Oglądaj WrestleMania 39 Night 1: Karta meczowa, aktualizacje na żywo, wyniki, reakcje

INGLEWOOD, CALIFORNIA - APRIL 02: (L-R) Cody Rhodes wrestles Roman Reigns for Undisputed WWE Universal Title Match during WrestleMania Goes Hollywood at SoFi Stadium on April 02, 2023 in Inglewood, California. (Photo by Ronald Martinez/Getty Images)

Roman Reigns zachował WWE Undisputed Universal Championship nad Cody Rhodesem w 34-minutowym instant classic. (Foto Ronald Martinez/Getty Images)

Największa karta wrestlingowa roku, WWE’s WrestleMania 39 zakończyła się w niedzielę wieczorem. Ta dwudniowa sprawa zawierała wszystkie typowe dzwonki i gwizdki dla „Showcase of the Immortals” Odbyło się 15 meczów – w tym dwa improwizowane, z udziałem gwiazd – z dwoma zmianami tytułów i zakończeniem, które nieoczekiwanie przedłuża to, co było największą historią WWE przed WrestleManią.

RAW po WrestleManii live updates

 • Brock Lesnar atakuje Cody’ego Rhodesa, zanim może dojść do tag matchu.

 • Riddle dokonuje zaskakującego powrotu, przerywając The Mizowi, kontynuując nieszczęśliwy weekend tego drugiego.

 • Liv Morgan spina Dakotę Kai, aby zapewnić sobie i Raquel Rodriguez tag-team title match przeciwko Licie i Becky Lynch w przyszłym tygodniu.

 • Bobby Lashley zgniótł Mustafę Ali po krótkiej wymianie zdań za kulisami.

 • Sami Zayn i Kevin Owens pokonują Street Profits, którzy odpowiedzieli na otwarte wyzwanie od nowo koronowanych Unified Tag Team Champions.

 • Austin Theory pinuje Reya Mysterio Jr. po ingerencji Dominika Mysterio. Dominik i Damian Priest następnie zaczepiają Bad Bunny’ego, który siedział przy ringu, promując swoją rolę w WWE Backlash w Puerto Rico w przyszłym miesiącu.

 • Omos odzyskał siły po niedzielnej porażce z Lesnarem, przygniatając Eliasa w mniej niż dwie minuty.

 • Cody Rhodes przerywa Reignsowi i prosi o rewanż mistrzowski dziś wieczorem. Po tym jak został odrzucony, rzuca wyzwanie tag-team match, które Reigns akceptuje pod warunkiem, że partnerem Cody’ego będzie ktoś, kto walczył w weekend i ta osoba nie może już nigdy rzucić wyzwania Reignsowi. Brock Lesnar odpowiada na wezwanie i mecz staje się oficjalny.

 • Raw otwiera Triple H przychodzący do ringu, aby podziękować talentom, personelowi zakulisowemu i fanom przed przedstawieniem Romana Reignsa.

Najbardziej udana WrestleMania wszech czasów

W poniedziałek rano – krótko po tym, jak ogłoszono, że firma połączyła się z właścicielem UFC Endeavor -WWE Chief Content Officer i szef kreatywności Triple H wziął na Twittera, aby ogłosić, że WrestleMania 39 „rozbił” wiele rekordów. Wśród przytoczonych liczb było 21,6 miliona dolarów na żywo przy całkowitej frekwencji 161,8922, 21 milionów dolarów w przychodach ze sponsoringu i 500 milionów odsłon społecznościowych.

Wyniki WrestleManii 39

Noc 2 (niedziela)

 • Brock Lesnar pinuje Omosa w 4:57

 • Ronda Rousey i Shayna Baszler pokonują Shotzi & Natalyę, Raquel Rodriguez & Liv Morgan oraz Sonyę Deville & Chelsea Green w 8:28

 • Gunther pinuje Drew McIntyre’a, pokonuje Sheamusa w 17:38 aby zachować Intercontinental Championship

 • Bianca Belair pins Asuka w 16:55 aby zachować Raw Women’s Championship

 • Snoop Dogg pins The Miz w 2:06

 • Edge pins The Demon Finn Balor w 18:13 w Hell in a Cell match

 • Roman Reigns pins Cody Rhodes w 34:34 to retain the Undisputed WWE Universal Championship

Night 1 (sobota)

 • Austin Theory pinned John Cena in 11:24, by zachować WWE United States Championship

 • Street Profits pokonało Viking Raiders, Alpha Academy i Brauna Strowmana & Ricocheta w 8:29

 • Seth Rollins przypiął Logana Paula w 16:15

 • Becky Lynch, Lita i Trish Stratus pokonały Damage CTRL w 16:52

 • Rey Mysterio przypiął Dominika Mysterio w 14:23

 • Rhea Ripley przypięła Charlotte Flair w 25:15 aby wygrać WWE SmackDown Women’s Championship

