OT field goal Jasona Myersa przedłużył nadzieje Seahawks na playoffy

Jason Myers mógł wygrać mecz w końcówce regulaminowego czasu gry, ale jego 46-jardowa próba zdobycia bramki odbiła się od prawego słupka.

Nieważne. Myers miał szansę na odkupienie w dogrywce, gdy Quandre Diggs przechwycił podanie Bakera Mayfielda przeznaczone dla Vana Jeffersona. Myers trafił z 32 jardów w światło bramki, co dało zwycięstwo 19-16 Seattle Seahawks nad przyjezdnymi Los Angeles Rams na Lumen Field w niedzielę.

„Zrobiliśmy wszystko, co mogliśmy, aby sezon był jak najdłuższy”, żartował po wszystkim trener Seahawks Pete Carroll. „Wycisnęliśmy z niego każdą kroplę”.

Seahawks klinczują zwycięstwo w OT

Seahawks clinch the win in OT

Kicker Seahawks Jason Myers trafia 32 jardową bramkę po przechwycie Quandre Diggsa w OT i Seahawks wygrywają 19-16 z Rams.

Zwycięstwo utrzymało nadzieje Seattle na postseason, ponieważ zakończyli zaskakujące 9-8 w tym roku, po tym jak sprzedali franchise quarterback Russell Wilson podczas offseason.

Z wygraną w OT, Seahawks musieli czekać na wynik niedzielnego wieczoru ostatniego meczu sezonu regularnego NFL pomiędzy Detroit Lions i Green Bay Packers na Lambeau Field. Jeśli Detroit wygrają, Seahawks zdobędą nr 7 w playoffach, a za tydzień zmierzą się na wyjeździe z rywalami z dywizji NFC West, San Francisco 49ers.

„Cieszę się, że mamy zwycięski rekord i daliśmy sobie tutaj szansę,” powiedział Carroll. „Ale to nie są moje oczekiwania. One nigdy nie są – nigdzie nie są. Jestem sfrustrowany tym sezonem. Tam, gdzie wszyscy myśleliście, że zrobiliśmy wiele fajnych rzeczy i to wszystko, ja tego nie czuję.

„Czuję, że nie wykorzystaliśmy swoich szans. Mieliśmy tam pięć czy sześć spotkań, w których mogliśmy łatwo wygrać w ten czy inny sposób i nie siedzielibyśmy tutaj rozmawiając o tym, co dzieje się teraz z Detroit. To jest moja udręka.”

Pete Carroll omawia zaskakujący sezon Seahawks

Pete Carroll discusses Seahawks' surprise season

Główny trener Seahawks Pete Carroll usiadł z Markiem Sanchezem, aby porozmawiać o sezonie drużyny, Geno Smithie i jego miłości do trenowania.

Chociaż Hawks wywalczyli zwycięstwo, to nie był to najlepszy mecz Seattle w tym sezonie. Quarterback Geno Smith zmagał się z drugim meczem z rzędu, kończąc 19-of-31 na 213 jardów, w tym ładny, 36-jardowy wynik na głębokiej piłce do Tylera Locketta dla jedynego przyłożenia Seattle w tym meczu, oraz dwa złe przechwyty na przepustkach, które próbował wymusić na DK Metcalf.

Smith został zsackowany trzy razy i zamieścił 65.7 passer rating. W końcówce regulaminowego czasu gry, po nieudanej próbie Myersa, poprowadził Seattle na pole bramkowe, zaliczając 25-jardowy bieg na terytorium Los Angeles. Smith został uderzony przez Jalena Ramseya, który otrzymał 15-jardową karę za niesportowe zagranie.

„Na sekundę wyleciał ze mnie wiatr” – powiedział Smith. „Biegłem wzdłuż linii bocznej. Trochę się poruszałem i nie mogłem uniknąć Jalena. On jakby zanurzył swoje ramię, uderzył mnie w odpowiednim miejscu, a ja dostałem wiatr wybity ze mnie. Ale dziękuję Bogu, że byłem w stanie wstać i kontynuować grę”

Z ofensywą scuffling, obrona Seattle utrzymywała Seahawks w grze przez większość zawodów. Seattle pięciokrotnie zepsuło Mayfielda i zatrzymało Rams na 269 jardów w ataku.

Rams running back Cam Akers był jednym z niewielu jasnych punktów dla L.A., kończąc z 104 jardami na 21 podaniach. Był to trzeci mecz z rzędu, w którym zawodnik z Florida State przebiegł ponad 100 jardów.

Ken Walker III miał produktywną grę na ziemi dla Seahawks, zdobywając 114 jardów na 29 podaniach, w tym dwa duże biegi, które dały Seattle pozycję bramkową w dogrywce.

Walker skończył z 1,050 jardami w tym roku, stając się drugim debiutantem w historii franczyzy z 1,000 jardami biegowymi.

„Wszyscy trzymali się razem,” powiedział Walker. „Czuję, że gdybyśmy się załamali i rozpadli, to byłaby to walka. Ale wszyscy pozostali razem i dlatego wygraliśmy ten mecz”

Seahawks skończyli 0-for-4 w czerwonej strefie. W tym nie udało im się dostać do strefy końcowej z first-and-goal z linii 3 jardów, zadowalając się 22-jardowym field goalem, aby zremisować mecz przy 16-all na 2:19 przed końcem. Był to pierwszy raz w tym sezonie, kiedy Seahawks nie udało się zdobyć przyłożenia przy first-and-goal z linii 5 jardów.

Rams linebacker Bobby Wagner, który grał pierwsze 10 lat w NFL z Seahawks, powrócił do Seattle i otrzymał okrzyki radości od tłumu na Lumen Field, w tym kilku ludzi skandujących jego imię.

Diggs wskazał na Wagnera po wykonaniu kluczowego przechwytu w dogrywce, który doprowadził do zwycięskiego wyniku.

„Zawsze byłem groźny,” powiedział Diggs, „więc dla mnie to było po prostu pokazanie Big Bro, że mam piłkę i wykonanie zagrania, aby pomóc drużynie.”

Diggs powiedział, że on i Wagner wymienili się koszulkami po meczu. Wagner również przedostał się po meczu do szatni Seattle, aby przywitać się z kilkoma swoimi byłymi kolegami z drużyny.

Dzięki przegranej Rams zakończyli rok na 5-12, zmierzając do offseason z poważnymi pytaniami stojącymi przed obrońcami Super Bowl. Na szczycie tej listy jest to, czy trener Sean McVay powróci w przyszłym sezonie.

„Nie myślę o tym teraz”, powiedział McVay podczas pomeczowej konferencji prasowej. „Nic się nie zmieniło od miejsca, w którym zostawiliśmy w piątek. Jestem tutaj, w tej chwili. I zajmiemy się tymi rzeczami w późniejszym czasie”

Top stories z FOX Sports:

Eric D. Williams relacjonował NFL przez ponad dekadę, relacjonując Los Angeles Rams dla Sports Illustrated, Los Angeles Chargers dla ESPN i Seattle Seahawks dla Tacoma News Tribune. Follow him on Twitter at @eric_d_williams.


National Football League

Get more from National Football League Śledź swoich ulubieńców, aby otrzymywać informacje o meczach, news and more


in this topic

Kenneth Walker Kenneth Walker