Oto, jak skład Dodgersów rozbija piłki i produkuje mnóstwo punktów

Los Angeles Dodgers third baseman Max Muncy celebrates while crossing home after a solo home run

Trzeci bazowy Dodgers Max Muncy świętuje po swoim home run przeciwko Minnesota Twins na Dodger Stadium we wtorek. (Gina Ferazzi / Los Angeles Times)

Dodgersi podczas swojej 10-meczowej passy zwycięstw notują średnio siedem biegów na mecz, od 31 lipca biją .304 z procentem on-base-plus-slugging na poziomie .877, 14 homerów, 35 dubletów i dwie trójki.

Pan out to a wider shot of their torrid 32-5 stretch since June 29, and the Dodgers are a average a major league-best six runs and batting .281 with an .850 OPS, 54 homers, 92 doubles and 10 triples in the 37 games.

Ale zapytany wcześniej w tym tygodniu, czy atak jest odpalony na wszystkich cylindrach, Max Muncy odpowiedział w sposób, który może spowodować jeszcze więcej obaw dla przeciwnych miotaczy, próbujących poskromić klub z najlepszym w lidze rekordem 77-33 wchodzący w weekendową serię w Kansas City.

„Wystarczająco straszne, myślę, że tam jest jeszcze dużo więcej dla całego zespołu,” powiedział Muncy, jeden z najgorętszych uderzeń zespołu przed cierpieniem siniaka prawej ręki w Środa noc 8-5 zwycięstwo nad Minnesota. „Ostatnio wygląda to naprawdę dobrze. Wyglądamy dobrze przez cały rok.

„Jednak w tym samym czasie, nie wszyscy z nas dostali się na raz. Miejmy nadzieję, że zachowamy to na playoffy. Ale teraz, po prostu bierzemy to jeden dzień na raz. Gramy dzisiaj.”

Dodgers należą do pięciu najlepszych drużyn w baseballu w średniej prędkości wyjścia (89.5 mph), hard-hit rate (42.0%) i beczek na wygląd płyty (6.5%), według Baseball Savant, i choć prowadzą w głównych ligach z .450 slugging percentage nie są jednowymiarowe – ukradli 21 baz i uderzyli 19 sacrifice flies podczas 32-5 stretch.

Na 113-win tempo i z 16-game przewagi w National League West, Dodgers są na dobrej drodze do ich dziewiątego tytułu dywizji w ciągu 10 lat. Ich jedynym zmartwieniem jest to, że mogą osiągnąć szczyt zbyt wcześnie, jak to miało miejsce w 2019 roku, kiedy to wygrali 106 meczów i NL West o 21 meczów, zanim zasłabli w serii dywizji przegrywając z ewentualnym mistrzem World Series – Washington Nationals.

Dlatego menadżer Dodgersów Dave Roberts uśmiechnął się na wieść o komentarzach Muncy’ego.

„Lubię być chciwy, lubię ten sposób myślenia” – powiedział Roberts. „To po prostu strzeże przed pewnym samozadowoleniem. Patrzysz na to zbiorowo, a my robimy wiele dobrych rzeczy. Jestem pewien, że możesz zrobić dziury, ponieważ kilku facetów nie jest teraz gorących, ale od jednego do dziewięciu, wydaje się, że każdy facet tam będzie miał trafienie.

„Jako menedżer, to naprawdę dobre uczucie. Myślę, że po raz pierwszy w całym roku mieliśmy dziewięciu facetów, którzy czują się dość pewnie, gdy wchodzą do skrzynki pałkarza.”

Czterech najlepszych pałkarzy w kolejności – Mookie Betts, Trea Turner, Freddie Freeman i Will Smith – nieśli ofensywę przez większość sezonu, a oni połączyli się, aby uderzyć .333 (54 na 162) z pięcioma homerami, 15 podwójnymi, 31 RBI i 32 biegami podczas 10-meczowej passy zwycięstw.

Smith był szczególnie gorący w swoich ostatnich 12 meczach, otrząsnął się z jednego na 25 skid, aby uderzyć .396 (19 na 48) z 1.090 OPS, dwa homery, sześć podwójnych i 15 RBI od 28 lipca, a Gavin Lux był solidny przez cały sezon, batting .294 z .790 OPS, 27 ekstra-bazowych trafień i 33 RBI.

Ale Muncy i Cody Bellinger, najbardziej wartościowy gracz NL 2019, który zmagał się tak bardzo w tym sezonie, że spadł na dziewiątą pozycję w porządku battingu, rozgrzewali się. Plus, Justin Turner miał trzy trafienia w swoich pierwszych dwóch grach z powrotem z nadwyrężenia brzucha w tym tygodniu, dodając więcej głębi do składu.

