Nico Hoerner, Cubs podobno zgadzają się na 3-letnią umowę o wartości 35 milionów dolarów

Chicago Cubs zablokowali kolejnego infieldera, zgadzając się na 35 milionów dolarów, trzyletni kontrakt z Nico Hoernerem.

Osoba znająca negocjacje potwierdziła kontrakt The Associated Press w poniedziałek wieczorem pod warunkiem anonimowości, ponieważ ruch nie został ogłoszony. Umowa rozpoczyna się od sezonu 2024.

Hoerner, który w maju skończy 26 lat, w tym roku wraca na drugą bazę, po tym jak był regularnym shortstopem drużyny w 2022 roku. Cubs podpisali All-Star shortstop Dansby Swanson do 177 milionów dolarów, siedmioletniego kontraktu.

Nowa umowa dla Hoernera oznacza, że drużyna może mieć swoje środkowe pole w miejscu do sezonu 2026.

Hoerner został wybrany przez Chicago w pierwszej rundzie draftu amatorskiego 2018 z Uniwersytetu Stanford. Zadebiutował w dużej lidze w następnym roku, batting .282 z trzema homerami i 17 RBI w 20 meczach.

Hoerner zbliża się do przełomowego sezonu, batting .281 z najlepszym w karierze 10 homerami, 55 RBI i 20 stealami w 135 meczach. Przez pierwsze trzy lata w lidze zagrał w 112 meczach.

Cubs Season Preview: Czy nowo wyglądający Cubs mogą zrobić kolejny krok w tym roku?

Cubs Season Preview: Can the new-look Cubs take the next step this year?

Ben Verlander i Alex Curry przedstawiają wszystko, co trzeba wiedzieć o Chicago Cubs w nadchodzącym sezonie. Podają swoich miotaczy do oglądania, zawodników do oglądania, wybijających się graczy, MVP i wiele więcej!

Chicago miało problemy z ponownym podpisaniem własnych graczy w ostatnich latach, handlując Krisem Bryantem, Anthonym Rizzo i Javierem Báezem w 2021 roku. All-Star outfielder Ian Happ, pierwszorundowy pick w drafcie amatorskim 2015, kwalifikuje się do wolnej agentury po nadchodzącym sezonie.

Cubs goszczą Milwaukee Brewers w Dniu Otwarcia w czwartek.

Czytaj więcej:


Major League Baseball

Dowiedz się więcej z Major League Baseball Śledź swoich ulubieńców, aby otrzymywać informacje o meczach, wiadomościach i nie tylko