Niemożliwa sytuacja Tua Tagovailoa; przesłuchanie Mike’a White’a: Analiza AFC East

AFC East miała kolejny ciężki tydzień. Jak zwykle Buffalo Bills (12-3) załatwili sprawę i pozostają jedyną spójną drużyną z tego grona. Josh Allen nie miał najpiękniejszego występu przeciwko Chicago Bears w Week 16, ale nawet gdy Bills grają słabo, wciąż potrafią wyciągnąć z siebie blowout, czego dowodem jest ich wygrana 35-13.

Buffalo oficjalnie zaklinowali w tym tygodniu tytuł AFC East. W zeszłym tygodniu Bills zapewnili sobie miejsce w playoffach.

Dla pozostałych trzech drużyn słaba gra spowodowała porażki. Nie są na poziomie dominacji Bills.

New England Patriots zrobili to, co robili przez cały sezon: grali solidną obronę i fatalny atak. Bengals utrzymali się przy życiu, wygrywając 22-18 nad New England.

New York Jets nie mieli absolutnie nic w ataku w przegranej 19-3 z Jaguars, a z kolei era Zacha Wilsona wydaje się być zakończona.

Dla Miami Dolphins – to po prostu dewastacja. Tua Tagovailoa jest w protokole wstrząsu, choć drużyna nie jest pewna, czy ma wstrząs mózgu. Ale Dolphins przegrali cztery z rzędu, a Tagovailoa miał mecz z trzema przechwytami w przegranej z Packers. Turnovers zatopiło Miami.

To tryb desperacji dla AFC East. Cóż, z wyjątkiem Buffalo. Bills są w nadmiarze, by zdobyć nr 1. Reszta walczy o siódme miejsce, z Patriotami mającymi realną szansę na wkradnięcie się z niepewnością wokół Tua.

Scenariusze playoffów

Prześledźmy kilka podstawowych scenariuszy, dobrze?

Dla Dolphins

  • Wygrajcie oba mecze i Miami jest w playoffach.
  • Przegraj oba mecze i Miami jest wyeliminowane.
  • Dolphins mogą zaklinować się w niedzielę dzięki wygranej nad Patriotami i porażce Jets z Seahawks w Seattle. Więc jeśli Miami wygra podczas 1 p.m. ET slate, Dolphins będą mieli baczenie na to, że po południu, kiedy Jets kopią o 4:25 p.m.
  • Jeśli Dolphins przegrają w niedzielę, wciąż mogą zrobić postseason pokonując Jets w Week 18. Będą jednak potrzebowali, aby tego samego dnia Bills pokonali Patriots.

Dla Patriots

  • Wygraj oba mecze i Patriots są w playoffach.
  • Przegraj z Dolphins i Patriots są wyeliminowani.
  • Jeśli Patriots wygrają nad Dolphins, ale przegrają z Bills, mogą być zagrożeni eliminacją – ale będzie to zależało od innych czynników w Tygodniach 17 i 18.

Dla Jets

  • Wygraj oba mecze z Seahawks i Dolphins – i zdobądź jedną porażkę New England (z Dolphins lub Bills) w ciągu najbliższych dwóch tygodni.

Era Zacha Wilsona dobiegła końca. Co teraz?

Będę pierwszym, który przyzna, że myślałem, że czas Wilsona w Nowym Jorku dobiegnie końca w tym offseason.

Ale myślałem, że poczekają do offseason, aby rozpowszechnić tę wiadomość. Zamiast tego, Jay Glazer z FOX Sports poinformował, że Jets podjęli decyzję – Wilson odejdzie w tym offseason.

Trener Jets Robert Saleh odpowiedział na pytanie dotyczące raportu Glazera.

„On wciąż ma ogromny plan w naszej przyszłości i tak jak powiedziałem, nie rezygnujemy z młodego człowieka,” powiedział Saleh w poniedziałek. „Zamierzamy zrobić wszystko, co w naszej mocy, by go rozwijać.”

Choć Saleh zaprzeczył tym doniesieniom, trudno wyobrazić sobie Nowy Jork i Wilsona łatających łzy w ich związku. To koniec.

