Noah Syndergaard wierzy, że może znaleźć swoje 100 mph thunder ponownie z Dodgers

Rowan Kavner

Noah Syndergaard porównał to uczucie do „próby zmiany opon w samochodzie, gdy ten jeszcze się porusza”

Nie chodzi o to, że jego sezon 2022 poszedł słabo według większości standardów – był 10-10 z 3.94 ERA w sezonie 2.3 fWAR podzielonym pomiędzy Anioły i Phillies – ale czuł się jakby walczył z samym sobą. Człowiekowi nazywanemu „Thorem” brakowało jego zwykłego, elektryzującego talentu, obserwując, jak jego prędkość i współczynnik uderzeń spadają, a pewność siebie w jego dostawie zmienia się w jego pierwszym pełnym sezonie po operacji Tommy’ego Johna.

Teraz w Dodgers, z wymaganym czasem na naprawę problemów, wierzy, że może odzyskać swój grzmot.

„Cokolwiek robiłem w zeszłym roku nie było najlepszą wersją mnie,” powiedział Syndergaard. „Nie widzę żadnego usprawiedliwienia, dlaczego nie mogę wrócić do 100 mph, a nawet dalej niż to.”

Syndergaard zmarnował niewiele czasu pracując nad rozwiązaniami.

Kiedy rozpoczął się offseason, zaczął rzucać w Tread Athletics w Północnej Karolinie i przechodząc przez motion capture w Driveline Baseball w Arizonie, aby wymyślić schemat sposobu, w jaki zaatakuje offseason. Jego celem jest „uderzenie w ziemię” w wiosennym treningu, który odbędzie się również w Arizonie dla Syndergaarda, który podpisał roczny, 13 milionów dolarów kontrakt z Dodgersami w zeszłym tygodniu.

„Mam najwyższe zaufanie do personelu i organizacji, aby pomóc mi wrócić do bycia starym mną”, powiedział Syndergaard, który spędza święta w Dallas przed podróżą z powrotem do Arizony 27 grudnia, aby natychmiast rozpocząć pracę w wiosennym obiekcie Dodgers.

Wciąż stara się przetworzyć dokładnie jak i dlaczego rzeczy „poszły w pewnym sensie na opak”

Przed naprawą UCL w marcu 2020 roku, prędkość Syndergaarda nie spadła zbytnio. Pomimo długiej historii kontuzji i podczas gdy nie pompował już trzycyfrowego ciepła tak często, jak w swoim All-Star 2016 sezonie, wciąż uśredniał high-90s velocity do 2019 roku.

Wydawał się na dobrej drodze do powrotu do tej formy. Wszystko w jego procesie odzyskiwania Tommy’ego Johna wydawało się iść gładko przez pierwsze 14 miesięcy. Syndergaard wspominał, że rzucał 97 i 98 mph w sesjach bullpen. Był bliski powrotu, gdy w maju 2021 roku doszło do komplikacji.

Syndergaard został ściągnięty ze swojego drugiego startu rehabilitacyjnego w Low-A St. Lucie. Rezonans magnetyczny wykazał zapalenie w łokciu, wyłączając go z rzucania na sześć tygodni. Nie powróciłby na profesjonalny parkiet przez kolejne trzy miesiące. Jego ewentualny debiut w Mets w 2021 roku nastąpił 28 września, prawie dwa lata po ostatnim występie w lidze. „Thorowi” brakowało jego zwykłego napięcia.

W dwóch startach na zakończenie sezonu 2021, Syndergaard osiągnął średnio 94,2 mph na swoim four-seamerze – boisku, które przed operacją miało 97,8 mph. Powiedział, że nie jest pewien, czy jego ciało przeszło w tryb „walki lub ucieczki”, aby chronić siebie, czy może przepracował się.

