Nets dają trenerowi Jacque Vaughnowi wieloletnie przedłużenie kontraktu

Jacque Vaughn, który trenuje Brooklyn Nets do pozycji playoff pomimo handlu Kevinem Durantem i Kyrie Irvingiem podczas kolejnego burzliwego sezonu dla franczyzy, zgodził się na wieloletnie przedłużenie kontraktu.

Vaughn zastąpił Nasha na początku sezonu i Nets ogłosili we wtorek, że przedłużają jego umowę. Warunki nie zostały ujawnione, ale generalny menadżer Sean Marks powiedział, że Nets cieszą się z tego, że Vaughn będzie prowadził drużynę „przez kolejne lata.”

„Jacque wywarł natychmiastowy i niezmierny wpływ na całą naszą organizację od momentu objęcia roli głównego trenera na początku tego sezonu,” powiedział Marks w komunikacie.

Nets (34-24) są na piątym miejscu w Konferencji Wschodniej i pod wodzą Vaughna osiągnęli 32-19, co jest piątym najlepszym rekordem w lidze.

Zastąpił Nasha tymczasowo 1 listopada i objął stanowisko w pełnym wymiarze godzin 9 listopada – po tym jak Nets rozmawiali o tym stanowisku z byłym trenerem Boston Celtics Ime Udoką.

Vaughn szybko ustabilizował drużynę i Nets podskoczyli do najlepszego we franczyzie rekordu 12-1 w grudniu, zdobywając wyróżnienie trenera miesiąca na Wschodzie.

Nets wspięli się aż do drugiej pozycji na Wschodzie, zanim Durant doznał kontuzji w styczniu. Nigdy więcej nie zagrał dla drużyny, zanim został sprzedany do Phoenix kilka dni po tym, jak Irving został oddany do Dallas.

Vaughn nadal głosił, że Nets wciąż mają wystarczająco dużo, że powinni oczekiwać zwycięstw nawet pomimo odejścia All-Stars.

„Na boisku wyraźnie pokazał swoje przywództwo poprzez zdolność do łączenia się i komunikowania na bardzo wysokim poziomie, jednocześnie wykazując ogromne instynkty do gry,” powiedział Marks. „Jako osoba, nie ma lepszych niż Jacque. Jego charakter jest nieskazitelny i nie ma lepszego reprezentanta dla naszej drużyny i naszej dzielnicy.”

Vaughn jest w swoim drugim stintingu trenerskim z Nets. Poprowadził ich do rekordu 7-3 w 2020 roku, w tym występu w playoffach podczas restartu w World Disney World, zanim Nets zatrudnili Nasha tej jesieni.

Reportaż Associated Press.

Top stories z FOX Sports:


National Basketball Association

Więcej z National Basketball Association Śledź swoich ulubieńców, aby otrzymywać informacje o meczach, wiadomości i więcej