Nebraska wybiera transfer z Teksasu Casey’a Thompsona na startowego QB

Trener główny Nebraski Scott Frost ogłosił, że Casey Thompson będzie wyjściowym rozgrywającym drużyny na początek sezonu 2022 college football.

Frost powiedział, że Thompson będzie „facetem” w wystąpieniu w programie radiowym Husker Sports Nightly. Cornhuskers otwierają sezon 2022 przeciwko Northwestern w Dublinie w Irlandii 27 sierpnia.

„Rozmawiając z ofensywnym personelem o tym, Casey będzie facetem”, powiedział Frost. „Ale mieliśmy wielu chłopaków grających dobrze na tej pozycji.

„Chubba [Purdy] po prostu wciąż się poprawia. Logan [Smothers] jest wyraźnie lepszy niż w zeszłym roku. Widzieliśmy wiele dobrych rzeczy z [Heinricha] Haarberga, a Richie [Torres] to super utalentowany młody chłopak. Naprawdę podoba mi się to, co mamy na tej pozycji. Nie zdziwiłbym się, gdyby więcej niż jeden grał. Ale Casey weźmie pierwszy rep.”

Thompson przeniósł się do Nebraski po trzech sezonach w Texasie, gdzie był podstawowym starterem w 2021 roku. Skończył z 2,113 jardami podania, 24 przyłożeniami, dziewięcioma przechwytami i 154,7 quarterback rating, jednocześnie kończąc 63,2% swoich podań. Zalogował również 157 jardów pędzących i cztery przyłożenia pędzące.

„Nie ma substytutu dla posiadania grał dużo college football,” Frost powiedział o Thompson. „Było mniej błędów z jego strony”

Purdy, który również był w wyścigu o pozycję startową, przeniósł się do Nebraski po dwóch sezonach rozproszonego czasu gry w Florida State.

Frost, który rozpoczyna swój piąty sezon jako główny trener Nebraski, wcześniej odniósł się do pozycji startowej QB zespołu jako „praca do stracenia” Thompsona Adrian Martinez służył jako podstawowy rozgrywający Nebraski w latach 2018-21. W grudniu tego roku przeniósł się do Kansas State.

Nebraska poszła 3-9 (1-8 w Big Ten play) w 2021 roku.


College Football

Dowiedz się więcej z College Football Śledź swoich ulubieńców, aby uzyskać informacje o grach, wiadomościach i więcej.