 • Pat McAfee przypiął The Miza w 3:40

 • Sami Zayn & Kevin Owens def. The Usos w 24:15, by zdobyć WWE Undisputed Tag Team Championship

INGLEWOOD, CALIFORNIA - APRIL 01: Kevin Owens and Sami Zayn after defeating The Usos for the Undisputed WWE tag team championship during WrestleMania Goes Hollywood at SoFi Stadium on April 01, 2023 in Inglewood, California. (Photo by Ronald Martinez/Getty Images)

Kevin Owens i Sami Zayn pokonali The Usos o Undisputed WWE Tag Team Championship podczas Night 1 WrestleManii 39. (Photo by Ronald Martinez/Getty Images)

Zwycięzcy i przegrani WrestleManii

Zwycięzca: Kobiecy wrestling – Jesteśmy około osiem lat od „Rewolucji Kobiet”, zaprowadzonej po części przez Charlotte Flair, Becky Lynch, Sashę Banks i Bayley. Trzy z Czterech Koni były w akcji w ten weekend, z Lynch i Bayley pracującymi w sześcioosobowym tag-team matchu z udziałem przeszłości (Lita, Trish Stratus) i przyszłości dywizji (Iyo Sky, Dakota Kai).

Widzieliśmy również dwa z największych kobiecych meczów w historii, ponieważ Charlotte Flair obroniła swoje Smackdown Women’s Championship przeciwko Rhea Ripley, a Bianca Belair obroniła swoje Raw Women’s Championship przeciwko Asuce. Ripley i Belair odeszły zwycięsko i oba mecze są warte waszego czasu, jeśli je przegapiliście.

Zwycięzcy: Seth Rollins i Logan Paul – Seth Rollins może i wygrał ten mecz, ale zarówno on, jak i Logan Paul podnieśli poprzeczkę dla tego, czym powinna być walka celebrytów na WrestleManii. Zwycięstwo prawdopodobnie popycha Rollinsa bliżej szczytu karty WWE (gdzie prawdopodobnie zawsze powinien być) i buduje reputację Paula jako legalnie dobrego i rozrywkowego profesjonalnego wrestlera. Aha, i był też chodzący billboard dla napoju Paul’s Prime w postaci KSI w stroju maskotki.

Zwycięzcy: Sami Zayn i Kevin Owens – Celem WrestleManii jest zasadniczo służyć jako Super Bowl lub finał sezonu w WWE. Noc 1 stworzyła moment WrestleManii, który będzie wspominany z sentymentem przez lata, jeśli nie dekady.

Zdetronizowanie przez Zayna i Owensa The Usos jako mistrzów tag team w main evencie było znaczące z wielu powodów. Oznaczało to, że po raz pierwszy mistrzostwa tag teamów zostały obronione w głównym wydarzeniu WrestleManii, a także spłaciło najlepszy storyline WWE w ostatniej pamięci. Mecz był prawdopodobnie najlepszym z całego wydarzenia i wywołał ogromną reakcję tłumu, gdy w końcu się zakończył.

Zwycięzca: Snoop Dogg – Snoop nie jest obcy WWE i byciu częścią wydarzeń, ale w niedzielę podczas Night 2 został wezwany do akcji ratunkowej, ponieważ Shane McMahon doznał naderwania mięśnia czworogłowego podczas improwizowanego meczu z Mike’m „The Miz” Mizaninem. Kiedy McMahon upadł, Snoop wskoczył do ringu, uderzając kilka ciosów i People’s Elbow, aby zdobyć pin. Był to moment, który poszedł bokiem, ale ostatecznie został uratowany dzięki szybkiemu myśleniu i działaniu.

Zwycięzca: George Kittle – Kittle, gwiazda tight endów San Francisco 49ers, nie wstydzi się swojego wrestlingowego fandomu. W sobotnią noc mógł wejść do ringu i być częścią akcji wraz z byłym punterem NFL i osobowością medialną Patem McAfee w meczu z The Miz. Crossover moments for the win!

Zwycięzca: Roman Reigns – W tym co było największym swerve całego wydarzenia, Roman Reigns zachował swoje Undisputed WWE Universal Championship w emocjonującym main evencie. Reigns pozostaje najlepszą gwiazdą WWE i w zasadzie całej branży w nocy, w której wydawało się, że Cody Rhodes „zakończy historię” i zapoczątkuje nową erę. Rhodes-Reigns miał wszystko czego chcesz w main evencie i ze względu na wątpliwe zakończenie – Solo Sikoa wtrącił się, gdy Rhodes był na granicy zwycięstwa – zobaczymy kontynuację tego feud i zupełnie nową wersję The Bloodline, ponieważ The Usos przegrali swój własny main-event match w sobotę.

