Naz Reid złamał nadgarstek i straci „dużo czasu”

Liz Roscher

Minnesota Timberwolves big man Naz Reid zaliczył ciężki upadek w środowym meczu z Phoenix Suns i wygląda na to, że opuści całkiem spory kawałek czasu.

Według Adriana Wojnarowskiego z ESPN, Reid upadając złamał lewy nadgarstek i opuści sześć tygodni.

Upadek nastąpił pod koniec meczu z Suns, kiedy to Reid próbował wykonać potężny wsad. Skończyło się na tym, że nie trafił i upadł niezręcznie na nadgarstek. Pozostał w grze trochę dłużej, nawet strzelając kilka rzutów wolnych, zanim wyszedł.

Minnesota Timberwolves center Naz Reid (11) during an NBA basketball game against the Golden State Warriors in San Francisco, Sunday, Feb. 26, 2023. (AP Photo/Jeff Chiu)

Minnesota Timberwolves center Naz Reid podobno złamał nadgarstek i opuści „znaczny okres czasu” (AP Photo/Jeff Chiu)

Jak wskazuje terminarz Reida, złamany nadgarstek nie jest szybkim rozwiązaniem. Timberwolves są ostatnio w świetnej formie i mają teraz remis 39-38 z New Orleans Pelicans o pierwsze miejsce w play-in. Utrzymanie się nad linią play-in w ostatnich pięciu meczach sezonu jest niezbędne, ale potem muszą też wziąć udział w play-in i (mają nadzieję) we właściwych playoffach po tym.

Teraz będą musieli spróbować zrobić większość z tego bez Reida. Przed kontuzją był w trakcie swojego przełomowego sezonu w NBA i odegrał kluczową rolę w rozwoju Timberwolves pod koniec sezonu.

Powrót za dokładnie sześć tygodni od piątku oznaczałby, że Reid będzie gotowy 12 maja, co umiejscowiłoby go w okolicach końca półfinałów Konferencji Zachodniej lub przed finałami konferencji.

Następny mecz Minnesoty jest w piątek przeciwko Los Angeles Lakers.