MŚ Now: 3 pozytywy z remisu USA vs. Walia

Męska reprezentacja Stanów Zjednoczonych oczywiście nie uzyskała upragnionego wyniku w poniedziałek, kiedy to Amerykanie rozegrali swój mecz otwarcia Mistrzostw Świata z Walią na Al Rayyan Stadium, zakończony remisem 1-1. Jednak to nie musi oznaczać, że USA zagrały zły mecz.

Oto trzy pozytywy z przegranej USMNT z Walią od analityków „World Cup Now” Jimmy’ego Conrada, Sachy Kljestana i Warrena Bartona.

1. Barton: To była gra dwóch połówek

W pierwszej połowie było wiele pozytywów i może to, co zostało powiedziane w rozmowie w połowie meczu [dało im] nastawienie, że myślisz, że ta gra jest wygrana. Niestety, wiemy w tej grze, bierzesz oko z piłki i remisujesz grę. Myślałem, że zagrali bardzo, bardzo dobrze w pierwszej połowie.

2. Kljestan: Tim Ream był solidny

Myślałem, że zrobił wiele fantastycznych zagrań w obronie, w tym kilka razy, kiedy piłki szybko na niego leciały, a on po prostu delikatnie kierował je z powrotem do Matta Turnera, aby utrzymać posiadanie dla drużyny. Jego doświadczenie pokazało, że był bardzo dobry.

3. Tim Weah był właściwym gościem do rozpoczęcia

Daje nam trochę głębi. Daje nam opcję z tyłu. Czuję, że nasi zawodnicy nr 9 lubią się cofać do piłki. Widzimy to nawet przy golu Josha Sargenta: jest prawie na środku boiska, podaje do Christiana Pulisica, a ten odblokowuje obronę Walii. Teraz Tim Weah może wejść w te kanały i zrobił to nie raz.

Oglądaj „FIFA World Cup Today” przed i po każdym meczu turnieju na Twitterze śledząc @FoxSoccer.

Czytaj więcej z Mistrzostw Świata:


FIFA World Cup 2022

Dowiedz się więcej z FIFA World Cup 2022 Śledź swoich ulubieńców, aby uzyskać informacje o meczach, wiadomości i więcej