NBA free agency 2022: Donte DiVincenzo wypełnia duże dziury w rosterze Warriors

Grading Warriors’ DiVincenzo move with GP2 and Porter out originally appeared on NBC Sports Bayarea

Warriors sprawdzili swoje największe offseasonowe pudełko wcześniej w piątek, kiedy podobno zgodzili się na trzyletni, 25.5 milionowy kontrakt z centrem Kevonem Looneyem. Ale to nastąpiło po tym, jak Golden State podobno już straciło swoich dwóch innych najważniejszych wolnych agentów w postaci Gary’ego Paytona II i Otto Portera Jr.

Z tymi dwoma odeszli, wraz z Juanem Toscano-Andersonem i Nemanją Bjelicą, Warriors zostali z natychmiastową potrzebą defensywnie myślącego skrzydłowego – takiego, który miejmy nadzieję, mógłby również rozciągnąć podłogę. Donte DiVincenzo podpisał z Warriors dwuletni kontrakt na 9,3 miliona dolarów, o czym poinformował w piątek Shams Charania z The Athletic, powołując się na źródła. Charania podał również, że drugi rok kontraktu ma opcję zawodnika.

Od razu widać, że ten deal wygląda jak win-win zarówno dla zawodnika jak i drużyny.

Używając graczy takich jak Payton i garstka innych, Warriors mają przykłady, aby pokazać wolnym agentom jak bardzo mogą zwiększyć swoją wartość będąc w ich systemie i rywalizując o mistrzostwo. Właśnie w takim miejscu znajduje się teraz DiVincenzo.

To były pierwszorundowy pick draftu, mistrz college’u i mistrz NBA z Milwaukee Bucks. Ma 6 stóp-4, ma tylko 25 lat i miał najlepszy skok pionowy zmierzony podczas draft combine 2018. Sportowcy tacy jak on powinni być nabici wcześnie w wolnej agencji. Ale był ograniczony w zeszłym sezonie po tym jak zszedł z operacji naprawy zerwanego więzadła w lewej kostce.

Pomiędzy Bucks i Sacramento Kings w zeszłym sezonie, DiVincenzo zagrał 42 mecze. Znacznie lepiej prezentował się po przehandlowaniu do Kings. W 25 meczach z Sacramento, DiVincenzo notował średnio 10.3 punktów, 4.4 zbiórek i 3.6 asyst na mecz. Strzelał też 36,8 procent z dystansu 3-punktowego i notował średnio 1,5 steala.

RELATED: Moody’s role, readiness increases with GP2 reportedly gone

Warriors, jak na razie, zasadniczo wypełniają luki po Paytonie i Porterze kombinacją DiVincenzo, Mosesa Moody’ego i Jonathana Kuminga. Quinndary Weatherspoon i ewentualnie Ryan Rollins mogą być częścią tej mieszanki.

DiVincenzo nie rekompensuje całkowicie utraty Paytona, drugiego najważniejszego wolnego agenta Warriors w tym sezonie. Mimo to, to naprawdę dobry ruch, by dodać zmotywowany były pierwszorundowy talent, który może bronić na obwodzie, naprawdę biegać po parkiecie i dodać trochę punktów.

Ocena: B-plus

Pobierz i śledź Dubs Talk Podcast