Ocena opcji shortstopu Dodgersów: Od Trea Turnera przez Carlosa Correę po Gavina Luxa

Los Angeles, CA - October 12: Los Angeles Dodgers' Trea Turner rounds the bases after hitting a solo home run.

Trea Turner z Dodgers okrąża bazę po uderzeniu solowego home runu podczas trzeciego inningu w meczu 2 NLDS przeciwko San Diego Padres na Dodger Stadium 12 października. (Wally Skalij / Los Angeles Times)

Minęło sporo czasu odkąd Dodgers mieli dziurę na shortstop.

Pomiędzy sześcioma mocnymi sezonami Coreya Seagera i produktywnym sezonem Trea Turnera, klub mógł liczyć na występy na poziomie All-Star na tej pozycji przez większość ostatniej dekady.

Spośród wielu powodów, dla których Dodgers pozostawali corocznymi pretendentami do World Series w ostatnich sezonach, ich gra na pozycji shortstop plasowała się blisko szczytu.

Tej zimy jednak, miejsce to jest w ciągłym ruchu.

Turner jest wolnym agentem i jest w kolejce do otrzymania takiej samej ogromnej zapłaty, jaką Dodgers nie byli skłonni dać Seagerowi rok temu.

Jeśli Turner odejdzie, nie ma już następcy supergwiazdy, który mógłby wślizgnąć się na potencjalne miejsce.

I podczas gdy istnieje kilka innych dużych alternatyw dostępnych w wolnej agencji, Dodgers wciąż decydują dokładnie, jak chcą zająć się pozycją prowadzącą do następnego sezonu.

„Jest wiele opcji na zewnątrz i mamy dobre opcje wewnętrznie”, prezydent operacji baseballowych Andrew Friedman powiedział podczas tego tygodnia MLB spotkań dyrektorów generalnych. „Więc dostajemy do brodzić przez ten rynek i dowiedzieć się, co ostatecznie ma największy sens.”

Pierwszym krokiem będzie określenie przyszłości Turnera.

Dwukrotny All-Star i mistrz battingu 2021 National League nie zamieścił swoich najlepszych liczb w 2022 roku (jego .298 batting average i .809 on-base-plus-slugging procent były jego najniższe od 2018 roku), ale nadal znajdował się wśród najbardziej produktywnych trafień w majors, a zwłaszcza wśród shortstops.

Turner wielokrotnie powtarzał, że byłby otwarty na powrót do Los Angeles i powiedział, że jego agenci rozmawiali z Dodgersami przed sezonem o potencjalnym przedłużeniu.

Ale teraz, gdy dotarł na otwarty rynek, szanse są takie, że w przyszłym sezonie nawinie się gdzieś indziej, choć generalny menedżer Brandon Gomes powiedział w środę, że zespół jest ” w kontakcie z Trea i patrząc na ten rynek.”

W międzyczasie Friedman powiedział, że drużyna „będzie prowadzić rozmowy z innymi wolnymi agentami” dostępnymi tej zimy – grupą, która obejmuje Dansby’ego Swansona, Xandera Bogaertsa i Carlosa Correę.

Correa jest uważany za wybrańca tej klasy, dwukrotnego All-Stara i obrońcę Złotej Rękawicy, który zrezygnował z kontraktu z Minnesotą Twins po sezonie.

Jedyny problem: Był jedną z twarzy skandalu związanego z kradzieżą podpisów w 2017 roku przez Houston Astros, kontrowersji, która pozostaje punktem gniewu dla wielu graczy Dodgers i fanów, zarówno.

Dodgers nie wyeliminowali publicznie możliwości ścigania Correi w tym offseason. Gomes powiedział, że drużyna będzie starała się najpierw „zachować obiektywizm” podczas oceny poziomu jego talentu, a następnie przesiać przez komplikacje i potencjalne konsekwencje jego zaangażowania w skandal z oszukiwaniem, jeśli Correa pojawi się jako uzasadniony cel.

„Nie poświęciliśmy na to teraz zbyt wiele czasu”, powiedział Gomes, „ponieważ myślimy, że jest to coś, co prawdopodobnie będzie bardziej w dół linii.”

Agent Correi, Scott Boras, zbagatelizował wpływ skandalu na zainteresowanie Dodgersów jego zawodnikiem.

Minnesota Twins' Carlos Correa plays during a game against the Detroit Tigers.

