NFL Top 100: Czy CeeDee Lamb powinien zająć wyższe miejsce niż Odell Beckham?

Nowo opublikowana lista NFL Top 100 Players jest w tym tygodniu tematem przewodnim, a wielu fanów o wyostrzonym spojrzeniu skupia się na rankingach dwóch gwiazdorów: obecnego wolnego agenta Odella Beckhama Jr. i CeeDee Lamb.

Lamb, który rozpoczyna swój trzeci sezon w Dallas Cowboys, po raz pierwszy znalazł się na liście NFL – z numerem 95. OBJ, który pozostał wolnym agentem po odegraniu kluczowej roli w Super Bowl Los Angeles Rams, ale jest wyłączony z gry z powodu kontuzji ACL, uplasował się pięć miejsc przed Lambem na pozycji nr 90.

Wywołało to debatę na temat tego, czy OBJ, trzykrotny Pro Bowler, ale obecnie 29-letni, powinien być sklasyfikowany wyżej niż 23-letni Lamb, który wydaje się być przygotowany na przełomowy sezon jako nr 1 w Cowboys. 1 receiver.

W poniedziałkowym „Undisputed” Skip Bayless wyjaśnił, dlaczego nie zgadza się z tym, że Lamb jest niżej notowany niż OBJ, zauważając, że Pro Football Focus ocenił Lamba jako 10. najlepszego wideouta w NFL w zeszłym sezonie, a Beckhama jako 64. Lista NFL jest tworzona w oparciu o głosy aktywnych graczy z całej ligi.

„Oni po prostu idą na reputację i przyjaźń, ponieważ Odell to świetny facet”, powiedział Bayless. „Znasz go, jesteś z nim blisko. Way to go. On ma wielkie, dobre serce. On ma prawdziwą aurę. Ma mistykę. Ma 'to’ czynnik. Rozumiem to wszystko. …

„Dallas Cowboys skończyli jako nr 1 w NFL w zdobytych punktach i nr 1 w zdobytych jardach, a nr 1 w prawie każdej kategorii odbiorczej na tablicy był CeeDee Lamb – nie Amari Cooper. W zeszłym roku po cichu wyłonił się jako receiver nr 1. W tym roku pokaże się i pokaże jako top-10 receiver. Do końca roku będzie w pierwszej piątce.”

CeeDee Lamb na miejscu nr 95, OBJ na nr 90 na liście NFL’s Top 100 Players

CeeDee Lamb ranked No. 95, OBJ at No. 90 on NFL's Top 100 Players list

Skip Bayless wyjaśnia dlaczego Lamb powinien być wyżej notowany niż OBJ.

Lamb – 17. ogólny pick w 2019 roku – zbliża się do swojego pierwszego sezonu w Pro Bowl i ponad 1000 jardów odbiorczych (1,102) po tym, jak w swoim debiutanckim sezonie w 2020 roku skończył niewiele (935 jardów).

Z Michaelem Gallupem wciąż powracającym do zdrowia po zerwaniu ACL i Jamesem Washingtonem obecnie wykluczonym na 6-10 tygodni ze złamaną stopą, Lamb bez wątpienia poprowadzi korpus odbiorczy Dallas i miejmy nadzieję – dla dobra fanów Cowboys – będzie gwiazdą tego sezonu.

Po drugiej stronie Shannon Sharpe nie jest przekonany, że Lamb zasługuje na ranking nad OBJ po zaledwie dwóch solidnych sezonach pod pasem. Uważa, że gracze mają rację.

„Woleliby mieć Odella Beckhama, który został zwolniony, bo jest tym kolesiem” – powiedział Sharpe. „Nadal nim jest i gdyby nie doznał kontuzji, to już wiemy, jak skończyłaby się ta historia. To naprawdę nie jest aż tak skomplikowane. … Tylko dlatego, że [Lamb] nosi koszulkę Cowboys, tylko dlatego, że jest to koszulka nr 88 Cowboys – to [nie] czyni go Michaelem Irvinem. To nie czyni z niego Drew Pearsona. Gracz tworzy numer.”

OBJ zwijał się w 17 połowach na 232 jardy w sześciu meczach z Browns zanim został zwolniony i podpisał z Rams w połowie zeszłego sezonu. W ośmiu meczach w L.A. miał 27 odbiorów na 305 jardów i pięć punktów.

Beckham Jr. był jeszcze lepszy w postseason, kończąc z 21 odbiorami na 288 jardów i dwoma punktami. W tym dwa kluczowe przechwyty – w tym jeden na bramkę – w wygranej Rams w Super Bowl LVI nad Bengals.

Pomimo sukcesów, OBJ nie będzie na tyle zdrowy, by wkrótce pojawić się na boisku. Były Pro Bowler był nieobecny na obozie treningowym w tym offseasonie podczas rekonwalescencji po operacji ACL, którą przeszedł w lutym po kontuzji lewego kolana podczas Super Bowl.

Sześć miesięcy później OBJ pozostaje wolnym agentem, a to gdzie skończy pozostaje tajemnicą.


National Football League

Dowiedz się więcej z National Football League Śledź swoich ulubieńców, aby uzyskać informacje o meczach, wiadomościach i więcej