NFL Playoff Projection: Po odwołaniu meczu Bills-Bengals, scenariusze obsadzenia miejsc stają się bardziej przejrzyste

Bez względu na to, co NFL zdecydowała o meczu Buffalo Bills-Cincinnati Bengals, który został zawieszony i ostatecznie odwołany, niektóre drużyny miały zostać postawione w niesprawiedliwej sytuacji.

„Uznaję, że nie ma idealnego rozwiązania” – powiedział w czwartek komisarz NFL Roger Goodell.

NFL wprowadziła korekty do meczu o mistrzostwo AFC, pomagając wyjaśnić dokładnie, co jest stawką w Tygodniu 18.

Kansas City Chiefs nie chcieli, by ich droga do nr 1 seed otworzyła się w ten sposób, z grą odwołaną z powodu bezpieczeństwa Bills, Damara Hamlina cierpiącego na nagły wypadek kardiologiczny na boisku, ale rzeczywistość jest taka, że korzystają z BIlls-Bengals ogłoszonego jako no contest. Z wygraną w sobotę nad Raiders z Las Vegas, dostaną bye. To ogromna przewaga, nawet jeśli mecz o mistrzostwo AFC może odbyć się w neutralnym miejscu.

Bills byli w kolejce po nr 1, jeśli wygrają, ale będą mieli jeden mecz mniej niż Chiefs. Buffalo wciąż może zdobyć nr 1 seed, jeśli pokonają New England Patriots, a Chiefs przegrają z Raiders. Bengals mieli strzał na nr 1 seed, ale już nie mają, bo musieli wygrać w Week 17 i 18 i mieć Chiefs przegrywających finał. Baltimore Ravens również zostali dotknięci. Nie mogą już wygrać AFC North. Najlepsze, co mogą zrobić, to skończyć pół grama za Bengals. Jednak w ramach piątkowej decyzji NFL, jeśli Ravens pokonają Bengals w niedzielę i dojdzie do matchupu Ravens-Bengals w rundzie wild-card playoffów, o miejscu rozegrania tego meczu zadecyduje rzut monetą.

(Yahoo Sports graphic by Michael Wagstaffe)

(Yahoo Sports grafika Michael Wagstaffe)

To niedoskonałe i bezprecedensowe dla nasion i tytułów dywizji, aby zdecydować z drużynami grającymi niezrównoważoną liczbę gier. Nie było jednak sposobu, by zadowolić każdą drużynę. Teraz wszystkie kluby wiedzą o co chodzi w finale.

Oto mecze Tygodnia 18, które będą miały największy wpływ na obraz playoffów:

Tennessee Titans at Jacksonville Jaguars

W Tygodniu 18 czeka nas mecz o mistrzostwo dywizji. Zwycięzca sobotniego meczu zgarnia tytuł AFC South. Jaguars nadal mają szansę na dziką kartę, jeśli przegrają. Potrzebowaliby również strat Patriots, Dolphins i Steelers. Titans nie mogą zdobyć miejsca w dzikiej karcie. Tytani przyjeżdżają z powrotem i rozpoczną Joshua Dobbs na quarterbacku. Dobbs został podpisany z Lions’ practice squad 21 grudnia i zrobił swój pierwszy start w karierze tydzień później. Sobotni mecz będzie drugim startem Dobbsa.

New England Patriots w Buffalo Bills

Nawet jeśli Chiefs zdobędą nr 1 dzięki wygranej w sobotę, Bills nadal chcą mieć nr 2 i być gospodarzem potencjalnego meczu rundy dywizyjnej z Bengals. Zyskują drugie miejsce dzięki wygranej lub porażce Bengals. Patrioci zdobywają dzikie miejsce z wygraną. Jeśli przegrają, wciąż mają szansę na miejsce w rankingu dzikich kart. New England potrzebuje wtedy, aby Dolphins i Steelers przegrali, a Jaguars wygrali i zajęli miejsce w AFC South.

New York Jets at Miami Dolphins

Dolphins wciąż żyją i muszą wygrać. To będzie bitwa rezerwowych rozgrywających. Jets, którzy są wyeliminowani, zaczynają Joe Flacco, ponieważ Mike White został wykluczony z gry z kontuzją żeber. Dolphins prawdopodobnie rozpoczną rookie Skylar Thompson. Tua Tagovailoa będzie wyłączony, a Teddy Bridgewater zmaga się z kontuzją palca. Miami musi wygrać i mieć Patriotów przegrywających z Bills.

New York Giants at Philadelphia Eagles

Kilka tygodni temu pomyślałbyś, że drużyną potrzebującą zwycięstwa w tym meczu będą Giants. Zamiast tego, Giants są zamknięci na pozycji nr 6, a Eagles wciąż muszą wygrać, aby zająć miejsce w NFC East. Eagles przegrali dwa mecze z rzędu, ale dzięki zwycięstwu nad Giants mają zapewniony nr 1 i są mistrzami dywizji. Jeśli Eagles przegrają, Dallas Cowboys zajmą NFC East dzięki zwycięstwu nad Washington Commanders.

Arizona Cardinals at San Francisco 49ers

49ers wciąż mogą zdobyć nr 1, 2 lub 3 seed. Jeśli Eagles przegrają, a 49ers wygrają, San Francisco zajmie pierwsze miejsce i bye. Jeśli Eagles wygrają, 49ers są nr 2 seedem z wygraną lub przegraną Vikings. No. 2 seed zmierzy się z No. 7 seed, którym będą Packers, Seahawks lub Lions.

Los Angeles Rams at Seattle Seahawks

Wszyscy fani Seahawks wydają się w tym tygodniu wściekli. Są przekonani, że NFL chce dorwać Seahawks, każąc im grać o 16:25 po południu, a Packers w prime time. Rozumowanie jest takie, że jeśli Seahawks wygrają, a muszą to zrobić, żeby pozostać przy życiu w walce o dzikie karty, to znaczy, że Lions zostaną wyeliminowani przed meczem z Green Bay i Detroit nie będzie miało motywacji. NFL nie jest sfałszowana; po prostu chciała Aarona Rodgersa w prime time dla dobrej oceny. Mimo to Seahawks muszą wygrać i mieć nadzieję na zdenerwowanie Lions, żeby wejść do playoffów.

Detroit Lions at Green Bay Packers

Jeśli Seahawks przegrają, ten mecz stanie się winner-take-all o nr 7 seed. Jeśli Seahawks wygrają, Lwy zostaną wyeliminowane. Bez względu na wszystko, jeśli Packers wygrają, zakończą swój nieprawdopodobny marsz do playoffów i będą numerem 7 w NFC.