MŚ w piłce nożnej kobiet: Włochy zajmują piąte miejsce

SARAJEVO (BOŚNIA I HERCEGOWINA)- Reprezentacja kobiet Amauri Ribeiro wraca do domu z pochlebnym piątym miejscem na Mistrzostwach Świata w siatkówce na siedząco. W dzisiejszym finale Włoszki pokonały Niemcy 3-0 (25-14, 25-19, 25-13), czyli drużynę, którą reprezentacja Włoch pokonała już w puli C eliminacji.

Wspaniały pokaz siły, jaki dała włoska drużyna. Włochy, które wyszły na boisko bardzo skoncentrowane, od razu znalazły się na początku pierwszego seta na dobrym prowadzeniu (10-5), które zmusiło Niemcy do wywołania pierwszego time-outu. Wicemistrzowie Europy nie przestawali atakować niemieckiej obrony i z wielkim rozmachem objęli prowadzenie na + 6 (17-11). Dzięki zwycięskiemu podaniu to Giulia Bellandi zamknęła pierwszego seta 25-14.

Pozorna równowaga charakteryzowała początek drugiego seta (5-5). Wraz z upływem wymian, Bosio i jej koleżanki z drużyny zdołały jednak zdobyć przerwę (10-8). Włochy zaczęły się rozciągać i dzięki Giulii Aringhieri zdołały utrzymać przeciwniczki na dystans, wychodząc na prowadzenie 12-8; przewaga wzrosła następnie do 22-12. Niemcy jednak z wielką dumą i charakterem próbowali wrócić do kontaktu (22-18), zmuszając trenera niebieskich Amauri Ribeiro do ogłoszenia pierwszego time-outu. Reprezentacja Włoch wróciła na boisko i zdołała zamknąć seta 25-19.

Trzecia i ostatnia frakcja meczu była jednostronna. Włochy zdominowały niemiecki zespół już od pierwszych taktów (12-3). Lekki spadek nie wpłynął jednak na losy meczu. Włoszki zamknęły mecz na 25-13, kończąc tym samym tę 8. edycję Mistrzostw Świata na 5. miejscu.

SŁOWA WŁOSKIEGO KAPITANA FRANCESCA BOSIO-

Ten mundial nie poszedł dokładnie tak, jak chcieliśmy. Tak naprawdę naszym celem było zakończenie rozgrywek w pierwszej czwórce. Jesteśmy jednak bardzo zadowoleni, że wygraliśmy dzisiejszy mecz i tym samym zajęliśmy 5 miejsce. Jestem dumny z tego, jak zespół się rozwijał i jak radził sobie w pewnych momentach podczas imprezy. Na pewno bierzemy wszystko co najlepsze z tego co zrobiliśmy we wszystkich meczach, w których się zmierzyliśmy. Niestety nie udało nam się osiągnąć celu, ale będziemy pracować cały rok, aby osiągnąć kolejne ważne cele.

RISULTATI e CALENDARIO-

11 NOVEMBRE

Finał o 7-8 miejsce: Rwanda-Ukraina 0-3 (18-25, 18-25, 27-29)

Finał o 5-6 miejsce: Włochy-Niemcy 3-0 (25-14, 25-19, 25-13)

11.30 Finał 3-4 miejsce: Słowenia-Stany

Godzina 16.30 Finał 1-2 miejsce: Kanada-Brazylia

ZESPÓŁ WŁOSKI-

Flavia Barigelli (A.S.D. Astrolabio 2000); Raffaela Battaglia (Pallavolo Raffaele Battaglia); Giulia Aringhieri, Giulia Bellandi, Eva Ceccatelli, Sara Cirelli, Elisa Spediacci (Dream Volley Pisa); Silvia Biasi (Volley Codognè); Francesca Bosio (Argentario Calisio Volley); Sara Desini (Pallavolo Olbia); Roberta Pedrelli (Volley Club Cesena); Asia Sarzi Amadè (Giocoparma ASD); Alessandra Vitale (Nola Città dei Gigli).

THE AZZURRO STAFF-

Amauri Ribeiro (trener), Emanuele Fracascia (drugi trener), Fabio Ormindelli (asystent trenera), Emanuela Longa (lekarz), Mattia Pastorelli (fizjoterapeuta), Matteo Gabiano (psycholog), Guido Pasciari (trener główny), Elva De Sanctis (kierownik drużyny).