Od Weah po Thurama, Tonaliego, Frattesiego i Osimhena: rynek piłkarski, najnowsze informacje

TURYN – W oczekiwaniu na oficjalne otwarcie rozgrywek 1 lipca, rynek piłkarski Serie A płonie od negocjacji klubowych mających na celu wzmocnienie składów przed kolejnym sezonem. Wszystkie wielkie nazwiska włoskiej ligi ciężko pracują, szukając możliwości wcześniejszego zamknięcia transakcji, aby wszyscy zawodnicy byli dostępni dla trenerów przed pierwszymi letnimi obozami treningowymi.

Juventus, Milan, Inter i Napoli najbardziej aktywne na rynku, zarówno przychodzące, jak i odchodzące. Weah, Tonali, Thuram, Frattesi, Osimhen, tak wiele nazwisk w notesach drużyn zajętych zakupami, sprzedażą i odnowieniami. Jest też wiele nowości last minute z nagłymi zwrotami akcji.

Rynek piłkarski, najnowsze wiadomości

W Turynie bianconeri są o krok od Timothy’ego Weah, czekamy tylko na oficjalne zawarcie umowy z Juventusem i Lille, którzy osiągnęli porozumienie za 10 milionów plus bonusy. Dla zawodnika hipotetyczny jest 5-letni kontrakt z 2 milionami rocznie, badania medyczne w przyszłym tygodniu, a następnie wylot z Ameryki do Włoch. Skład Allegriego jest wzmacniany na zewnątrz, z Cuadrado na wylocie i wieloma zainteresowaniami dla Chiesy, a fani nie chcą rezygnować z talentu Azzurri. W międzyczasie rośnie optymizm co do odnowienia Rabiot, którego pewność siebie rośnie z godziny na godzinę. Rynkowe derby zamiast tego w Mediolanie z Interem wyprzedzającym Rossoneri w wyścigu po Thurama. Nerazzurri doszli do werbalnego porozumienia z francuskim napastnikiem, który tym samym poinformował Milan, że nie przeniesie się do Rossoneri. Milan, który po nieudanej operacji jest gotowy postawić na Samardzica z Udinese, przygotowuje się do oficjalnego pożegnania z Tonalim, z agentem pomocnika zaangażowanego w European Under-21 Riso, który potwierdza: „Mamy porozumienie z Newcastle, kluby dopinają szczegóły, a następnie przejdzie on badania lekarskie”. Mówi również o swoim innym kliencie Riso, czyli Davide Frattesim: „Spotkania się rozpoczęły, zobaczymy w tych dniach, które kluby mogą sobie na niego pozwolić”. Tym, który nie chce pozbawiać się swojego najcenniejszego klejnotu, jest za to De Laurentiis, zajęty negocjowaniem przedłużenia kontraktu z Osimhenem. Spokojna atmosfera i spokojne tony między stronami: omawiano możliwość przedłużenia i dostosowania kontraktu wygasającego w czerwcu 2025 roku, a prezydent Azzurri ustalił kwotę sprzedaży na ponad 150 milionów euro, podczas gdy obecne oferty przekraczają 100 milionów.

Tonali al Newcastle, Cardinale e il mercato: tifosi Milan furiosi

Zobacz galerię

Tonali w Newcastle, Cardinale i rynek: kibice Milanu wściekli

© REPRODUKCJA ZASTRZEŻONA