Minnesota Twins’ Carlos Correa gra podczas meczu z Detroit Tigers w dniu 30 września w Detroit. (Carlos Osorio / Associated Press)

„Ich celem jest to, że muszą wygrać, a to jest trudne do wygrania”, powiedział Boras podczas swojego scrum z reporterami w środę. „Nie pozwalasz, aby pewne rzeczy stanęły na drodze profesjonalnego sportu”.

Mimo to, jest prawdopodobne, że jakikolwiek prawdziwy pościg – lub ewentualne podpisanie – Correi okazałby się zbyt toksyczny dla Dodgers, aby spróbować.

I chociaż Bogaerts i Swanson wciąż kuszą jako inne alternatywy All-Star, Dodgers nie są postrzegani jako liderzy dla żadnego z nich.

Dodaj to wszystko do siebie, a może to dać Gavinowi Luxowi, byłemu najlepszemu prospektowi klubu, który stał się codziennym drugim basemanem w tym sezonie, wewnętrzny tor do przejęcia shortstopu w 2023 roku.

Friedman poruszył tę kwestię bez pytania, gdy dyskutował w tym tygodniu o opcjach Dodgers na shortstop, mówiąc, że drużyna „czuje się dobrze z” zdolnością Luxa do przejęcia go na shortstop, jeśli tak rozegra się offseason.

Podczas gdy Lux walczył z defensywnymi niekonsekwencjami, w szczególności z jego rzutem, na początku swojej kariery, Freeman zacytował czas 24-latka w zastępstwie kontuzjowanego Seagera w 2021 roku i występy na drugiej bazie w zeszłym roku, jako pozytywne znaki. Zauważył również, że shortstop jest oryginalną pozycją Luxa.

„Zrobił to zbliżając się i był dobry”, powiedział Friedman. „Przez całe życie był shortstopem. To jest dla niego bardziej naturalne niż druga baza.”

Są też inne możliwości. Kilka innych shortstopsów, takich jak Willy Adames z Milwaukee Brewers czy Tim Anderson z Chicago White Sox, może pojawić się jako potencjalne kawałki handlu. Dodgersi mają też w swoim składzie wykwalifikowanego w obronie prospekta z triple-A, Jacoba Amayę, choć Friedman powiedział, że jego ofensywa może potrzebować więcej czasu, by rozwinąć się w minors.

Na razie Dodgersi próbują dać sobie jak najwięcej opcji, pracując nad tym, by zapewnić, że jedna z ich wieloletnich mocnych stron organizacyjnych pozostanie w ten sposób w przyszłym sezonie.

„Jest wiele opcji na zewnątrz i mamy dobre opcje wewnętrznie”, powiedział Friedman. „Więc dostajemy do brodzenia przez ten rynek i dowiedzieć się, co ostatecznie sprawia, że najbardziej sens.

„To nie różni się od wielu offseasons z lustracji opcji zewnętrznych vs wewnętrznych i jak puzzle rodzaj dostaje razem. Jest wiele różnych sposobów, aby to osiągnąć.”

Możliwa operacja dla Treinena

Po walce z problemami z ramieniem przez cały sezon, Dodgers reliever Blake Treinen wciąż może wymagać operacji w tym offseason, która kosztowałaby go większość kampanii 2023.

Podczas środowej rozmowy z dziennikarzami, Gomes powiedział, że operacja jest możliwa dla 34-letniego prawego obrońcy, który opuścił większość sezonu z częściowo rozerwaną torebką stawu barkowego, po czym we wrześniu doznał kolejnego urazu barku.

Treinen, który w połowie sezonu podpisał z Dodgersami roczne przedłużenie kontraktu z opcją warunkową na 2024 rok, wystąpił w jednym meczu podczas rozgrywek NL Division Series przeciwko San Diego Padres.

Jednak Gomes powiedział, że drużyna „rozważa różne opcje, jak przejść do offseason” z miotaczem, a operacja pozostaje na stole.

Postępy Daniela Hudsona

Dodgers mają nadzieję, że reliever Daniel Hudson będzie gotowy na początek wiosennego treningu lub krótko po nim, powiedział Gomes, jako weteran prawego obrońcy kontynuuje rehabilitację po zerwaniu więzadła krzyżowego przedniego, które skróciło jego sezon 2022.

Gomes powiedział, że Hudson, który doznał kontuzji pod koniec czerwca, ale podpisał przedłużenie kontraktu, by pozostać z Dodgersami w przyszłym sezonie, zaczął ponownie rzucać pod koniec sezonu i robi postępy.

Ta historia pierwotnie pojawiła się w Los Angeles Times.