Nr 6 Oregon wygrywa w thrillerze, w którym Michael Penix pokonuje Bo Nixa

To był hollywoodzki scenariusz, który poszedł na północ.

Gwiazda rozgrywająca cierpi z powodu porażki, ale wciąż znajduje sposób, aby ustawić swoją drużynę na pozycji do zdobycia zwycięstwa nad rywalem. Nr 6 Oregon i jego kandydat do Heisman Trophy Bo Nix byli przygotowani na taki moment na stadionie Autzen.

Problem dla Kaczek?

To nr 25 Washington i Michael Penix Jr. którzy przyłożyli pióro do papieru i odegrali wszystko w sobotnią noc, kończąc nadzieje rywali na dostanie się do College Football Playoff z dzikim zdenerwowaniem 37-34 w procesie w Eugene.

Najważniejsze wydarzenia: Nr 25 Washington pokonuje Nr 6 Oregon

Highlights: No. 25 Washington stuns No. 6 Oregon

Michael Penix Jr. pokonał Bo Nixa, gdy Washington pokonał Oregon.

Nix, który rzucił na 280 jardów i zdobył trzy przyłożenia, był znakomity przez większość meczu, ale nie udało mu się zdobyć krytycznego trzeciego przyłożenia na 4:04 w ostatniej kwarcie i wszystko zawisło na włosku. Co gorsza, otrzymał kask prosto w prawą nogę i potrzebował pomocy, by z trudem zejść z murawy.

To było właśnie otwarcie, którego potrzebowali Penix Jr. i Huskies, i w pełni je wykorzystali. Już po trzech zagraniach w następnej akcji, transfer z Indiany odkorkował piękny pocisk wzdłuż linii bocznej wprost w ręce drugiego Taj’a Davisa, który podjął go z 62 jardów do domu, co było jego jedynym połowem w tym meczu (i pamiętnym), który doprowadził do remisu po 34.

Ducks wciąż mieli szansę, jednak Nix wciąż był w namiocie kontuzji, zmagając się z urazem nogi. Rezerwowy Ty Thompson, były najlepszy rekrut, wszedł na boisko, stając w obliczu ważnego momentu, w którym na szali znalazły się narodowe implikacje. Jedyna próba podania podjęta przez świeżo upieczonego gracza nie powiodła się, co doprowadziło do sytuacji, w której drużyna znalazła się na linii 34 jardów.

Pierwszoroczny trener Dan Lanning, który był agresywny przez cały sezon, zdecydował się na to, po tym jak odebrał trzy poprzednie krótkie próby na czwartym jardzie. To było z Nixem w grze, jednak używając seniora siniaka wielkości i siły, aby mięśni nad linią dla wszystkich z nich.

Zamiast tego, to wszystko było na tailback Noah Whittington (108 jardów, jeden TD na 20 prób), który otrzymał piłkę na biegu w górę środka z shotgun, ale zobaczył jego nogi wymykają się spod niego, aby odwrócić rzeczy na dół.

„Z pewnością nie wynik mieliśmy nadzieję na,” powiedział Lanning po tym. „Ten mecz w 100 procentach spada na mnie. Nasi gracze dali z siebie wszystko.”

Oregon linebacker Noah Sewell ostatecznie zakończył kolejną akcję Waszyngtonu na dogodnej pozycji, ale 43-jardowy field goal Peytona Henry’ego przeleciał przez linię bramkową, co ostatecznie dało zwycięstwo.

„Jesteśmy drużyną, która zawsze wraca i walczy”, powiedział po meczu trener Waszyngtonu Kalen DeBoer. „Penix, który wcześniej w czwartej kwarcie rzucił kosztowny przechwyt na linii bramkowej, zdobył 408 jardów i dwa przyłożenia z powietrza – najwięcej, ile jakikolwiek QB Huskies kiedykolwiek rzucił przeciwko swoim rywalom w zielono-żółtych barwach.

„To do niego niepodobne, że rzucił ten przechwyt,” dodał uśmiechnięty DeBoer, wiedząc, że Penix w końcu wprowadził drużynę do strefy końcowej trzy razy w następnym podaniu po przechwycie.

