Noah Lyles pokonuje Erriyona Knightona, a rywalizacja na mistrzostwach USATF zacieśnia się

Noah Lyles potwierdził swoje roszczenia jako król USA na 200m biegnąc za 18-letnim fenomenem Erriyonem Knightonem na Mistrzostwach USA w biegach narciarskich.

Panujący mistrz świata Lyles wygrał w 19,67 sekundy, świętując chwilę przed przekroczeniem linii mety dwie setne przed Knightonem, który zacieśnił się na ostatnich metrach. Lyles spojrzał w stronę toru Knightona (i tablicy wyników), uśmiechnął się i wskazał na Hayward Field w Eugene w Oregonie.

„Widziałem, jak osiągnął swoją maksymalną prędkość i powiedziałem, że moja jest szybsza” – powiedział Lyles Lewisowi Johnsonowi stojąc obok Knightona.

Knighton, który również zakwalifikował się do mistrzostw świata za trzy tygodnie, również w Eugene, powiedział wtedy: „Praca nie jest skończona. To nigdy nie jest skończone,” i wyszedł ze wspólnego wywiadu, który obejmował również trzecie miejsce Fred Kerley.

Wcześniej w tym sezonie, Knighton taktował 19.49, aby stać się czwartym najszybszym człowiekiem w historii, wypierając 24-letniego Lylesa, którego osobisty najlepszy wynik to 19.50.

USATF OUTDOORS: TV Schedule | Results

Sha’Carri Richardson zabrakło w drużynie mistrzostw świata. Po szokującej eliminacji w pierwszej rundzie 100m w czwartek, została wyeliminowana w półfinale 200m w niedzielę.

Mistrzyni NCAA Abby Steiner wygrała finał 200m kobiet w 21.77 sekundy, poprawiając swój najszybszy czas na świecie w tym roku. Brązowa medalistka olimpijska Gabby Thomas była ósma i nie weszła do drużyny.

Daniel Roberts wygrał 110m przez płotki w 13.03 po tym jak panujący mistrz świata Grant Holloway wypadł z finału, jego miejsce na świecie było już zapewnione. Devon Allen, który dwa tygodnie temu uzyskał trzeci najszybszy czas w historii (12.84), zajął trzecie miejsce, aby zdobyć ostatnie miejsce w drużynie światowej o trzy tysięczne sekundy.

Chase Ealey wygrał w pchnięciu kulą z drugim najlepszym rzutem w historii Ameryki – 20.51 metrów. Amerykańska rekordzistka Michelle Carter, która w 2016 roku została pierwszą amerykańską mistrzynią olimpijską w shot put kobiet, zajęła ósme miejsce w swoich ostatnich Nationals przed emeryturą. Raven Saunders, srebrna medalistka olimpijska z Tokio, ominęła drużynę o jedno miejsce.

Zgodnie z oczekiwaniami, mistrzyni olimpijska Athing Mu wygrała 800m. Ajeé Wilson prawie zrobiła nieoczekiwane, przychodząc siedem setnych nieśmiało, aby przekazać Mu swoją pierwszą porażkę na 800m od 2019 roku. Raevyn Rogers chwycił ostatnie miejsce na świecie, ponieważ drużyna olimpijska powtarza.

Emma Coburn zdobyła ósmy z rzędu tytuł krajowy w 3000m steeplechase, przedłużając najdłuższą aktywną passę w dowolnym wydarzeniu, a także 10. Ogólnie rzecz biorąc.

Coburn, który zdobył medal każdego koloru wśród Igrzysk Olimpijskich w 2016 roku oraz 2017 i 2019 Worlds, jest ponownie dołączony do drużyny narodowej przez Courtney Frerichs, który zdobył srebro w Tokio. Frerichs, który był drugi na nationals w 2016, 2017, 2018, 2019 i 2021, spadł na trzecie miejsce za Courtney Wayment.

Srebrny medalista olimpijski Rai Benjamin wziął 400m płotki w 47.08 sekund, najszybszy czas na świecie w tym roku. Być może będzie zmierzał do kolejnego starcia z rekordzistą świata Karstenem Warholmem z Norwegii na mistrzostwach świata, choć Warholm doznał kontuzji ścięgna w swoim jedynym tegorocznym wyścigu 5 czerwca.

Clayton Murphy, brązowy medalista olimpijski z 2016 roku na 800m, przegrał z drużyną światową o cztery setne do nurkującego Brandona Millera. Olimpijczyk Bryce Hoppel wygrał 800m, za nim uplasowali się Jonah Koech i Miller, którzy jadą na swoje pierwsze światy. Donavan Brazier ma zapewniony bye w drużynie jako panujący mistrz świata.

Grant Fisher zdobył swój pierwszy krajowy tytuł, biorąc 5000m po zajęciu drugiego miejsca w 5000m i 10,000m na Olimpijskich Próbach. W drużynie światowej dołączył do niego kolega z drużyny olimpijskiej Woody Kincaid i Abdihamid Nur, wschodzący junior Northern Arizona, który urodził się w Somalii.

Paul Chelimo, srebrny i brązowy medalista na ostatnich dwóch olimpiadach, był 11. i przegapi swoje pierwsze globalne mistrzostwa od 2015 roku.

Elise Cranny powtórzyła się jako mistrzyni USA na 5000m. Dołączyła do niej w drużynie Karissa Schweizer, która zakwalifikowała się do 5000m i 10 000m, tak jak w zeszłym roku, i Emily Infeld, brązowa medalistka świata z 2015 roku na 10 000m, która stworzyła swoją pierwszą drużynę mistrzostw globalnych od 2017 roku. Trójka została rozdzielona przez 27 setnych.

Shelby McEwen zdegradowała kolegę z drużyny olimpijskiej i faworyta JuVaughn Harrison do drugiego miejsca w skoku wzwyż.

Sezon torowy i polowy trwa z przystankiem Diamentowej Ligi w Sztokholmie w czwartek, na żywo na Peacock.

OlympicTalk jest na Apple News. Favorite us!

Follow @nbcolympictalk

More: Olimpiada

2022 USA Track and Field Outdoor Championships Results Sydney McLaughlin bije rekord świata na USATF Champs; Allyson Felix ustawia… 2022 World Swimming Championships Results

Noah Lyles runs down Erriyon Knighton as rivalry buds at USATF Championships originally appeared on NBCSports.com