OF Reds Aristides Aquino uderza z prędkością 99 mph w dzikim rzucie z toru ostrzegawczego na płytę główną

Pomocnik Cincinnati Reds Aristides Aquino rozpoczął karierę w MLB z historycznym potokiem home runów, ale jego wizytówką jest obecnie rzucające ramię.

[Nadszedł sezon fantasy football: Stwórz lub dołącz do ligi już teraz!]

Podczas środowego meczu Redsów z Philadelphia Phillies, Aquino oddał jeden z najbardziej imponujących rzutów w MLB w tym roku na to, co powinno być dubletem RBI dla łapacza Phillies J.T. Realmuto.

Z Rhysem Hoskinsem na pierwszej bazie, Realmuto uderzył długą piłkę lotną na prawe pole. Przy kilku stopach więcej byłby to dwupasmowy homer, ale trafił w ścianę tuż nad skaczącym Aquino. Dominikanin szybko się otrząsnął i pogonił za piłką, po czym uwolnił zamrożony linowy one-hopper, by przygwoździć Hoskinsa w domu.

Zagranie uratowało bieg i zakończyło inning dla Reds, którzy przegrywali wtedy 7-4.

Według Sarah Langs z MLB.com, rzut Aquino przyszedł z prędkością 99.0 mph, co czyni go czwartą najszybszą asystą Reds na boisku, odkąd MLB zaczęło mierzyć takie rzeczy za pomocą Statcast w 2015 roku. Trzy najlepsze rzuty również należą do Aquino, a wszystkie trzy również miały miejsce w tym roku.

Rzut daje Aquino 10 asyst na boisku w tym roku, co daje mu prowadzenie w NL z Juricksonem Profarem z San Diego Padres i Hunterem Renfroe z Milwaukee Brewers.

Te asysty były najważniejszymi punktami w tym trudnym roku dla Aquino, który obecnie uderza .178/.221/.295 z czterema homerami w 154 występach na boisku. Przynajmniej jest w stanie zapewnić jakąś wartość defensywną.

PHILADELPHIA, PA - AUGUST 23: Aristides Aquino #44 of the Cincinnati Reds in action against the Philadelphia Phillies at Citizens Bank Park on August 23, 2022 in Philadelphia, Pennsylvania. The Philadelphia Phillies defeated the Cincinnati Reds 7-6. (Photo by Mitchell Leff/Getty Images)

Postaw na Aristidesa Aquino na własne ryzyko. (Photo by Mitchell Leff/Getty Images)