Nix miał jeszcze jedną szansę na chwałę przed upływem czasu, jednak zaskakująco wyszedł z namiotu medycznego na boisko, ku uciesze wiernego tłumu. Miał w kieszeni jeden timeout i 51 sekund na zegarze, ale nie potrafił wydobyć z siebie tej magii, którą wyczarował w ciągu ostatnich ośmiu spotkań.

Zdenerwowanie zakończyło 23-meczową passę zwycięstw Oregonu w Autzen, która była trzecią najdłuższą w kraju i pierwotnie rozpoczęła się od zwycięstwa nad rankingiem Waszyngtonu w 2019 roku. Ducks zdominowali rywalizację w ostatnich latach, z 15 zwycięstwami w ostatnich 17 meczach, ale nie byli w stanie wykonać zadania w pierwszym spotkaniu z dwoma nowymi trenerami po obu stronach.

Przegrana również zapewnia, że nadzieje Oregonu na College Football Playoff są za oknem, biorąc pod uwagę resztę konkurencji o ostatnie cztery miejsca w kraju.

Ducks wciąż mogą wygrać Pac-12 i dostać się do Rose Bowl w styczniu, ale będą musieli pokonać nr 13 Utah u siebie w przyszłym tygodniu, Oregon State w Corvallis, a następnie zwycięzcę meczu USC-UCLA, który odbędzie się w przyszłym tygodniu – w Pasadenie.

Huskies, w międzyczasie, muszą być kicking siebie za podjęcie niewytłumaczalne straty na pustyni do Arizona State wcześniej w sezonie lub inaczej byliby mocno w mix, aby go do Las Vegas na mistrzostwa konferencji. W obecnej formie sezon jest wciąż całkiem udany dla DeBoera, z potencjałem osiągnięcia dwucyfrów w kolumnie zwycięstw po raz pierwszy od 2018 roku i, co najmniej, przywrócenia odrobiny równowagi do jednej z ich najbardziej znaczących rywalizacji Pacific Northwest.

Być może nie było tak, jak wielu myślało, że sprawy rozegrają się w 2022 roku, a nawet prowadząc do weekendu, ale to po prostu może być powód, dla którego nie pozwalają scenarzystom kontrolować zakończeń gier piłkarskich college’u gdziekolwiek poza srebrnym ekranem.

No. 25 Waszyngton pokonuje 6. Oregon w pojedynku na punkty

No. 25 Washington upsets No. 6 Oregon in a nail-biter

RJ Young reaguje na zwycięstwo Waszyngtonu i wyjaśnia, dlaczego Huskies nie powinni być pomijani.

Trzy inne wnioski z meczu:

Land of Lanning

Podczas gdy niektórzy pierwsi trenerzy mogą stać się nieco bardziej konserwatywni, gdy presja rośnie grając z gorzkim rywalem, nie było tak w przypadku Lanninga. Ducks’ head man pozostał agresywny jak zawsze w sobotnią noc, bneding fakt, że jego zespół grał w rankingu przeciwnika lub były jazdy osiem-game passę zwycięstw, które pomogły im również harbor namacalne aspiracje College Football Playoff.

W bardzo podobny sposób jak w wielkim zwycięstwie nad UCLA w Autzen w zeszłym miesiącu, Lanning zdecydował się na zaskakujący onside kick w pierwszej połowie. Próba, która była minimalnie nieudana, doprowadziła później do punktów w drugą stronę, ale trzeba podziwiać, że okoliczności nie zmieniły procesu decyzyjnego.

Część myślenia Lanninga musiała być związana z brakiem defensywy, która byłaby w stanie zatrzymać którąkolwiek ze stron we wczesnej fazie gry, jednocześnie zauważając, że Huskies nie byli dokładnie zrobione specjalne zespoły na możliwość i trzymając dodatkowego człowieka z przodu z okiem na kopacza.

Antagonistyczne myślenie nie było ograniczone do początku jazdy również. Gdy w drugiej kwarcie czas się kończył, a Oregon poruszał się w okolicach połowy boiska, Lanning zarządził timeout na 4th-and-2 na 31 sekund przed końcem. Biorąc pod uwagę, że Washington miał mnóstwo czasu na pracę i najlepszą w kraju ofensywę podającą, było to z pewnością ryzykowne, aby pójść na to i nie puntować, biorąc pod uwagę przewagę pozycji na boisku w drugą stronę.

