Najważniejsze wydarzenia MŚ 2022: Argentyna pokonuje Polskę, by awansować

Mistrzostwa Świata FIFA 2022kontynuowane w środę z grupą C na czele. Argentyna utrzymała się przy życiu, ponieważ wygrała 2-0 z Polską (1-1-0) na Stadionie 974 w Ras Abu Aboud w Katarze. Pomimo porażki, Polska również awansuje, ponieważ Meksyk nie pokonał Arabii Saudyjskiej wystarczającą ilością bramek.

Polski bramkarz Wojciech Szczęsny stanął na głowie iw pierwszej połowie, ratując dziewięć strzałów. Jednak Argentyna przełamała się w pierwszych minutach drugiej połowy, kiedy to Alexis Mac Allister zdobył bramkę, a Julián Álvarez dołożył kolejną.

Ten mecz i każdy inny mecz turnieju można obejrzeć na kanale FOX Sports – oficjalnym anglojęzycznym partnerze turnieju w USA – oraz na FOX Sports app i FOXSports.com. Możesz również oglądać pełne powtórki meczów za darmo na Tubi.

Oto najlepsze zagrania!

Polska vs. Argentyna

Ustawienie sceny

Argentyna ma na celu dotarcie do fazy pucharowej po raz 13. w ciągu ostatnich 14 Mistrzostw Świata. Znajdując się w niezwykłym miejscu, Argentyna musi wygrać w środę lub zremisować z Polską, a Meksyk zremisować lub pokonać Arabię Saudyjską. Z drugiej strony, Polska stara się pozostać niepokonana, po tym jak w dwóch poprzednich meczach fazy grupowej odniosła zwycięstwo i remis. Podobnie jak Argentyna, Polska również znajduje się w sytuacji, w której musi wygrać, aby przejść do fazy pucharowej. Mając cztery punkty na koncie w grupie C, Polska może awansować również po remisie.

Lionel Messi po raz ostatni na Mistrzostwach Świata?

Gdy Argentyna stoi w obliczu eliminacji, Messi wyprowadza swoją drużynę na boisko w być może ostatnim meczu Mistrzostw Świata, gdyż zasugerował, że będzie to jego ostatni mundial.

7′: Messi wygrywa walkę o piłkę, ale nie wykańcza swojej szansy.

35-latek włączył się do akcji, by odzyskać posiadanie piłki dla Argentyny. Messi nie był jednak w stanie dokończyć najważniejszego zagrania i dopisać punktu do tabeli.

10′: Więcej okazji dla Messiego

Messi uwolnił się wzdłuż lewej strony pola karnego, zanim obrona Polski ruszyła, by odebrać mu kąt do strzału, co doprowadziło do łatwej obrony Wojciecha Szczęsnego.

28′: Argentyna blisko, ale nie ma cygara

Julián Álvarez miał świetną okazję przed siatką, by dać Argentynie prowadzenie 1-0, ale jego strzał został zablokowany. Marcos Acuña dopadł do odbitej piłki, ale jego strzał poszybował szeroko w prawo.

33′: Blisko Olimpico!

Argentyńczyk Ángel Di María prawie zdobył bramkę z rzutu rożnego.

36′: Szczęsny robi save’y

Polski bramkarz wciąż robi stopery, by utrzymać Argentynę poza tablicą.

38′: Messi nagrodzony karą

Przegląd VAR ustalił, że argentyński napastnik był faulowany w polu, przyznając mu rzut karny.

39′: Messi zatrzymany na PK!

W dotychczasowym starciu tytanów Szczęsny okazał się lepszy od Messiego przy rzucie karnym, prawidłowo odgadując, że gra pozostała bez wyniku.