Loser: Judgment Day – Jasne, Rhea Ripley zdobyła SmackDown Women’s Championship, ale zawsze wydawała się przeznaczona do większych rzeczy niż ta frakcja. Dominik Mysterio i lider grupy, Finn Bálor, ponieśli dość poważne porażki w ciężkich fabularnie meczach na WrestleManii. Wydaje się, że możemy zmierzać do ważnego tag-team matchu na Backlash w Puerto Rico w maju, ale poza tym nie jesteśmy pewni jaki jest długoterminowy plan dla tej grupy.

Loser: Damage CTRL – Grupa Bayley, Iyo Sky i Dakoty Kai dokonała ogromnego powrotu/debiutu na SummerSlam w zeszłym roku i choć ma sens, że przegrały w sobotnią noc, to trudno postrzegać je jako główne zagrożenie w dywizji kobiet (singlowej czy tagowej). Wszystkie trzy kobiety są zbyt utalentowane, by długo trzymać je w ryzach, ale podobnie jak w przypadku Judgment Day, dopiero okaże się, dokąd ta stajnia zmierza.

Superlatywy WrestleManii

Najlepszy mecz nocy 1: Rhea Ripley vs. Charlotte Flair
Najlepszy mecz nocy 2: Roman Reigns vs. Cody Rhodes
Najlepszy moment WrestleManii: Sami Zayn i Kevin Owens zdobywający Unified Tag Team Championships
Najlepszy występ: Rhea Ripley
Najlepsze wejście: Bianca Belair
Viral move: Chad Gable’s suplex of Braun Strowman

Co dalej? 'The TODAY Show’ i 'Raw’ po 'Manii

Podczas gdy WrestleMania może się już skończyć, akcja przenosi się na poniedziałek, gdy wielcy zwycięzcy pojawiają się w „The TODAY Show” i jest kolejna cała noc wrestlingu z cotygodniowym „Monday Night Raw” WWE nadawanym na USA Network później tego dnia.

W ten sam sposób WrestleMania służy jako Super Bowl/finał sezonu dla WWE, „Raw” po WrestleManii w zasadzie zaczyna cały cykl od nowa. Jest to zazwyczaj noc wypełniona nowymi fabułami, zaskakującymi powrotami i charakteryzuje się „gorącym” tłumem, który naprawdę dodaje atmosfery.

Jak oglądać:

„Today Show” emitowany jest o 7 rano ET na NBC.

„Monday Night Raw” emitowane o 8pm ET USA Network

Poprzednie aktualizacje z tygodnia WrestleManii

WWE 2023 Hall of Fame inductees

 • Rey Mysterio, wprowadzony przez Konnana

 • The Great Muta, wprowadzony przez Rica Flaira

 • Andy Kaufman, wprowadzony przez Jerry’ego „The King” Lawlera, wprowadzony przez Jimmy’ego Harta

 • Stacy Keibler, wprowadzony przez Micka Foleya i Torrie Wilson

 • Tim White*, zaindukowany przez JBL i Rona Simmonsa

*Indicates Ultimate Warrior Award recipient

’Go-home’ SmackDown and Hall of Fame updates

 • Cody Rhodes i Roman Reigns zmierzyli się po raz ostatni

 • Sheamus & Drew McIntyre pokonali Giovanniego Vinci i Ludwiga Von Kaisera

 • Raquel Rodriguez pokonała Natalyę, Shaynę Baszler i Sonyę Deville w zapowiedzi kobiecego „Showcase” Fatal 4-Way matchu

 • Bobby Lashley wygrał André the Giant Memorial Battle Royale, eliminując ostatnio Bronsona Reeda

 • Ricochet pokonał Erika, Chada Gable’a i Monteza Forda w zapowiedzi męskiego „Showcase” Fatal 4-Way match

„Go-home” Monday Night RAW updates

 • Cody Rhodes podtrzymał swoją niepokonaną passę – kończąc Solo Sikoa’a – w ostatecznym tune-up matchu przed niedzielnym main eventem

 • Chelsea Green i Sonya Deville utworzyły tag team i zakwalifikowały się do meczu pokazowego Fatal 4-Way kobiet pokonując Candice LeRae i Michin

 • Stacy Keibler została ogłoszona jako czwarta inductee WWE Hall of Fame na 2023r, dołączając do Reya Mysterio, The Great Muta i zmarłego Andy’ego Kaufmanna

 • Omos zważył się na 410 funtów do swojego meczu vs. Brock Lesnar, po czym zaatakował Lesnara wagą zanim ważenie mogło się zakończyć