MŚ 2022: Remis USMNT z Anglią pobił rekord oglądalności w USA w języku angielskim

Ryan Young

Męska reprezentacja USA pobiła rekord oglądalności w piątek, remisując z Anglią na Mistrzostwach Świata.

Mecz w Katarze, który zakończył się 0-0 w drugim z trzech meczów fazy grupowej, przyciągnął 15,377,000 anglojęzycznych widzów w Stanach Zjednoczonych, Fox ogłosił w sobotę wieczorem. W szczytowym momencie oglądało go ponad 19,6 miliona widzów.

To wzrost o około sześć procent w stosunku do ostatniego rekordu 14,51 miliona podczas meczu mistrzowskiego Włoch i Brazylii na Mistrzostwach Świata w 1994 roku.

Choć wielu uznało remis USMNT za udany występ, biorąc pod uwagę to, z kim przyszło im się zmierzyć, to jednak pozostawił on wielu ludzi wewnątrz organizacji niezwykle sfrustrowanych.

„Czułem, że dominowaliśmy w tym meczu”, powiedział pomocnik Weston McKennie. „Myślę, że mieliśmy więcej klarownych szans. Oczywiście szkoda, że nie udało nam się umieścić piłki w siatce i wygrać za trzy punkty.”

Amerykanie zakończą rozgrywki grupy B we wtorek meczem z Iranem, który musi wygrać. Zwycięstwo w tym meczu pozwoli USMNT dostać się do rundy pucharowej, jednak każdy inny mecz zakończy ich pobyt w Katarze.

Rekord był drugim, który Fox ustanowił w weekend Święta Dziękczynienia. Czwartkowa wygrana Dallas Cowboys nad New York Giants przyciągnęła 42 miliony widzów, co uczyniło ją najchętniej oglądanym meczem futbolowym w sezonie regularnym w jakiejkolwiek sieci.

The USMNT after its match with England at the World Cup

Ponad 19,6 milionów ludzi dostroiło się do meczu USA-Englia na Foxie w szczytowym momencie w piątek, bijąc poprzedni amerykański rekord ustanowiony podczas Mistrzostw Świata w 1994 roku. (Berengui/DeFodi Images via Getty Images)