Więc teraz Jets są w niezręcznej sytuacji.

Lekarze Jets zezwolili rozgrywającemu Mike’owi White’owi na grę w ten weekend przeciwko Seahawks. Ale White ma do czynienia z wieloma złamanymi żebrami. Będzie grał z ogromnym bólem, zwłaszcza jeśli dostanie kilka strzałów w klatkę piersiową. Rozgrywający Joe Flacco jest rezerwowym, a rozgrywający z practice-squad Chris Streveler będzie pełnił rolę QB3 w stylu Taysoma Hilla. Streveler to wyjątkowy atleta, który daje Jets możliwość prowadzenia oversized-wildcat. Powinniśmy nazwać to Formacją Rysia?

Połóż to wszystko razem i Jets są w niepewnej sytuacji na rozgrywającym, najważniejszej pozycji w grze, w najbardziej kluczowym momencie sezonu. Wygrana lub efektywne rozpoczęcie offseason.

Tak bardzo jak może się to nie udać – i prawdopodobnie tak się stanie – White ma ogromną szansę zostać bohaterem.

Mike White powróci jako startowy QB dla Jets nad Zachiem Wilsonem

Mike White to return as start QB for Jets over Zach Wilson

Mike White został dopuszczony do powrotu na pozycję rozgrywającego Jets. Craig Carton pyta Grega Jenningsa jaki wpływ będzie miał na ofensywę i co to oznacza dla zmagającego się z problemami QB Zacha Wilsona.

„Wykonał świetną robotę poruszając ofensywę, podtrzymując napędy, zdobywając pierwsze punkty, dużo bardziej wydajnie, ofensywa działała z niezłą wydajnością,” powiedział Saleh. „Więc tak, to dla niego wielka szansa.”

Jets są już na rynku rozgrywającego. White jest na przesłuchaniu. Jeśli wprowadzi ich do playoffów, będą musieli poważniej rozważyć go w tym offseason w porównaniu z innymi opcjami w drafcie i wolnej agencji (Jimmy Garoppolo, Tom Brady, Lamar Jackson).

Tua Tagovailoa w niemożliwym położeniu

Rozgrywający Dolphins jest w protokole wstrząsu mózgu i może opuścić czas. Szczerze mówiąc, biorąc pod uwagę powagę jego pierwszego wstrząsu – który pojawił się tydzień po tym, jak pokazał oznaki ataksji, choć nigdy nie został zdiagnozowany ze wstrząśnieniem mózgu – rozgrywający może być zrobiony na sezon.

„On pokazał objawy i oni uchwalili protokół,” trener Mike McDaniel powiedział w poniedziałek.

McDaniel powiedział, że nie jest pewien, co spowodowało potencjalne wstrząśnienie mózgu. Tua rozegrał cały mecz w niedzielę.

Brak Tagovailoa do końca sezonu byłby złą wiadomością dla wszystkich, ale jego zdrowie powinno być priorytetem nr 1. Choć był to ekscytujący rok dla Miami, to nie może on zagrozić jednemu ze swoich graczy. A Dolphins muszą być szczególnie ostrożni, ponieważ Tagovailoa ma wszelkie finansowe powody, by spieszyć się z powrotem na boisko. Delfiny mogą być zmuszone podjąć decyzję za niego.

Czy Tua powinien wrócić do gry po oczyszczeniu protokołu wstrząsu mózgu?

Should Tua return to play after clearing concussion protocol?

Rozgrywający Dolphins Tua Tagovailoa po raz drugi w tym sezonie został umieszczony w protokole wstrząsu mózgu po niedzielnej przegranej z Packers. Nick Wright przekonuje, że Tua powinien móc sam zdecydować, czy powinien kontynuować grę po wyczyszczeniu z protokołu.

To może ukłuć, że Tagovailoa wychodzi na mecz z trzema przechwytami – i czterema przegranymi meczami. Ten dziwny i nieimponujący run Tagovailoa może nawet skłonić Dolphins do rozważenia swoich opcji na quarterbacka w tym offseason. Bo o ile Tua wydawał się kandydatem na MVP we wczesnej i środkowej fazie roku, o tyle w momencie, gdy miało to znaczenie, absolutnie się pogrążył. I te problemy sprowadzały się do dwóch rzeczy: jego siły ramienia i jego widocznej niezdolności do radzenia sobie z presją psychologiczną.

