NFL Preseason Blitz: Tom Brady gra, ma ostrą serię dla Buccaneers

Tom Brady mógłby prawdopodobnie olać preseason, gdyby chciał, ale oczywiście widzi wartość w zdobyciu kilku snapów przed rozpoczęciem sezonu.

Brady nie grał zbyt wiele w sobotnią noc dla Tampa Bay Buccaneers w przegranej 27-10 z Indianapolis Colts, ale wyglądał jakby był gotowy na otwarcie sezonu.

Brady dostał serię przeciwko Indianapolis Colts i wyglądał całkiem dobrze. Obalił Mike’a Evansa przy jednym podaniu, ale przy pozostałych siedmiu był na celowniku. Jedno podanie zostało źle upuszczone przez Tylera Johnsona, ale Brady skończył 6 z 8 podań na 44 jardy, co było jego jedyną akcją. 45-letni rozgrywający może potrzebować trochę czasu, ale Buccaneers nie zamierzali go zbytnio wystawiać.

Najlepsze podanie Brady’ego trafiło do jego najnowszej gwiazdy. Znalazł on Julio Jonesa na 20-jardowym uderzeniu blisko linii bocznej. Rzut miał dobrą prędkość i był największym zagraniem Brady’ego w jego krótkim występie. Prowadzenie zakończyło się field goalem, a Buccaneers dali mu wolne na resztę nocy.

Brady nie grał w dwóch pierwszych meczach przedsezonowych. Wziął również 11-dniowy sabat z obozu treningowego, co jest dziwne, ale drużyna w pełni wspierała jego czas wolny. Brady wystąpił w dwóch meczach przedsezonowych w 2021 roku, więc nie było to aż tak niezwykłe, że dostał trochę czasu gry przed rozpoczęciem sezonu regularnego.

Brady musiał zaaklimatyzować się ze startową ofensywą. Bucs prowadzili dużo no-huddle, kiedy był w grze. Dostał dokończyć podanie do Jonesa przed rozpoczęciem sezonu regularnego. Wyszedł z gry bez oberwania. To była produktywna noc.

Tampa Bay Buccaneers quarterback Tom Brady (12) throws against the Indianapolis Colts on Saturday. (AP Photo/AJ Mast)

Rozgrywający Tampa Bay Buccaneers Tom Brady (12) rzuca przeciwko Indianapolis Colts w sobotę (AP Photo/AJ Mast)

Spotlight team: Cleveland Browns

Cleveland Browns potrzebowali porządnego spojrzenia na Jacoby’ego Brissetta. To on będzie ich rozgrywającym przez jakiś czas.

Brissett nie zagrał w dwóch pierwszych meczach przedsezonowych. Stracił też kilka snapów treningowych w obozie na rzecz Deshauna Watsona. Browns na początku sezonu będą jeździć z Brissettem, ponieważ Watson rozpoczyna 11-meczowe zawieszenie, więc potrzebował trochę akcji przedsezonowej. Nie było świetnie.

Brissett nie dostał wiele zejść w dół pola w 21-20 przegranej z Chicago Bears. To była chyba rozsądna zapowiedź ofensywy Browns, dopóki Brissett będzie startował. Większość jego rzutów była bezpieczna i krótka. Brissett rzucił jeden przechwyt, ale jego odbiorca, Anthony Schwartz, upadł podczas gry po tym, jak został wytrącony z trasy.

Brissett zagrał prawie całą pierwszą połowę i Browns prowadzili 21-3, kiedy został ściągnięty. Nie dostali się na tablicę aż do field goala na 1:25 w drugiej kwarcie. Brissett był 13-of-23 na 109 jardów. To marne 4,7 jarda na próbę.

