Novak Djokovic nie może zagrać w Miami Open po tym, jak nie uzyskał zwolnienia ze szczepień przeciwko COVID-19

Chris Cwik

Novak Djokovic will not be allowed to play at the 2023 Miami Open. (AP Photo/Kamran Jebreili)

Novak Djokovic nie będzie mógł zagrać w Miami Open 2023. (AP Photo/Kamran Jebreili)

Gwiazda tenisa Novak Djokovic opuści kolejne wydarzenie w Stanach Zjednoczonych z powodu swojej decyzji o pozostaniu niezaszczepionym na COVID-19. Djokovic nie będzie mógł wziąć udziału w Miami Open po tym, jak nie otrzymał zwolnienia ze szczepień, powiedział dyrektor turnieju James Blake Tennis Channel.

Blake powiedział, że urzędnicy Miami Open rozmawiali z rządem Stanów Zjednoczonych o przyznaniu Djokovicowi zwolnienia, ale tak się nie stało. Stany Zjednoczone nie zezwalają nieszczepionym osobom, które urodziły się poza USA, na wjazd do kraju zgodnie z obecną polityką COVID-19. Polityka ta ma zostać zniesiona w maju. Miami Open rozpocznie się 22 marca.

Blake dał jasno do zrozumienia, że chce, aby Djokovic mógł wziąć udział w wydarzeniu, mówiąc Tennis Channel: „Chcielibyśmy mieć najlepszych graczy, którzy mogą grać” Blake powiedział, że ostateczna decyzja była „poza naszymi rękami”.

Djokovicowi odmówiono również zwolnienia z gry w Indian Wells Masters 2023, który odbywa się w Kalifornii.

Djokovic, 35 lat, jest obecnie tenisistą nr 1 na świecie. Od początku pandemii COVID-19 Djokovic opuścił wiele wydarzeń z powodu braku szczepień. Z powodu tej decyzji przez wiele lat nie grał w turnieju w Stanach Zjednoczonych.

Inne kraje pozwoliły Djokovicowi rywalizować w wydarzeniach. W styczniu wygrał Australian Open 2023. To zwycięstwo sprawiło, że Djokovic powrócił na pierwsze miejsce w rankingu mężczyzn.