Oficjalnie: Bordalás ustępuje z funkcji trenera Valencii po zwolnieniu ogłoszonym przez telefon

  • FERNANDO ÁLVAREZ

Actualizado

José Bordalás is no longer coach of Valencia. Trener z Alicante wiedział, że to tylko kwestia czasu, kiedy klub poinformuje go o zwolnieniu, gdy właśnie zakończył jeden rok kontraktu i pozostał mu jeszcze jeden rok. To sekretarz techniczny, Miguel Angel Corona, zadzwonił wcześnie w piątek, aby poinformować go o decyzji klubu, po spotkaniu z tymczasowym dyrektorem generalnym Seanem Bai, który przybył w czwartek z Singapuru.

OFICJALNY KOMUNIKAT

Tak Valencia CF ogłosiła zwolnienie trenera

Po godzinie 13:30 w piątek 3 czerwca, klub uczynił zwolnienie Bordalása oficjalnym krótkim oświadczeniem:

Valencia CF ogłasza, że José Bordalás kończy swój czas na stanowisku trenera pierwszej drużyny. Klub pragnie podziękować mu za całą jego pracę i poświęcenie w czasie, gdy był zawodnikiem Valencii, w którym drużyna zakwalifikowała się do finału Copa del Rey, i życzy mu wszystkiego najlepszego w jego karierze.

Valencia Valencia będzie musiała zapłacić odszkodowanie w wysokości 700.700 tysięcy euro dla trenera, co było uzgodnione w kontrakcie, który podpisał w maju 2021 roku, i w którym było otwarte okno na jednostronne rozwiązanie dla każdej ze stron z taką karą. Bordalás jest teraz wolny, by negocjować z innym klubem, choć ławki Primera Division są w tej chwili zasłonięte.

Peter Lim starał się utrzymać w tajemnicyfakt, że negocjuje w Singapurze podpisanie Gennaro Gattuso, aż do wtorkowej nocy, kiedy to zostało ujawnione przez Tutto Mercato. Godziny później sam klub potwierdził informację w oficjalnym radiu, mimo, że trener pierwszej drużyny nie otrzymał żadnego komunikatu od jakiegokolwiek kierownictwa Meriton o tym, co się dzieje. Tylko sekretarz techniczny, Miguel Angel Corona, skontaktował się z trenerem Alicante w poniedziałek, po tym jak zwolnienie prezydenta Anila Murthy’ego stało się oficjalne, aby potwierdzić, że nie otrzymał żadnych informacji na temat kolejnych kroków akcjonariusza.

Bordalás wytrzymał ledwie rok na stanowisku, po tym jak 27 maja 2021 roku został przedstawiony jako „wiodący trener”, na którym miał być zbudowany nowy projekt. Pomysł pozbycia się go został już sfabrykowany przez byłego prezesa Anila Murthy’ego , który w kwietniu spotkał się z Gattuso w Mediolanie. To, czego Murthy się nie spodziewał, to jego zwolnienie przez Lima po wycieku audycji przez Superdeporte , w których ujawnił kompromitujące opinie i wrażliwe informacje na temat przyszłych planów klubu.

Finalista Pucharu i 9 miejsce w LaLiga

Bordalás opuszcza Valencię po zajęciu 9 miejsca w LaLiga i jako finalista Pucharu– przegrywając w karnych-. Argumenty użyte przez klub do uzasadnienia zwolnienia skupiły się na słabych liczbach jak na poziom składu pierwszej drużyny – brak sprzedaży zeszłego lata , skupienie się na Pucharze w poprzednich tygodniach, co spowodowało wypadnięcie drużyny z europejskich pozycji, kiepska passa wyników (przeszli dwie passy bez zwycięstwa, odpowiednio 7 i 8 meczów), a także sposób, w jaki publicznie omawia politykę transferową , zwłaszcza po zimowym oknie transferowym.

Read More