„Zacząłem schodzić w dół ruchu i mechaniki pitching rodzaj króliczej nory i uciekając od tego, co uczyniło mnie wielkim,” Syndergaard powiedział. „Kiedy miałem operację, wszyscy zawsze mówili mi, że jestem zbyt duży, zbyt masywny lub zbyt silny, więc zamiast kontynuować to, co sprawiło, że byłem naprawdę dobry i po prostu przypisać to do 'Hej, to operacja Tommy’ego Johna, wielu miotaczy, wielu graczy w baseball, przechodzi przez to’, całkowicie przeszedłem przez przegląd mojego programu treningowego i mojego nacisku w sali wagowej. To było dużo mobilności, atletyzmu, i jakby przesunięte z dala od siły i wybuchowości.”

Nie był w stanie odzyskać swojej typowej prędkości w 2022 roku, więc wykorzystał to, co miał, zamiast tego featuring jego sinker, slider i changeup. Suwak od dawna był jego podstawową siłą uderzeniową, a w zeszłym sezonie używał go na najwyższym w karierze poziomie 22,4%. Przeciwnicy trafiali .316 przeciwko jego czterosekundowej piłce szybkiej, którą rzucał na najniższym w karierze poziomie 14.9%. Najtrudniejszy rzut to 96,4 mph.

Ale nie spodziewa się tego samego w 2023 roku.

„Boiska, które rzucałem w zeszłym roku, chcę po prostu wyrzucić,” powiedział Syndergaard. „W pełni zamierzam być innym miotaczem w tym przyszłym roku, więc tak naprawdę nie zwróciłem uwagi na utrzymanie tych kształtów boiska.”

Podczas gdy nie przypominał swojej formy All-Star, zrobił wystarczająco dużo w zeszłym sezonie, aby uchwycić zainteresowanie wolnych agentów. Wybrał Dodgers po części ze względu na ich zdolność do pomagania miotaczom w odnalezieniu ich szczytowej formy.

W zeszłym roku to właśnie w Los Angeles 32-letni Tyler Anderson po raz pierwszy znalazł się w drużynie All-Star, Andrew Heaney zanotował najlepsze w karierze ERA (3.10) i strikeout rate (35.5%), a rezerwowy Chris Martin w 26 występach zanotował 1.46 ERA i 0.53 WHIP. Wszyscy trzej miotacze wykorzystali swój sukces do zawarcia wieloletnich umów w innych miejscach tego offseason.

„Myślę, że kiedy myślisz o Los Angeles Dodgers, to ma, jak, ta aura wokół niego, gdzie oczekiwania są super wysokie, a ty jesteś oczekiwany, aby wyjść tam i wykonać na najwyższym poziomie,” Syndergaard powiedział. „To, co zrobili z Heaneyem w zeszłym roku i Tylerem Andersonem, zdecydowanie chcę być w tej kategorii.”

Syndergaard został również zachęcony przez energię fanów w Los Angeles i jego sukcesy na Dodger Stadium, gdzie jego rzeczy mają tendencję do gry. W swoim jedynym starcie na tym obiekcie w zeszłym sezonie pozwolił na jeden bieg w 4,2 inningu. Dwa z jego ośmiu najszybszych uderzeń w całym roku miały miejsce podczas tego startu. W czterech występach w karierze na Dodger Stadium, zatrzymał przeciwników na linii .189/.255/.367.

„Czuję, że moja wydajność jest zawsze wyższa, kiedy tam gram,” powiedział. „Nawet w tym roku, kiedy miałem gorszy rok od moich oczekiwań i standardów, wciąż czuję, że jeden start na Dodger Stadium był jednym z najlepszych, jakie miałem.”

Spodziewa się, że w 2022 roku będzie tego więcej z Dodgersami.

„Czuję, że wszystko, czego dotkną,” powiedział Syndergaard, „zamienia się w złoto.”

Czytaj więcej z MLB free agency:

Top stories from FOX Sports:

Rowan Kavner obejmuje Dodgers i NL West dla FOX Sports. Wcześniej był redaktorem cyfrowych i drukowanych publikacji Dodgersów. Śledź go na Twitterze pod adresem @RowanKavner.


Major League Baseball

Dowiedz się więcej od Major League Baseball Śledź swoich faworytów, aby otrzymywać informacje o meczach, wiadomości i więcej