Brissett był wyłączony, nawet przy niektórych podaniach. Rzucił za mało, by trafić do Davida Njoku. Był dziki przy podaniu do Donovana Peoplesa-Jonesa, które odbiorca ładnie rozegrał i złapał na 4 jardy. Brissett miał rzut w dół pola, który został oddany całkiem dobrze w ciasnym kryciu, ale Anthony Schwartz nie mógł go sprowadzić po tym jak złapał go za rękę. Najlepszy rzut Brissetta przyszedł późno, kiedy to miał silne uderzenie do Davida Bella na 14 jardów zysku na third-and-10.

Startowa obrona Browns wyglądała dobrze, nawet jeśli ledwo grała. Zatrzymała Bears running back David Montgomery na stracie 1 jarda, a potem nie przyniosła żadnego zysku, a następnie Justin Fields rzucił niekompletnie na trzeciej próbie. Ten three-and-out był dla większości graczy defensywy Browns.

Tacy właśnie będą Browns, przynajmniej do czasu powrotu Watsona. Będą grać dobrą obronę. Będą dużo biegać z piłką. I poproszą Brissetta o przesuwanie łańcuchów. Może ta formuła będzie wyglądać lepiej niż w sobotnią noc.

Wyróżniający się gracze: Tua Tagovailoa i Tyreek Hill

Miami Dolphins prawdopodobnie chcieli złożyć oświadczenie swoim pierwszym zagraniem w sobotnią noc. Tyreek Hill wszedł głęboko, a Tua Tagovailoa uderzył go na 51 jardowy zysk.

Rzut prawdopodobnie będzie analizowany, ponieważ głębszy rzut prowadzący Hilla prawdopodobnie skutkuje przyłożeniem, ale to było więcej niż 50 jardów w dół pola. To było ładne połączenie. Tagovailoa uderzył Hilla ponownie pod spodem później w dysku, a następnie rzucił przyłożenie do River Cracraft. Tagovailoa ukończył wszystkie trzy podania w tym napędzie. Zachęcające było to, że dwa trafiły do Hilla, jego nowego celu nr 1.

Tagovailoa był całkiem dobry w wygranej Miami 48-10, mimo że Eagles nie korzystali ze starterów. Był 6-of-7 na 121 jardów. Delfiny prowadziły 17-0, gdy zajął miejsce i na quarterbacka wszedł Teddy Bridgewater. To był dobry wypad dla Tagovailoa. Głębokie podanie do Hilla to wszystko, co Dolphins musieli zobaczyć przed liczeniem meczów.

Inne mecze

Atlanta Falcons 28, Jacksonville Jaguars 12: Żadna z drużyn nie zagrała starterami. Debiutant Falcons, Tyler Allgeier, zdobył dwa przyłożenia, ale miał tylko 26 jardów na osiem biegów. Gwiazdą gry biegowej był Caleb Huntley, który miał 86 jardów i przyłożenie w 19 biegach. Falcons mają kilka ciekawych decyzji do podjęcia na pozycji running back, gdy dokonają ostatecznych cięć w rosterze.

Cincinnati Bengals 16, Los Angeles Rams 7: Obie drużyny posadziły starterów, co było jeszcze łatwiejszą decyzją po spornych wspólnych praktykach w tym tygodniu. Nie było wiele do wzięcia z tego meczu, choć Bengals backup QB Brandon Allen wyglądał przyzwoicie z 130 jardów na 11-of-15 passing.Tennessee Titans 26, Arizona Cardinals 23: Nie wiemy, co Titans rookie Malik Willis będzie jako NFL quarterback, ale na pewno ma umiejętności fizyczne, aby trzymać w lidze. Sprawił, że 50-jardowy bieg wyglądał łatwo, gdy nie mógł znaleźć nikogo otwartego i zdecydował się na bieg.

