O’Sullivan po przegranej: 'Nie obchodzi mnie to już’ | Snooker 'nie jest wart stresu’

O’Sullivan: „Jeśli chodzi o wygraną lub ugruntowanie mojego nazwiska w grze, to nie ma w niej wystarczająco dużo dobrych rzeczy, aby się nimi ekscytować. Pewnego dnia obudzę się, będę podekscytowany i zagram dobry turniej, ale jeśli nie, to już mnie to nie obchodzi.”

Ostatnia aktualizacja: 20/10/22 8:34am

Ronnie O'Sullivan made a shock exit from the Northern Ireland Open on Wednesday

Ronnie O’Sullivan dokonał szokującego wyjścia z Northern Ireland Open w środę

Ronnie O’Sullivan wzruszył się po swojej szokującej porażce z Davidem Grace’em w drugiej rundzie BetVictor Northern Ireland Open i nalegał: „Naprawdę już mi nie zależy.”

O’Sullivan często wyrażał swój brak chęci w ostatnich sezonach, mimo że wcześniej w tym roku w Sheffield sięgnął po rekordowy, siódmy tytuł mistrza świata.

Wydał ostrą ocenę swojego obecnego miejsca w sporcie po tym, jak roztrwonił dwubramkowe prowadzenie i przegrał 4-3 z Gracem, byłym półfinalistą UK Championship.

  • Najnowsze snookerowe nagłówki
  • White ostrzeżony po ostrzeżeniu o zachowaniu

Ronnie O'Sullivan claimed a record-equalling seventh world snooker title earlier this year

Ronnie O’Sullivan zdobył rekordowąsiódmy tytuł w snookerze na początku tego roku

O’Sullivan powiedział BBC: „Praca nie jest warta stresu i kłopotów. Czasami przegrana jest błogosławieństwem w przebraniu, pozwala mi robić inne rzeczy.

„Odszedłem psychicznie jakieś osiem lat temu i po prostu biorę ze sportu to, co mogę. To dla mnie dobra platforma, pozwala mi robić inne rzeczy i daje mi dużo wolności.

„Jeśli chodzi o wygraną lub ugruntowanie mojego nazwiska w grze, to nie ma w niej wystarczająco dużo dobrych rzeczy, by się nimi ekscytować. Pewnego dnia obudzę się, będę podekscytowany i zagram dobry turniej, ale jeśli tak się nie stanie, to już mnie to nie obchodzi.”

World champion Ronnie O'Sullivan admitted earlier this year he wouldn't advise his children to take up the sport of snooker

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej przystępny odtwarzacz wideo

Jednak O’Sullivan w ostatniej rundzie wbił tylko jedną bilę, a rozluźniony Grace zapewnił sobie jedno z największych zwycięstw w swojej karierze.

„W końcu przeszedłem przez linię, wykonałem ciężką pracę”, powiedział Grace Eurosportowi. „Zwykle nie dostaje się drugiej szansy. Kiedy nie wykorzystałem pierwszej szansy na wygranie 4-2, Bogowie snookera nie wybaczają, ale dzisiaj byli po mojej stronie.

„Przy stanie 2-0 szło mi naprawdę źle i jestem dumny, że udało mi się znaleźć kontrolę nad bilą i zrobić kilka przełamań w środku meczu, aby zapewnić sobie przewagę. Kiedy grasz z legendami, stają się one lepsze, kiedy wychodzą na prowadzenie, zazwyczaj nie dają ci szansy, więc miło było dać sobie szansę.”