tax w wysokości 155.7 milionów dolarów.

Keith Pompey z Inquirer doniósł późnym wtorkowym popołudniem, że „kilka ligowych źródeł mówi, że Tucker wybierze Sixers” w wolnej agenturze. Jeśli tak się stanie, Sixers nie będą mieli $6.3 mln podatnika mid-level exception.

Jednym z kandydatów na podatnika MLE byłby 6-foot-8 Nicolas Batum, który odrzucił swoją $3.3 mln opcję z Clippers, byłby dobrym fitem jako 3-and-D skrzydłowy, konwertując .402 swoich 3-punktowych rzutów w ciągu ostatnich dwóch sezonów. Clippers i inne kluby są zainteresowane Batumem, więc 6,3 miliona dolarów może nie wystarczyć.

More work to do: Sixers, Daryl Morey still have off-season options to improve

On guard: Sixers secure versatile guard De’Anthony Melton in draft-night deal

The Warriors’ Otto Porter Jr. would be another potential target with the $6.3 million taxpayer mid-level exception. Combo forward, Porter trafił .370 swoich 3s w zeszłym sezonie. Choć Porter niewątpliwie chciałby zostać w mistrzu NBA – Golden State, to przepisy ligi uniemożliwiają mu zarobienie tam więcej niż 2,88 miliona dolarów.

Skrzydłowy Nuggets – Will Barton był w przeszłości łączony z Sixers i dobrze wyglądałby jako piąty starter. W zeszłym roku notował średnio 14.7 punktów i trafiał .365 swoich 3-punktowych rzutów. Problemem jest to, że w przyszłym sezonie zarobi 14,4 miliona dolarów, więc dopasowanie pensji byłoby trudne, ponieważ Sixers włączyli już Greena w ruch Meltona.

Inny skrzydłowy, wolny agent Magic Gary Harris, byłby ulepszeniem jako piąty starter. Pozyskanie Harrisa, który w zeszłym roku notował średnio 11.1 punktów i trafiał .384 z 3-punktowego dystansu, do podpisania za 6.3 mln dolarów podatnika MLE może być wyzwaniem po tym, jak w 2021-22 roku zgarnął 20.5 mln dolarów.

Skrzydłowy Nets, Bruce Brown, wniósłby bardzo potrzebną twardość i umiejętność bronienia na wielu pozycjach po tym, jak notował career-highs w rzutach za 3 punkty (.404) i punktów (9) w zeszłym sezonie, choć prawdopodobnie nie podpisałby się za minimum dla weteranów i potrzeba by było podatkowego MLE, by go pozyskać.

Pacers’ small forward T.J. Warren wydawał się być wschodzącą gwiazdą, zanim kontuzja lewej stopy ograniczyła go do czterech spotkań na początku sezonu 2020-21 i zepchnęła na boczny tor na całą kampanię 2021-22. W zeszłym roku zarobił 12,7 miliona dolarów, ale być może byłby skłonny skorzystać z wyjątku podatkowego w wysokości 6,3 miliona dolarów w nadziei, że pokaże, że zasługuje na dłuższą, większą umowę.

Jest wielu zawodników zdolnych pomóc Sixers. To Morey musi określić, jakie ruchy dadzą Sixers najlepszy rzut na to, by w końcu przejść przez drugą rundę playoffów.

Tom Moore: tmoore@couriertimes; @TomMoorePhilly

Ten artykuł pierwotnie pojawił się na Bucks County Courier Times: Philadelphia 76ers: Oto co powinni zrobić w wolnej agenturze NBA