Obrona Seahawks „Legion of Gloom” powraca, gdy Christian McCaffrey, 49ers najeżdżają Seattle

Koordynator defensywy Seattle Seahawks Clint Hurtt myślał, że naprawił nieszczelną obronę biegową swojej drużyny na początku tego sezonu.

Ale gdy Seahawks gonią za miejscem w postseason, jednostka Hurtta znów ma problemy z zatrzymaniem biegu. Od 10 tygodnia Legion of Gloom pozwolił na 838 jardów biegowych, co jest drugim najgorszym wynikiem w lidze po New York Giants (848) w tym okresie. Seahawks oddali 101 jardów w samej czwartej kwarcie w zeszłotygodniowej porażce 30-24 z Carolina Panthers.

Przegrywając trzy z ostatnich czterech spotkań, 7-6 Seahawks zmierzą się z jedną z najbardziej efektywnych ofensyw biegowych w lidze, gdy prowadzący w NFC West San Francisco 49ers (9-4) wejdą na Lumen Field w czwartek z nadzieją na tytuł mistrzowski.

„Kiedy grasz w grę biegową, to jest to sześciosekundowa walka na pięści,” powiedział Hurtt dziennikarzom w tym tygodniu. „Musisz walczyć i rozumieć, co należy do twoich obowiązków w ramach luki, wyczynu lub czegokolwiek, co musisz zlikwidować.

„Również, jest poziom bezinteresowności, który przychodzi z tym zbyt – aby upewnić się, że rozumiesz, co twoja odpowiedzialność jest i jak rozumiesz, jak to jest pomoc facet, który jest albo grając obok ciebie lub za tobą, aby uzyskać swoją pracę.”

Niners zmierzą się z Seahawks w TNF

Niners face Seahawks on TNF

Craig Carton zapowiada czwartkowy mecz, podkreśla znaczenie obu drużyn i przedstawia obraz playoffów w NFC.

49ers mogą pochwalić się 9. miejscem w lidze w ataku podaniowym, średnio 130,6 jardów na mecz. Christian McCaffrey jest liderem ataku San Francisco, z 819 jardami i dziewięcioma przyłożeniami w ciągu roku, włączając w to czas spędzony z Panterami. Zawodnik ze Stanford szczególnie wyróżnia się w biegach po wewnętrznej stronie, gdzie według Next Gen Stats zdobył 494 jardy w biegach pomiędzy tacklami. Seahawks pozwalają na 869 jardów z gry między tacklami, według Next Gen Stats.

„Jego wszechstronność jest rzadka i kompletna”, powiedział trener Seattle Pete Carroll o McCaffreyu. „Nie ma niczego, czego nie robiłby dobrze. Robi wszystko; to również w grze rzutowej wszystkich różnorodnych rzeczy, które robi w grze przechodzącej. Gra jak receiver i gra jak wychodzący running back”.

„Są naprawdę dobrzy w wykorzystywaniu go do matchupów i tego typu rzeczy. Gra biegowa jest częścią tego. On może biegać to wszystko, i jest bardzo oportunistyczny. Rzadko zdarza mu się przegapić czytanie. Rzadko przegapia szansę na wykorzystanie obrony. Więc dostajesz jego najlepszy strzał w każdym snapie.”

Podczas gdy Seahawks będą przygotowywać się na McCaffrey’a, nie będą musieli planować gry dla Deebo Samuela, który wypadł ze zwichniętym lewym kolanem i kostką. Jordan Mason wypełni pustkę w grze biegowej, gdy zabraknie Samuela.

Mason, niewykorzystany debiutant z Georgia Tech, był miłym znaleziskiem dla 49ers. W ostatnich czterech meczach zdobył 146 jardów biegowych. Mason był używany głównie w końcówkach meczów, aby wydłużyć czas gry i odłożyć mecz na później. Powinien dostawać więcej podań, gdy Samuel będzie niedostępny.

Z Brockiem Purdy prawdopodobnie ograniczonym przez kontuzje skośne i żebra, 49ers będą opierać się na grze biegowej, aby zdjąć presję z debiutującego rozgrywającego grającego na drodze w głośnym otoczeniu.

„Niezależnie od tego z kim gramy, zawsze staramy się mieć cel, aby być 50/50”, powiedział trener Niners Kyle Shanahan zapytany o problemy Seattle z zatrzymaniem biegu. „Ale nigdy nie wiesz, jak będzie wyglądała gra – czy złamiesz kilka długich biegów lub jak wiele biegów spróbujesz.

„Wiem, że ich numery są zmagania, ale to naprawdę nigdy nie było tak, kiedy gramy w Seattle. Są trudną grupą do biegania.”

Niezdolność Seattle do zatrzymania biegu wpłynęła również na czas ofensywy na boisku: Seahawks mają najgorsze w lidze 27 minut i 40 sekund czasu posiadania piłki na mecz. Hurtt rozumie, że jego obrona musi grać lepiej przeciwko biegowi, aby jego jednostka zeszła z boiska i dała ofensywie szansę na zwycięstwo.

„Pokazaliśmy, że w passie gier, w których byliśmy w stanie zamknąć bieg,” powiedział Hurtt. „Ale to konsekwencja w robieniu właściwych rzeczy, gra po grze, jest najbardziej frustrującą rzeczą, która nas teraz boli.”

Najlepsze historie z FOX Sports:

Read more from the World Cup:

Eric D. Williams przez ponad dekadę informował o NFL, relacjonując Los Angeles Rams dla Sports Illustrated, Los Angeles Chargers dla ESPN i Seattle Seahawks dla Tacoma News Tribune. Follow him on Twitter at @eric_d_williams.


National Football League

Więcej z National Football League Śledź swoich ulubieńców, aby otrzymywać informacje o meczach, wiadomości i więcej