Na autostradzie z bolidem Formuły 2: poszukiwany kierowca

Może myślał, że jest na torze treningowym Grand Prix, szkoda, że był na autostradzie i policja szuka go, by wpaść w poważne kłopoty. Szaleniec, w kasku na głowie i w liberii przypominającej Ferrari, został sfilmowany, jak ściga się na autostradzie w pobliżu Pragi starąDallarą GP2/08, jakby to była bardzo normalna rzecz. Mężczyzna nadal jest poszukiwany przez policję.

Suv psuje się z powodu Google Maps: rodzina gubi się na pustyni!

„Nietypowy” układ

Samochód został odebrany przez innych podróżnych, którzy w tym czasie jechali tym samym odcinkiem autostrady D4 z Pragi w kierunku południowo-zachodnim. Amatorski filmik (który osiągnął już 3,6 mln wyświetleń) rozszedł się wirusowo po mediach społecznościowych, pokazujący tę Dallarę GP2/08 z Ferrari-like livery , z dużą prędkością wyprzedzającą napotkane na swojej drodze samochody. Samochód jest jednym z tych używanych podczas GP2 w latach 2008-2010, czyli wyścigu, który dziś wszyscy znamy jako Formula 2 Grand Prix. Oczywiście czeska policja natychmiast wyruszyła na poszukiwanie szaleńca, ponieważ w tym wschodnioeuropejskim kraju jazda takimi samochodami po normalnych drogach i autostradach jest surowo zabroniona. Przechwycenie go staje się jednak trudniejsze niż się spodziewano, zwłaszcza że tego typu samochód nie ma tablicy rejestracyjnej.

Un colgado ha metido un GP2 en una autopista de la República Checa. La policía no ha podido identificar al conductor y lo están buscando pic.twitter.com/gn4yWbV1rb

– uVe (@MigueluVe) 14 sierpnia 2022

Uczniowie tworzą Batmobil podobny do tego z filmów