Olabe chwali Imanola: „On jest naszą flagą, reprezentuje przesłanie klubu”

Roberto Olabe dziś rano odniósł się do wszelkich wątpliwości dotyczących znaczenia Imanola Alguacila w projekcie Realu Sociedad, chwaląc jego postać.

Kontrakt Imanola kończy się w 2023 roku, na razie nie ma oferty przedłużenia, ale nie ma wątpliwości, że jego umowa się kończy. „Ani że jest szefem Zubieta. Prowadzimy wiele rozmów z Imanolem, spotykamy się z nim przy każdym nowym podpisie, przy każdym naszym ruchu…. To, co staramy się robić z Imanolem, to nie robić zbyt wiele hałasu, kiedy jest w trakcie rywalizacji, ale kiedy jest ona zakończona, za każdym razem, kiedy trzeba podjąć decyzję o przyszłości, ma w niej aktywny udział”, powiedział Olabe.

Czy po trzech kolejnych kwalifikacjach do Europy od trenera Txuriurdin będzie się wymagać więcej? „To nie jest ostrzeżenie dla żadnego piechura, to jest uznanie rzeczywistości, że wszystko ma większe zobowiązania. Po zakwalifikowaniu się do Europy przez ostatnie trzy sezony, naturalizujemy to, nie wiem czy to źle czy dobrze, to jest to czego chcemy, ale oznacza to, że oczy, które mieliśmy na zakwalifikowanie się do Europy cztery sezony temu są takie same, ale z innym spojrzeniem. Myślę, że musimy wymyślić się na nowo, zaczynając od samego klubu i kontynuując z Imanolem – odpowiedział.

Olabe pochwalił urodzonego w Orihueli zawodnika. „Imanol reprezentuje przesłanie klubu, przesłanie bycia najlepszym od poniedziałku do piątku. Imanol to nasza flaga, ten który prowadzi pierwszy zespół, ten który momentami ciągnie nas do przodu. W tej konstrukcji składu musimy wziąć pod uwagę bodźce i to, jak będzie współistniał z zawodnikami, których mamy i tymi, którzy przyjdą – powiedział.

Read More