Nebraska rozstaje się z byłym trenerem tymczasowym Mickeyem Josephem po aresztowaniu za napaść domową

Nick Bromberg

Mickey Joseph is no longer on Nebraska's coaching staff after he was arrested for an alleged domestic assault incident in November. (Photo by Matthew Holst/Getty Images)

Mickey Joseph nie jest już w sztabie trenerskim Nebraski po tym, jak w listopadzie został aresztowany za domniemany incydent z napaścią domową. (Photo by Matthew Holst/Getty Images)

Mickey Joseph nie jest już zatrudniony w Nebrasce.

Szkoła ogłosiła w piątek, że rozstała się ze swoim byłym tymczasowym trenerem. Joseph został aresztowany po domowej kłótni 30 listopada i oskarżony następnego dnia o napaść przez uduszenie.

Joseph został aresztowany mniej niż tydzień po tym jak Nebraska zatrudniła byłego trenera Carolina Panthers i Baylor Matta Rhule’a jako kolejnego głównego trenera.

Zgodnie z aktem oskarżenia, kobieta, którą Joseph rzekomo zaatakował, powiedziała policji, że popchnął ją na kanapę i położył ręce wokół jej gardła w trakcie kłótni. Powiedziała, że dusił ją, dopóki go nie odepchnęła. Joseph rzekomo złapał kobietę za włosy i uderzył ją pięścią w głowę.

Joseph służył jako główny trener Nebraski przez ostatnie dziewięć meczów sezonu 2022 po zwolnieniu Scotta Frosta. Frost został zwolniony trzy mecze w sezonie po domowej porażce w Week 3 z Georgia Southern, która zrzuciła Nebraskę do 1-2. Joseph, były rozgrywający Nebraski, był asystentem głównego trenera drużyny i trenerem gry przechodzącej w sztabie Frosta.

Huskersi poszli 3-6 w kadencji Josepha i zakończyli sezon z wygraną na drodze nad Iowa, aby zakończyć 4-8. Kiedy został mianowany głównym trenerem, Joseph stał się pierwszym czarnym trenerem w Nebrasce. Jego brat Vance jest byłym głównym trenerem Denver Broncos i obecnym koordynatorem defensywy Arizona Cardinals.

Joseph został umieszczony na urlopie administracyjnym po swoim aresztowaniu i miał kontrakt, który trwał do 2023 roku. Według wielu raportów, ten kontrakt miał klauzulę, która pozwalała Nebrasce zwolnić Josepha za przyczynę, jeśli został oskarżony i skazany za przestępstwo, które kolidowało z jego obowiązkami zawodowymi. Jeśli zostanie skazany, Nebraska nie będzie musiała zawdzięczać Josephowi żadnych pieniędzy za wcześniejsze zakończenie kontraktu.