Tennessee Titans 26, Arizona Cardinals 23: Nie wiemy, co Titans rookie Malik Willis będzie jako NFL quarterback, ale na pewno ma . Nie było wiele do wzięcia z tego meczu, choć Bengals backup QB Brandon Allen wyglądał przyzwoicie z 130 jardów na 11-of-15 przechodzących. Tennessee Titans 26, Arizona Cardinals 23: Nie wiemy, co Titans rookie Malik Willis będzie jako NFL quarterback, ale na pewno ma umiejętności fizyczne, aby trzymać w lidze. Sprawił, że 50-jardowy bieg wyglądał na łatwy, kiedy nie mógł znaleźć nikogo otwartego i zdecydował się na bieg.

Baltimore Ravens 17, Washington Commanders 15: Nie jest to największy problem, ponieważ starterzy nie grali dla obu stron, ale Ravens prawdopodobnie chcieli zobaczyć więcej niż 1 jard na siedmiu próbach rushingu w pierwszej połowie. Ravens mają niepewną sytuację z plecami do biegania przed sezonem, a sobotnia noc może zwiększyć ten niepokój. No i oczywiście Baltimore przedłużyło swoją rekordową passę zwycięstw przed sezonem do 23.

Denver Broncos 23, Minnesota Vikings 13: Startery obu drużyn nie zagrały. Broncos prawie nie grali żadnego kluczowego gracza przez cały sezon, a niektórzy starterzy Vikings ledwo zagrali w openerze przed wzięciem reszty preseason off (10 starterów nie grało w ogóle). Pierwszoroczni trenerzy obu drużyn kładą większy nacisk na zachowanie zdrowia przed sezonem regularnym.

Końcowe przemyślenia

– rozgrywający Chicago Bears Justin Fields miał produktywną noc, choć głównie przeciwko rezerwowym.

Bears zaczęli od three-and-out, ale Fields natychmiast zebrał ładny napęd po tym, jak większość początkowej obrony Browns zajęła miejsce. Fields skończył wszystkie pięć podań na 55 jardów i przyłożenie.

Później dołożył jeszcze dwa przyłożenia, jedno do Dante Pettisa i drugie do szeroko otwartego tight enda Cole’a Kmeta. Fields skończył 14-of-16 na 156 jardów i trzy TD.

Fields wyglądał dobrze. Nawet jeśli nie był to występ przeciwko najlepszej obronie Browns, to i tak był to pozytywny sposób na wyjście z preseasonu.

– W idealnym świecie, debiutant Titans Treylon Burks siedziałby z innymi starterami Titans w sobotnią noc, ale przynajmniej zakończył preseason na dobrej stopie. Miał 14-jardowy touchdown catch. Burks miał problemy z wejściem na mapę głębokości przed sezonem, ale pierwszorundowy pick wciąż może być czynnikiem w tym sezonie.

– Falcons rookie QB Desmond Ridder dostał prawie cały mecz. Skończył 14-of-21 na 185 jardów, jedno przyłożenie i dwa przechwyty. Podczas gdy jeden pick był desperackim podaniem na koniec pierwszej połowy, pierwszy był złą decyzją w środku pola.

Ridder potrzebuje trochę pracy, ale pokazał wystarczająco dużo w preseason, że Falcons powinni być nadal zaintrygowani jego przyszłością.

– Dolphins powinni być w stanie uruchomić piłkę w tym sezonie. Nowy trener Mike McDaniel pochodzi z drzewa Kyle’a Shanahana, a Shanahanowie zawsze mieli dobre gry biegowe. Dolphins dostali wielkie noce od Raheema Mosterta, Sony Michela, Mylesa Gaskina i Salvona Ahmeda (starter Chase Edmonds nie grał). W połowie trzeciej kwarty, gdy do gry zaczęli wchodzić inni zawodnicy, ta czwórka miała łącznie 113 jardów na 17 podaniach. Każdy z nich zdobywał średnio co najmniej 6,5 jarda na akcję. Eagles nie przejęli się zbytnio finałem przedsezonowym, ale Miami powinno być w stanie dobrze go poprowadzić w tym sezonie.