Biorąc pod uwagę, że Tua będzie kwalifikował się do długoterminowego przedłużenia i / lub opcji piątego roku, można zobaczyć, dlaczego robi wszystko, aby dostać się na polu. Chce mieć bezpieczeństwo finansowe.

Ale jeśli będzie się spieszył z powrotem po wstrząśnieniu mózgu, to ile może go to kosztować z perspektywy zdrowia?

Ride or die with Josh Allen

Widać, że Allen nie zamierza wyczyścić swojej skłonności do turnovers. Pisałem już, że musi to wyciąć. Pisałem też, że jego podejmowanie ryzyka jest tym, co czyni ofensywę Bills tak niebezpieczną. I prawda jest taka, że – na razie – Buffalo nie może mieć Electric Allena bez What-Was-He-Thinking Allena. Z czasem Allen może udoskonalić swój proces decyzyjny, aby ograniczyć liczbę strat, ale nie stanie się to podczas tegorocznego biegu Bills do Super Bowl.

I choć niektóre z rzutów, których próbował w wygranej Bills nad Bears, zakończyły się stratami – Allen miał dwa przechwyty – to tego typu ryzykowne rzuty skutkowały przyłożeniami w poprzednich meczach. Z Allenem, bierzesz dobre ze złym. W takim meczu jak ten, który rozegrał w niedzielę, dobro przeważyło nad złem. Bills i tak przetoczyli się przez Bears.

CB/WR/PR/KR Marcus Jones to absolutny potwór

Patrioci mają naprawdę wyjątkową broń. Rookie Marcus Jones ma swój wkład w cornerback, punt returner, kick returner i receiver.

Zdobył przyłożenie na cornerbacku w zeszłym tygodniu na pick-six, który prawie napędził comeback przeciwko Bengals. Zdobył zwycięskie przyłożenie w meczu z Jets jako punt returner w tygodniu 11. Zdobył też 48-jardowe przyłożenie jako receiver w Week 13. Nie zdobył jeszcze przyłożenia z returnu – ale wydaje się, że to tylko kwestia czasu.

„On jest po prostu śmieszny”, powiedział po meczu w niedzielę rozgrywający Mac Jones. „Świetny gracz, świetny kolega z drużyny, wybuchowy, ustawia się, biegnie na pełnej prędkości w ataku, ustawia się i idzie na pełnej prędkości w obronie. To samo w drużynach specjalnych. Uwielbiam tego gościa. Bumed, kiedy masz świetny występ jak ten, nie możemy wyciągnąć zwycięstwa.”

Podczas gdy Marcus Jones jest ballhawk i zagrożeniem jako rozgrywający, miał swoje problemy na cornerbacku. I w ostatni weekend miał ogromne problemy z reciverami Bengals. Jako zewnętrzny narożnik, Jones pozwolił na 11 połowów na 12 celów na 169 jardów bez przyłożenia i przechwyt. To było przypomnienie, że Jones, przy 5-foot-8, nie jest gotowy na zewnętrzny spot. Jest slotowym cornerbackiem, ale Patriots wepchnęli go do roli outsidera z kontuzjami innych swoich czołowych cornerbacków, Jalena Millsa i Jacka Jonesa. Kiedy będą mogli, Patriots z pewnością przesuną Jonesa z powrotem do slotu.

Nawet przy złej grze, Jones jest elektryzującym i wyjątkowym talentem. Fajnie będzie zobaczyć, co Bill Belichick ugotuje dla niego w następnej kolejności.

Najważniejsze historie z FOX Sports:

Przed dołączeniem do FOX Sports jako reporter AFC East, Henry McKenna spędził siedem lat relacjonując Patriots dla USA TODAY Sports Media Group i Boston Globe Media. Follow him on Twitter at @McKennAnalysis.


National Football League

Więcej z National Football League Śledź swoich ulubieńców, aby uzyskać informacje o meczach, news and more