Niech żyje król: Co decyzja Jimbo Fishera oznacza dla Aggies

W końcu mamy odpowiedź. W sobotę po południu Billy Liucci zatweetował, że Jimbo Fisher podjął decyzję i Haynes King będzie wyjściowym rozgrywającym drużyny futbolowej Texas A&M w 2022 roku.

Rywalizacja w obozie jesiennym była zacięta, a Max Johnson dał Kingowi szansę, ale ostatecznie zdolności rozgrywającego i znajomość ofensywy (wchodzi w trzeci rok w systemie trenera Fishersa), wystarczyły, by dać mu przewagę, której Johnson, senior transferujący z LSU tej zimy, nie był w stanie osiągnąć.

King zagrał tylko jeden pełny mecz jako starter Aggies w 2021 roku, wygrana 41-10 Aggies, w której King ukończył 21-of-33 podania na 292 jardy, z 2 przyłożeniami i 3 przechwytami.

Ta gra dała jego kolegom z drużyny i fanom wgląd w wzloty i upadki, które młody King przynosi na pozycję. Zdobył średnio prawie 9 jardów na próbę, pokazał swoją mobilność z kilkoma podaniami, wykonał kilka dużych rzutów w środek pola i ukończył 53 jardową głęboką piłkę.

Jednak wziął też dwa sacki i rzucił trzy przechwyty. Więc kiedy Jimbo mówił przez cały obóz jesienny o bitwie rozgrywających sprowadzającej się do spójności, łatwo jest zobaczyć z perspektywy czasu, że podkreślał swoim graczom, szczególnie Haynesowi, znaczenie podejmowania dobrych decyzji play-to-play, aby poprowadzić zespół do sezonu 2022.

Fakt, że wygrał pracę oznacza, że King, przynajmniej przez obóz, był w stanie zrównoważyć swoje instynkty rozgrywającego z koncentracją na ochronie piłki, kluczowym aspektem gry rozgrywającego na wysokim poziomie.

Ostatecznie King daje Aggies ich najlepszą szansę na wybitny sezon, który przełamie pułap 8 lub 9 zwycięstw i postawi ich w walce o College Football Playoff.

Lista

Texas A&M football all-time roster: Offensive starters and backups

List

Texas A&M football all-time roster: Defensive starters and backups

Historia pierwotnie pojawiła się na Aggies Wire