Notatki Knicks: Drużyna zainteresowana wymianą Paula George’a i podpisaniem kontraktu z Donte DiVincenzo

Feb 14, 2023; Los Angeles, California, USA; Los Angeles Clippers forward Paul George (13) moves to the basket against Golden State Warriors guard Donte DiVincenzo (0) during the first half at Crypto.com Arena.

Kilka uwag w związku ze zbliżającym się czwartkowym draftem i resztą offseason:

Knicks i Clippers kontaktowali się w sprawie potencjalnej wymiany Paula George’a, według źródeł SNY.

Gotowość Clippers do wymiany George’a w tym momencie jest nieznana.

Marc Stein donosił wcześniej, że Clippers dali rywalizującym drużynom wrażenie, że oceniają wartość handlową George’a przed NBA Draft.

Jeśli Clippers sprzedadzą George’a, można założyć, że będą wymagać w zamian graczy, którzy pomogą im rywalizować o mistrzostwo w latach 2023-24.

Czy Knicks mogą zaoferować Clippers taki zwrot? Trudno sobie wyobrazić, jak mogą zaoferować taki zwrot w dwuzespołowej wymianie, która nie obejmuje Jalena Brunsona (Knicks nie handlują Jalenem Brunsonem).

Nowy Jork z pewnością może zaoferować Los Angeles znaczny kapitał draftowy poprzez wymianę. Po zakończeniu czwartkowego draftu Knicks mogą zaoferować do ośmiu pierwszorundowych picków w wymianie.

George zarobi 45,6 miliona dolarów w sezonie 2023-24. Knicks musieliby wysłać Clippers co najmniej 41,3 miliona dolarów w pensjach graczy lub nawet 36,3 miliona dolarów w pensjach graczy, jeśli zamierzają być mocno ograniczeni na pierwszym fartuchu, aby spełnić zasady handlu NBA.

Evan Fournier zarobi 18,9 miliona dolarów w latach 2023-24. Oprócz jego silnego strzału z zewnątrz, kontrakt Fourniera byłby prawdopodobnie ceniony przez drużyny przeciwne, które chcą obniżyć przyszłe wynagrodzenie. Umowa Fourniera ma opcję zespołu w latach 2024-25.

George, ośmiokrotny All-Star, byłby oczywiście ogromnym dodatkiem dla drużyny Knick, która kończy sezon z 47 zwycięstwami. Ponownie, w tym momencie nie wiadomo, czy Clippers są otwarci na przeniesienie George’a.

Apr 2, 2023; New York, New York, USA; New York Knicks forward Obi Toppin (1) reacts during the second half against the Washington Wizards at Madison Square Garden. Mandatory Credit: Vincent Carchietta-USA TODAY Sports

Apr 2, 2023; Nowy Jork, Nowy Jork, USA; Napastnik New York Knicks Obi Toppin (1) reaguje podczas drugiej połowy meczu przeciwko Washington Wizards w Madison Square Garden. Mandatory Credit: Vincent Carchietta-USA TODAY Sports / © Vincent Carchietta-USA TODAY Sports

TOPPIN, DIVINCENZO

Moi koledzy z Daily News, Newsday i The Athletic informowali ostatnio o Obi Toppin. Moje rozumienie sytuacji Toppina jest następujące: jeśli Knicks stworzą Toppinowi możliwość częstszej i regularnej gry, to nie będzie powodu, aby go wymieniać. Jeśli jednak Knicks nie znajdą sposobu na zapewnienie Toppinowi większej ilości minut, zawodnik i drużyna będą współpracować, aby znaleźć dla niego nowy dom.

Toppin, pierwszy wybór Knicks w loterii pod wodzą prezesa drużyny Leona Rose’a, w ostatnim sezonie zdobywał średnio 7,4 punktu i 2,8 zbiórki w 15,7 minuty na mecz. Najwyższy w karierze wynik Toppina to 17 minut na mecz. Jego czas gry został ograniczony z powodu silnej gry innego napastnika Juliusa Randle’a . Randle zdobył dwie nagrody All-NBA i zagrał w dwóch meczach All-Star, odkąd Toppin wszedł do ligi.

Jeśli chodzi o potencjalne transakcje Toppina, warto zauważyć, że Pacers i Knicks prowadzili rozmowy, które były czymś więcej niż tylko eksploracją handlu Toppinem przed terminem 2023. Uważam, że rozmowy utknęły w martwym punkcie, ponieważ Nowy Jork szukał znaczącej rekompensaty za draft.

Mniej godne uwagi: Toppin miał fanów w organizacji Wizards pod rządami byłego GM Tommy’ego Shepparda. Z prezesem Monumental Basketball Michaelem Wingerem i GM Wizards Willem Dawkinsem na miejscu, nie wiem, czy to zainteresowanie pozostaje.

Jeśli Knicks wymienią Toppina za pick w czwartkowym drafcie, będą musieli następnie pozyskać gracza, który jest gotowy do gry w rotacji.

W tym celu kilku wpływowych członków organizacji popiera pomysł podpisania Donte DiVincenzo w wolnej agenturze tego lata. DiVincenzo ma opcję zawodnika na lata 2023-24. Knicks, w obecnym składzie, będą mieli dostęp do 12,2 miliona dolarów wyjątku od podatku w offseason.

Nie wiem, czy istnieje wzajemne zainteresowanie, ale DiVincenzo grał zarówno z Brunsonem, jak i Joshem Hartem w Villanova. Hart jest potencjalnym wolnym agentem i byłoby oszałamiające, gdyby nie podpisał ponownie wieloletniej umowy w Nowym Jorku, jeśli zdecyduje się przetestować wolną agenturę.

MCBRIDE GETTING INTEREST

Knicks otrzymali telefony w sprawie strażnika Milesa McBride’a, którego z pewnością cenią. Główny trener Tom Thibodeau zawsze ciepło wypowiadał się o McBride’ie, gdy dziennikarze zadawali mu pytania. Ale McBride nie dostał regularnego czasu w rotacji Knick do tej pory z powodu logjamu na jego pozycji.

Więc zespoły zastanawiają się, czy mogą pozyskać McBride’a, drugorundowy pick Knicks w 2021 roku, w drodze wymiany. McBride ma opcję zespołu na swoim kontrakcie, która musi zostać rozstrzygnięta do 29 czerwca.

Jeśli Knicks nie wymienią McBride’a przed 29 czerwca, możesz być pewien, że skorzystają z tej opcji.