Ortona stawia eksperta Stefano Patriarcę w centrum uwagi

ORTONA (CHIETI)- Nadchodzący rynek nowo wypromowanego Sieco Service Ortona rozpoczyna się z hukiem, po zabezpieczeniu na przyszły sezon usług doświadczonego środkowego gracza Stefano Patriarca, klasy 1991, pochodzącego z Brescii, gdzie grał w zeszłym sezonie. Aby być precyzyjnym, mówimy o „długim” kroku nieco ponad miesiąc.

W rzeczywistości było to 15 kwietnia, kiedy w przeddzień pierwszego meczu finału awansu przeciwnicy Vigilar Fano ogłosili podpisanie kontraktu z silnym i doświadczonym środkowym Stefano Patriarcą. Pomimo bardzo krótkiego czasu na aklimatyzację w Vigilar, Patriarca popisał się dwoma występami na wysokim poziomie (14 i 8 punktów) przeciwko Impavidi, którzy mimo to zdołali dwukrotnie pokonać drużynę z Marche, odzyskując Serie A2 po zaledwie jednym sezonie czyśćca.

Ale to już historia. Liczy się najbliższa przyszłość, a w najbliższej przyszłości Sieco w sezonie 2023/2024 jest center Molise Stefano Patriarca.

CAREER-

Patriarca to środkowy z rocznika ’87, mierzący 205 centymetrów wzrostu, mający za sobą ogromne doświadczenie, które pozwoliło mu wejść do siatkówki na wysokim poziomie w bardzo młodym wieku w rodzinnym mieście Agnone, gdzie zadebiutował w Serie A2 w wieku zaledwie dwóch lat. Tutaj talent Patriarci nie pozostał niezauważony, a jego nazwisko trafiło do notesów Lube Banca Marche Macerata, którzy po sprowadzeniu go w swoje szeregi zatrudnili go zarówno w kwitnącym sektorze młodzieżowym, jak i w Superlidze.

Potem przyszły trzy sezony w Serie A2, jeden w Santa Croce i dwa w Cremie. Wystarczająco długo, aby młody Patriarca zdążył się rozwinąć, a następnie ponownie w najwyższej lidze przez sześć sezonów, wracając do Maceraty w sezonie 2013/2014. Następnie powrócił do A2, do Sieny, gdzie Patriarca zdobył pierwsze miejsce w sezonie zasadniczym Girone Bianco. W następnym sezonie spotkał się z Materdomini z Castellana Grotte, a więź z drużyną z Apulii potrwa trzy sezony, zanim przeniesie się do BCC, również z Castellana Grotte.

Na drodze środkowego gracza Molise znalazła się następnie Brescia, a w ostatnim sezonie jego pierwsze doświadczenie za granicą.

Przed przybyciem do Fano w ostatnim sezonie 2022/2023 Patriarca rozegrał mistrzostwa w szeregach ambitnego (i utytułowanego) klubu Deya Sport w bułgarskiej ekstraklasie. Ścieżka ta została jednak przerwana w ćwierćfinale poule scudetto, w wyniku czego Stefano zdecydował się przyjąć zaloty Vigilara Fano, który chciał go jako dodatkowego gracza-gwiazdę do rozmieszczenia od finału przeciwko naszemu Sieco.

Stefano Patriarca ma na swoim koncie Puchar Włoch Serie A2 ze Sieną w sezonie 2016/2017, Mistrzostwo Włoch z Cucine Lube Banca Marche Macerata w sezonie 2013/2014 oraz Ligę Juniorów w 2007 roku, ponownie w koszulce Maceraty. Patriarca ma również satysfakcję z gry w niebieskich barwach reprezentacji Włoch. W 2011 roku został powołany do seniorskiej kadry narodowej, by zagrać w Lidze Światowej. Będą to dwa występy dla Neo-Impavido obowiązującego wówczas w New Mater Castellana Grotte. Podczas pobytu w reprezentacji juniorów, latem 2008 roku, Patriarca został włączony do kadry Seniores B w kolegiacie prowadzonej przez Lucę Montiego.

SŁOWA STEFANO PATRIARCA-

” Po tylu latach jako przeciwnik, jestem naprawdę szczęśliwy, że mogę być zawodnikiem Sieco. Ortona to klub, który zawsze robił na mnie pozytywne wrażenie, od organizacji po publiczność. Moim zdaniem przyszłoroczne mistrzostwa będą trudne, pomimo nieobecności dwóch utytułowanych drużyn, takich jak Vibo Valentia i Bergamo. Nie oznacza to jednak, że kolejne A2 będzie mniej widowiskowe. Wręcz przeciwnie. Wiele klubów wzmacnia się nazwiskami pewnego kalibru, aby przyszły sezon był nie tylko zabawny i piękny do śledzenia, ale także bardzo, bardzo trudny.

Kilka przemyśleń na temat jego przyszłych kolegów z drużyny:

” Nasz zespół będzie miał dobrą mieszankę młodości i doświadczenia. W szczególności Leo Marshall, ale także Matteo Bertoli i ja, mamy za sobą o wiele więcej meczów i z pewnością zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby przekazać szczyptę naszego doświadczenia młodym talentom w składzie Sieco”. Dlaczego Ortona? Przede wszystkim ze względu na dobrą reputację i powagę klubu, a także dlatego, że uważam, że parametry techniczne zebranego zespołu są na wysokim poziomie. Ponadto, jestem po rocznym pobycie za granicą i chcąc być bliżej domu, Ortona stanowi idealne rozwiązanie.