Najnowsze informacje o kontuzji i sytuacji kontraktowej Lamara Jacksona

Lamar Jackson może zagrać swój ostatni mecz z Baltimore Ravens w niedzielę … jeśli już go nie rozegrał.

Dostępność Jacksona w meczu rundy dzikich kart z Cincinnati Bengals pozostaje pod znakiem zapytania z powodu kontuzji kolana, której doznał 4 grudnia, a która kosztowała go pięć ostatnich spotkań.

Oto najnowsze aktualizacje dotyczące statusu Jacksona.

Czwartek: Jackson wciąż nie ćwiczy

Jackson znów nie był na treningu w czwartek, dzień po tym jak opuścił pierwszy trening tygodnia Ravens z powodu zwichniętego PCL. Pod koniec wtorku stało się jasne, że Jackson zmierza w kierunku „nie zagrania” w niedzielnym meczu playoffów, jak donosi NFL Network.

Nadal nie jest jasne, kto zacznie w miejsce Jacksona w prawdopodobnym przypadku, gdy nie zagra w niedzielę. Jednak Ravens otrzymali kilka pozytywnych wiadomości w czwartek, ponieważ główny rezerwowy Tyler Huntley rzucał podczas części treningu poświęconej dostępności dla mediów.

Huntley, który rozpoczął pierwsze cztery mecze pod nieobecność Jacksona, opuścił tydzień 18 z powodu kontuzji barku i nadgarstka. Na środowym treningu również nie rzucał, ale został wpisany na listę ograniczonych uczestników.

Undrafted rookie Anthony Brown rozpoczął w miejsce Huntleya w Week 18. Ukończył 19 z 44 podań na 286 jardów z dwoma przechwytami w przegranym 27-16 meczu Ravens z Bengals.

Ofensywa Baltimore zmagała się z Jacksonem od początku grudnia. W pięciu meczach, w których grał, Huntley zaliczył 67% swoich podań na 658 jardów z dwoma przyłożeniami i trzema przechwytami, co dało mu 77.2 passer rating. Dodał również 137 jardów i przyłożenie, ponieważ Ravens od 13 tygodnia zdobywają średnio 12.5 punktów na mecz, przechodząc 3-3 przez ten okres.

Środa: Kontuzja nadal trapi Jacksona

Początkowo informowano, że Jackson opuści tylko kilka spotkań ze zwichniętym PCL. Teraz wygląda na to, że jego status na niedzielny mecz może być wątpliwy, gdyż czeka go „walka podjazdowa” o grę, jak donosi NFL Network w środę. Kolano Jacksona podobno „nie czuje się dobrze” i nadal jest opuchlizna, co sprawia, że jest to „długi strzał” dla niego, aby zagrać w niedzielę.

Nie wiadomo, kto zacznie na quarterbacku dla Ravens, jeśli Jackson nie może iść. Tyler Huntley zastąpił Jacksona, gdy ten zszedł w 13. tygodniu i rozpoczął cztery następne mecze, ale opuścił 18. tydzień z powodu kontuzji barku i nadgarstka. Podobno nie rzucał podczas części treningu poświęconej dostępności dla mediów i był ograniczony w środę.

Wtorek: Przyszłość Jacksona w Baltimore nabiera rumieńców

Spekulacje na temat przyszłości Jacksona w Baltimore rozgorzały we wtorek, kiedy Ravens podpisali z linebackerem Roquanem Smithem pięcioletnie przedłużenie umowy, które podobno jest warte 100 milionów dolarów z 45 milionami dolarów gwarantowanych i 60 milionami dolarów w całkowitych gwarancjach.

Z Jacksonem będącym w ostatnim sezonie swojej umowy rookie, niedzielny mecz może być jego ostatnim w koszulce Ravens – jeśli zagra. Jackson i Ravens nie byli w stanie dojść do porozumienia w sprawie przedłużenia umowy przed narzuconym przez samego rozgrywającego terminem na początku sezonu regularnego. Baltimore podobno zaoferowało przed sezonem 2019 NFL MVP pięcioletnią umowę wartą ponad 250 milionów dolarów z gwarantowanymi 133 milionami dolarów. Jackson podobno chciał w pełni gwarantowaną umowę podobną do tej, którą Deshaun Watson otrzymał od Browns w marcu 2022 roku, czyli pięcioletnią umowę o wartości 230 milionów dolarów.

Dzięki podpisaniu przez Smitha przedłużenia umowy, Krukom łatwiej będzie franchise-tagować Jacksona w nadchodzącym offseason, ponieważ nie będą musieli wybierać pomiędzy All-Pro linebackerem a byłym MVP.

Jak Ravens powinni poradzić sobie z sytuacją Lamara Jacksona?

How should Ravens handle the Lamar Jackson situation?

„Speak” omawia, co Ravens powinni zrobić ze swoim rozgrywającym przed niedzielnym meczem playoffów z Bengals.

Jackson zaliczył kolejny dobry sezon regularny w 2022 roku, rzucając na 2,242 jardy, 17 przyłożeń i siedem przechwytów z 91.1 passer rating, do tego 764 jardy i trzy przyłożenia w 12 meczach.

Najważniejsze historie z FOX Sports:


National Football League

Get more from National Football League Follow your favorites to get information about games, news and more