Rzut karny Lionela Messi’ego odrzucony przez Wojciecha Szczęsnego, aby utrzymać wynik bezbramkowy dla Argentyny i Polski

Lionel Messi's penalty kick denied by Wojciech Szczęsny to keep Argentina and Poland scoreless

Przerwa: Obie drużyny nadal bez punktów

Pomimo wyniku 0-0, mecz Argentyna-Polska był porywający. Argentyna konsekwentnie tworzyła szanse, ale Szczęsny stanął na wysokości zadania, notując w pierwszej połowie aż dziewięć bramek. Były bramkarz USA Tim Howard jest rekordzistą pod względem największej liczby ratunków w meczu Mistrzostw Świata, notując 15 w meczu w 2014 roku.

Jeśli obecne wyniki utrzymają się w tym meczu oraz w meczu Meksyk-Arabia Saudyjska, zarówno Argentyna, jak i Polska awansowałyby z grupy C. Jednak bramka Arabii Saudyjskiej wywarłaby presję na Argentynie, aby przejąć prowadzenie w drugiej połowie, ponieważ Argentyna potrzebowałaby zwycięstwa, aby awansować, jeśli Arabia Saudyjska wygra.

47′: Argentyna w końcu się przełamuje

Szczęsny w końcu nie mógł się powstrzymać, gdy strzał Alexisa Mac Allistera z crossa trafił w tył siatki, dając Argentynie prowadzenie 1-0.

Argentina’s Alexis Mac Allister scores goal vs. Poland in 46′

Argentina’s Alexis Mac Allister scores goal vs. Polska w 46′

Argentina's Alexis Mac Allister scores goal vs. Poland in 46'

Meksyk objął prowadzenie 1-0 mniej więcej w tym samym czasie, gdy Argentyna zdobyła bramkę. Jednak Polska, wraz z Argentyną, awansowałaby, gdyby utrzymał się obecny wynik. Po ostatnich bramkach Polska ma przewagę dwóch bramek nad Meksykiem.

50′: Polska prawie wyrównała

Kamil Glik dobrze główkował po dośrodkowaniu z rzutu wolnego dla Polski, ale jego strzał poszybował daleko.

60′: Polska pod presją

Polska wciąż ma szansę na awans, jeśli utrzyma się obecny wynik. Jednak Meksyk wyszedł na prowadzenie 2-0 i prawie dołożył trzecią bramkę, która została zmarnowana z powodu ofsajdu. Jeśli Meksyk wygra 3-0, Polska będzie potrzebowała jeszcze jednej bramki, aby awansować, ponieważ Meksyk zrówna się z Polską w różnicy bramek, ale będzie miał przewagę w strzelonych golach.

67′: Argentyna podwaja swoje prowadzenie

Álvarez znalazł tył siatki, kiedy precyzyjnie strzelił w prawy górny róg, dając Argentynie prowadzenie 2-0.

Polska nadal zajmuje drugie miejsce w grupie C, ale tylko dzięki punktom fair play. Każda bramka strzelona w ciągu ostatnich 20 minut w którymkolwiek z meczów prawdopodobnie zadecyduje o tym, kto awansuje pomiędzy Polską a Meksykiem.

86′: Argentyna prawie doprowadza do stanu 3-0

Lautaro Martínez znalazł się w sytuacji jeden na jeden ze Szczęsnym i miał świetną okazję, by doprowadzić do stanu 3-0. Jego strzał poszybował jednak daleko w lewo.

87′: Polska trzyma się mocno

Nadzieje Polski na przejście do fazy pucharowej są na cienkim lodzie. Punkty fair play są jedyną rzeczą, która dzieli Polskę od zwycięstwa nad Meksykiem, a nie od odpadnięcia.

90′ + 3′: Poland gets a tremendous stop

Jakub Kiwior zrobił najlepsze wrażenie na Szczęsnym, zatrzymując się dla Polski tuż przed siatką, aby potencjalnie uratować jej szanse na mistrzostwa świata.

Przeczytaj więcej z Mistrzostw Świata:

Najważniejsze historie z FOX Sports:

Sprawdź pełny harmonogram Mistrzostw Świata i jak oglądać każdy mecz na żywo tutaj.


FIFA World Cup 2022

Dowiedz się więcej o Mistrzostwach Świata FIFA 2022 Śledź swoich faworytów, aby otrzymywać informacje o meczach, wiadomości i więcej