Muncy był spowolniony w pierwszej połowie przez jego powrót do zdrowia po kontuzji lewego łokcia, która znokautowała go z playoffów w październiku ubiegłego roku, infielder batting .158 z .612 OPS, dziewięcioma homerami i 31 RBI w swoich pierwszych 79 grach do końca lipca.

Ale on jest batting .325 (13 dla 40) z czterema domami, cztery podwójne i dziewięć RBI w 11 meczach od 28 lipca, a on uderzył dwa homery i podwójne, aby pomóc Dodgers zamiatać dwa mecze serii przeciwko Twins.

„Czuje się naprawdę dobrze,” powiedział Muncy, który opuścił środę wieczorem gra po uderzeniu w prawą rękę przez 98.1-mph one-hopper na trzeciej bazie w piątym inningu. Prześwietlenia były negatywne.

„To trochę ulga dla mnie. Cała praca, którą wkładam, w końcu się opłaca. Ale muszę to kontynuować. Nie mogę myśleć, że już po wszystkim. Mam jeszcze dużo pracy do zrobienia.”

Bellinger w tym sezonie bije .210 z .668 OPS, 15 homerami, 49 RBI i 111 strikeoutami, ale w ostatnich 13 meczach nawiązał bardziej konsekwentny kontakt, bijąc .250 (12 na 48) z .873 OPS, trzema homerami, sześcioma dublami i 14 RBI. On homered dwa razy w ostatniej niedzieli zwycięstwo nad San Diego.

Po majstrowaniu z jego postawy i mechaniki huśtawki często podczas jego sześcioletniej kariery, Bellinger wydaje się mieć odrzucone jego Bunsen palnik, zlewki szkła i okulary bezpieczeństwa i złomowane jego szalony naukowiec podejście do uderzenia, po znalezieniu podejścia, które działa dla niego.

The Dodgers' Cody Bellinger rounds third after hitting his solo home run against the San Diego Padres on Sunday.

Cody Bellinger ma w tym sezonie 15 home runów i 49 RBI. W niedzielę trafił dwa homery przeciwko Padres. (Mark J. Terrill / Associated Press)

„Dokonał wielu zmian w huśtawce, zawsze szukał … ale naprawdę rozumie swój swing i to, jak porusza się jego ciało”, powiedział Roberts. „Kiedy sportowiec rozumie to, to rodzaj straży przed wieloma wzlotami i upadkami. Myślę, że będzie więcej konsekwencji w przyszłości.”

Justin Turner był na łezce przed pójściem na listę kontuzjowanych, uderzając .431 (25 na 58) z 1.180 OPS, czterema homerami i 16 RBI w 17 meczach od 30 czerwca do 27 lipca. We wtorek podwoił się, zasponsorował i wbił bieg z uziemieniem, a w środę podwoił się w czterech at-batach.

„To niezwykłe”, powiedział Roberts. „J.T. miał kilka wpadek na IL, ale to niesamowite, jak może wrócić i nie przegapić ani jednego uderzenia, wziąć dobre ataki, rzucić hity, wykorzystać całe boisko … Mając go z powrotem tam, prowadząc biegi, licząc, widząc boiska, wszystkie te rzeczy po prostu sprawiają, że nasz skład jest tak niebezpieczny.”

Jakby tego było mało, Dodgersi otrzymali również znaczący wkład w tym tygodniu od Joey’a Gallo, byłego dwukrotnego All-Stara, który próbuje reanimować swoją karierę po brutalnym 140-game stretch w Nowym Jorku, gdzie uderzył .159 z .660 OPS, 25 homerami, 46 RBI i 194 strikeoutami dla Yankees.

Gallo, pozyskany w czasie trade deadline, zmiażdżył 112.3-mph double na prawe pole, drugą najcięższą piłkę przez Dodgera w tym sezonie, we wtorek wieczorem i pinch-hit three-run homer w siódmej rundzie w środowej wygranej comeback.

„To niewiarygodnie utalentowana grupa chłopaków, a sposób w jaki wszyscy podchodzą do swoich spraw jest bardzo wyjątkowy,” powiedział Gallo. „Każdemu zależy. Każdy chce wygrać i nie sądzę, abyśmy kiedykolwiek byli poza jakimkolwiek meczem. Nie widzę wielu outów w tym składzie. Jest wielu twardych facetów do wyciągnięcia, wielu facetów, którzy mogą wyrządzić szkody.”

Ta historia pierwotnie pojawiła się w Los Angeles Times.