Nick Smith Jr. zgłasza się do draftu NBA

Świeżo upieczony guard Arkansas Nick Smith Jr. oficjalnie zadeklarował w czwartek za pośrednictwem swojego Twittera udział w drafcie NBA 2023.

Mierzący 6 stóp-5, ważący 185 funtów produkt North Little Rock High School rozegrał w minionym sezonie łącznie 17 spotkań dla Razorbacks. On średnio 12.5 punktów, 1.6 zbiórek i 1.7 asyst na mecz jako Hog.

„Ten rok był niesamowitą podróżą i jestem wdzięczny za całą miłość i wsparcie, które otrzymałem od mojego rodzinnego miasta i wszystkich fanów Hog,” Smith powiedział w tweecie. „Chcę wyrazić wdzięczność mojemu trenerowi, Mussowi i całemu sztabowi trenerskiemu, który wierzył w moje umiejętności i pozwolił mi na szansę gry dla Arkansas.

„Do moich kolegów z drużyny, którzy byli ze mną przez wzloty i upadki tego sezonu, dziękuję za wsparcie i koleżeństwo. Życzę wam wszystkiego najlepszego w waszych przyszłych przedsięwzięciach i kocham was, bracia 4L (na całe życie). Do mojej rodziny i bliskich, szczególnie mojej matki, ojca, brata i siostry, jestem tak wdzięczny za wasze niezachwiane wsparcie i poświęcenie. Jestem podekscytowany, że mogę ogłosić, że zgłaszam się do draftu NBA w 2023 roku.”

McDonald’s All-American i nr 1 w klasie 2022 na liście Rivals, sezon Smitha był utrudniony przez utrzymującą się kontuzję prawego kolana, która trzymała go na zewnątrz przez wiele dłuższych okresów.

W kilku meczach pokazał, dlaczego był numerem 2 w klasie 2022 na Rivals, jak na przykład 26-punktowy występ przeciwko Georgii 21 lutego i 24-punktowy występ przeciwko Alabamie 25 lutego.

Smith w okresie posezonowym był bardzo trudny, ponieważ zdobył zaledwie 17 punktów w trzech meczach Arkansas w NCAA Tournament. Był 6-of-23 z pola i miał tylko trzy zbiórki w tych trzech spotkaniach.

Mimo, że Smith zmagał się w postseason, wciąż jest wyśmiewany jako wybór w loterii. W ostatnim mock drafcie od Bleacher Report Smith trafił z numerem 6 do Indiana Pacers, The Ringer ma go z numerem 10 do Toronto Raptors, a NBADraft.Net wymienia go z numerem 5 do Orlando Magic.

Smith jest pierwszym Razorbackiem, który ogłosił swoje przyszłe zamiary, ale w najbliższych dniach spodziewane są kolejne ogłoszenia.