Mimo to, nie było zbyt wiele wahań, ponieważ ofensywa pozostała na boisku, a Nix podał do środka na utrzymanie, aby ledwo zebrać pierwszą próbę. Niewiele osób miało ochotę na to, by w takiej sytuacji pójść na całość, ale Lanning na pewno to zrobił. Ducks skończyli z próbą zdobycia bramki i choć nie trafili, to przynajmniej zyskali trochę rozpędu w szatni.

Mimo to, impet, aby iść na to takie miejsca wrócił, aby ugryźć UO w czwartej kwarcie, jak Whittinghton poślizgu na własnym terytorium wszystko, ale dał próbę Field Goal dla Huskies w remisie gry i co okazało się być zwycięskie punkty.

Going wrestling

Najlepszy chwyt nocy? To mogło nawet nie być złapanie.

Tuż po próbie onside kick Oregonu przed połową, trener Waszyngtonu Kalen DeBoer zrobił to, co wielu trenerów zrobiłoby w takiej sytuacji w okolicach połowy boiska: oddał strzał na wielką sztukę. Penix rzucił pocisk w dół, który był skierowany do Jalena McMillana. Odbiorca ostatecznie zszedł z nim, ale nie przed Christian Gonzalez prawie wyrwał go przez górę dla dzikiego przechwytywania i jeden z bardziej niezwykłych sztuk gry.

Huskies szybko podbiegł do linii, aby uruchomić grę i zapobiec powtórki z podjęcia dłuższego spojrzenia, ale to nie jest często widzisz szerokiout dosłownie zapaść defensywy powrotem do zapewnienia połowu. Duży zysk 34 jardów doprowadził później do bramki UW, która okazała się być ostatecznym trzypunktowym marginesem, który drużyna zabrała do szatni na półmetku.

Zachodnie implikacje

Jeśli chodzi o tematy rozmów na terytorium Pac-12, są duże szanse, że sprawy prawie zawsze kończą się na powtarzających się wymianach na temat realignmentu konferencji i praw medialnych w następstwie przyszłego odejścia USC i UCLA do Big Ten. Są to z pewnością ważne tematy w kontekście zdrowia ligi i przyszłości pozostałych 10 członków.

Ale wynik sobotniej nocy w Autzen wydawał się szczególnie znaczący dla ludzi z Zachodu, ponieważ pokazał dwa flagowe programy ligi (po 2024 roku) walczące ze sobą pod światłami w wielkim meczu w prime-time, który więcej niż dostarczył z mnóstwem dramaturgii i wielkich zagrań. Nawet lepiej niż twarda walka, back-and-forth charakter gry był, kto wyszedł na wierzch.

Ducks i Huskies reprezentowali Pac-12 w College Football Playoff przed, i oba wyglądają w pozycji, aby pozostać na szczycie stoisk dla wielu sezonów do przodu, biorąc pod uwagę zasoby pod ręką. Każdy z nich ma dwie wielkie marki, bogate historie i ambicje, by nadal robić fale na poziomie krajowym, tak samo jak chcą przeć do przodu lokalnie.

Jednak ich rywalizacja była ostatnio dość jednostronna, przechylona mocno na korzyść Oregonu, mimo że program zmieniał trenerów co kilka lat. Aby ta rywalizacja stała się prawdziwą flagową rywalizacją na Zachodzie, bez Trojanów i Bruinsów do gry w folii, Huskies będą musieli sprawić, że rzeczy będą interesujące częściej.

Opierając się na tym, co widzieliśmy w początkowym foray DeBoer w serii – i jego historii wygrywania prawie wszędzie, gdzie był – to jest zachęcające dla tych w biurze Pac-12, tych pływających wokół Montlake i wśród neutralnych w całym footprint, że może być trochę równowagi między tymi dwoma zespołami do przodu.

Czytaj więcej:

Bryan Fischer jest pisarzem college football dla FOX Sports. Od prawie dwóch dekad zajmuje się sportem uczelnianym w takich miejscach jak NBC Sports, CBS Sports, Yahoo! Sports i NFL.com. Follow him on Twitter at @BryanDFischer.


College Football

Więcej z College Football Śledź swoich ulubieńców, aby uzyskać informacje o grach, wiadomościach i więcej