Na czym stoją rozmowy kontraktowe Aaron Judge-Yankees, według GM Briana Cashmana

Where Yankees stand with Judge as Giants wait to pounce originally appeared on NBC Sports Bayarea

SAN FRANCISCO — For Giants fans and many in the organization, this offseason is mostly about the pursuit of Aaron Judge. Ale ich intensywność jest niczym w porównaniu z tym, co będzie odczuwalne w Nowym Jorku.

Judge jest ich domową supergwiazdą, ich wersją Bustera Poseya, a presja na sprowadzenie go z powrotem jako wolnego agenta jest ogromna. Podczas gdy właściciel Hal Steinbrenner podejmie ostateczną decyzję, jak daleko Yankees są skłonni się posunąć, generalny menadżer Brian Cashman poprowadzi offseason.

Podczas swojej konferencji prasowej na koniec sezonu w piątek w Nowym Jorku, Cashman powtórzył, że sprowadzenie Judge’a z powrotem jest najwyższym priorytetem.

„Chcielibyśmy go zatrzymać i chcielibyśmy mieć go z powrotem,” powiedział reporterom w Nowym Jorku. „Oczywiście postawił na siebie przed sezonem i to się opłaciło. Miał niesamowity run i kontynuował dodawanie do tego tyłu swojej karty baseballowej, a zostało mu jeszcze wiele gry w nim. Mamy nadzieję, że ta gra zdarza się pozostać w pinstripes, to wszystko, co mogę powiedzieć.”

Judge spędził całą swoją karierę jako Jankes, ale teraz ma trafić do wolnej agencji po jednym z największych sezonów w historii MLB. Ustanowił rekord American League z 62 homerami podczas batting .311 z 1.111 OPS.

Cashman draftował Judge’a w 2013 roku i obserwował jego rozkwit w gwiazdę, ale jako outfielder trafia na wolny rynek po raz pierwszy, Cashman również znajduje się bez gwarantowanej umowy. Jego ostatni kontrakt wygasł pod koniec października, ale powiedział w piątek, że jest optymistą, że może wkrótce osiągnąć porozumienie ze Steinbrennerem.

Cashman zauważył również, że ostateczna liczba, jaką Yankees zaoferują Judge’owi jest „ostatecznie decyzją właściciela” Wskazał na wszystkie powody, dla których ponowne spotkanie jest konieczne na boisku i poza nim, mówiąc, że Judge „sprawdza wszystkie pola.”

„Jest ulubieńcem fanów. Współdziała z naszymi fanami wyjątkowo dobrze,” powiedział Cashman. „Jest szanowany w tym klubie i zajmuje się swoimi sprawami tak dobrze, jak to tylko możliwe, jest elitarnym graczem i jednym z najlepszych, jeśli nie najlepszym, graczem. To właśnie takich zawodników chcesz zatrzymać i mieć tak długo jak to możliwe, a to wiąże się z wieloma różnymi kategoriami. Chcesz mieć zespół, który może rywalizować o mistrzostwo i ostatecznie je zdobyć – zawodnik taki jak on pomoże ci to zrobić, gdy będziesz szedł do przodu.

„On będzie napędzał, jak powiedziałby George Steinbrenner, fanki w fotelach. Ludzie chcą iść oglądać tego faceta. Chcesz wystawiać na boisku wspaniałe drużyny, które chcą tu przychodzić i oglądać jak walczą o zwycięstwa, ale niektórzy indywidualni gracze wykraczają poza zespół i wszystko zatrzymuje się, gdy są przy kiju lub mają piłkę w ręku, a on jest jednym z takich typów talentów.”

Giants mają nadzieję, że Judge może przynieść wszystkie te atrybuty z powrotem do Północnej Kalifornii, gdzie dorastał jako fan Giants. Giants potrzebują wzmocnienia dla swojego składu, ale równie mocno potrzebują wstrząsu kasowego po sezonie, który zawierał ich najgorszą frekwencję od czasu otwarcia Oracle Park.

Giants od dawna mieli Judge’a na swoim radarze, a Yankees zrobili im przysługę pozwalając mu na rozegranie jego kontraktu. Ich ostateczna oferta przed sezonem wynosiła 213,5 miliona dolarów przez siedem lat, którą Judge odrzucił.

Pojawiły się spekulacje, że Judge był zdenerwowany, że Cashman upublicznił ofertę, ale Cashman powiedział, że poinformował agenta Judge’a, Page’a Odle’a, że to zrobi. Cashman słusznie zauważył, że w dzisiejszych czasach oferty nigdy nie są trzymane w tajemnicy i że ktoś mógłby wyciec do mediów.

RELATED: Passan: Everything lines up niceely for Giants to sign Judge

Zapytany w piątek, czy doszło do dalszej komunikacji od czasu zakończenia sezonu przez Yankees w zeszłym miesiącu, Cashman powiedział „bez komentarza” Nie skomentował również tego, czy Yankees mają twardy limit tego, co zaoferowaliby Judge’owi.

Cashman zauważył, że optymalnie byłoby, gdyby Judge podjął stosunkowo szybką decyzję, więc drużyny mogą albo budować wokół niego, albo ruszyć dalej, ale Yankees będą cierpliwi bez względu na to, jak to się potoczy. Podobnie jak w przypadku Bryce’a Harpera trzy lata temu, Judge jest typem gracza, na którego czekasz cały offseason, jeśli musisz.

„On będzie dyktował kroki taneczne do swojej wolnej agentury, ponieważ zasłużył na prawo, by się tam dostać” – powiedział Cashman. „Pracował niezwykle ciężko, by znaleźć się w tej pozycji, więc zobaczymy jak to się rozegra”

Pobierz i śledź Giants Talk Podcast