Obrońca z Michigan Luke Hughes podpisał kontrakt z New Jersey Devils

Hokej Michigan zakończył swój sezon w czwartkowy wieczór w Frozen Four, kiedy to został pokonany przez Quinnipiac, 5-2. Wolverines nigdy nie prowadzili, a problemy z defensywą nękały drużynę Brandona Naurato przez większość 60 minut.

Luke Hughes nie miał swojego najlepszego meczu – to charakterystyczne dla drugiego obrońcy. Hughes wykazywał oznaki bycia pod wpływem pogody podczas części meczu, co opisywałoby jego mniejszą niż zwykle grę.

Niezależnie od tego jak wyglądała jego gra w czwartkowy wieczór, Hughes miał fantastyczny sezon dla Wolverines, zdobywając 10 bramek i 38 asyst, w sumie 48 punktów. 6-foot-2, 190-pound Canton, Michigan urodzony był czwarty ogólny wybór do New Jersey Devils w 2021 NHL Draft.

Kontrakt Hughesa będzie trzyletnią umową entry-level.

Był częścią imponującej klasy draftowej 2021, w której czterech Wolverines zostało wybranych w pierwszej piątce picków. Owen Power, Matty Beniers, Hughes i Kent Johnson poszli odpowiednio pierwszy, drugi, czwarty i piąty ogólny.

New Jersey Devils mają już zapewnione miejsce w playoffach, a 19-latek otrzyma wczesną szansę na grę w sensowny hokej w dół odcinka sezonu 2022-23 NHL. Diabły zajmują obecnie drugie miejsce w Metropolitan Division z dorobkiem 108 punktów.

Przedyskutuj ten artykuł z naszą społecznością na naszych tablicach ogłoszeń premium

Nie jesteś abonentem Maize & Blue Review? Zapisz się już dziś, aby uzyskać dostęp do wszystkich najnowszych Michigan intel M&BR ma do zaoferowania

Śledź nasz personel na Twitterze: @JoshHenschke, @Berry_Seth14, @TrevorMcCue, @DennisFithian, @BrockHeilig, @JimScarcelli, @lucasreimink, @JaredHalus

Subskrybuj nasze podcasty: Apple Podcasts, Google Podcasts i Spotify

Sprawdź treści wideo Maize & Blue Review na YouTube

Śledź Maize & Blue Review w mediach społecznościowych: Facebook, Twitter, TikTok i Instagram