Mourinho, jad na Juve: „Jesteśmy we Włoszech, jesteś pewien, że nie mają 59 punktów?”

TURIN – „Gry są wygrane, gdy strzelisz jedną bramkę więcej niż twój przeciwnik. Kto zdobędzie jedną bramkę więcej, ten wygrywa mecz. To jest cel sportu, nie tylko piłki nożnej. To jest wygrać najwięcej jak się da, ze swoimi zaletami, ze swoimi problemami, starając się ukryć swoje problemy i starając się wykorzystać swoje zalety. Tak to właśnie jest„. Pod koniec meczu Torino v Roma, meczu wygranego wąskim marginesem dzięki rzutowi karnemu Paulo Dybali, trener Giallorossich José Mourinho mówił do mikrofonów Dazna: „Który przeciwnik martwi mnie najbardziej? Nas samych, fakt, że chcemy myśleć jak wielka drużyna, a wielkie drużyny nie wychodzą z zawodów, nie przegrywają meczu, by mieć szansę na wygranie następnego. Mamy skład z ograniczeniami, jesteśmy w ćwierćfinale europejskich rozgrywek, które bardziej przypominają Ligę Mistrzów niż Ligę Europy. Mamy trzy mecze w tygodniu i ten jest dla nas trudny. Nie jestem w stanie myśleć małymi krokami, idziemy mecz po meczu. Kilka tygodni temu straciliśmy Karsdorp na cały sezon, dziś może Solbakken. Staram się myśleć o czymś wielkim, nawet przy naszych ograniczeniach. Przegraliśmy w Coppa Italia, bo w piłce nożnej jest wszystko do stracenia, w Europie albo przejdziemy do półfinału, albo Feyenoord będzie od nas silniejszy. Lazio przeciwko Juve? Nie będę go oglądał, bo teraz wsiadamy do samolotu„.

Torino-Roma 0-1: decide un rigore di Dybala, giallorossi terzi

Zajrzyj do galerii

Torino v Roma 0-1: karny Dybali decyduje, Giallorossi trzeci

Mourinho o Romie trzeciej w tabeli i Juve -15

Roma trzecia w tabeli? Eh ale czy jesteś pewien, że Juventus nie ma 59 punktów? W takim wypadku Roma byłaby czwarta… Jesteśmy we Włoszech…„, słowa Mourinho na temat aktualnego rankingu i tego bez 15 punktów kary nałożonej na Juventus za aferę kapitałową.

Dybala sblocca Torino-Roma: l'esultanza speciale per mamma Alicia

Zobacz galerię

Dybala odblokowuje Torino-Roma: szczególne uniesienie dla mammy Alicji

Mourinho o Solbakkenie, El Shaarawy’m i Belottim

Czułem pewną sprzeczność w wyborze, czułem, że przygotowałem grę z ludźmi, którzy są szybcy w grze jeden na jeden i najszybsi byli Solbakken i El Shaarawy. Z Paulo próbowaliśmy stworzyć przewagę i atakować w głębi. Sprzeczność polega na tym, że brakowało mi trochę osobowości: Matic na ławce, Pellegrini na ławce, Ibanez na ławce. Solbakken grał, kto był drugim starterem, Diego tak samo. Ale myśleliśmy, że taka jest strategia, myślę, że zabrakło nam drugiej bramki, bo z tym mecz byłby zupełnie inny i tak było do 96. minuty. Sędzia był młody z takimi samymi kryteriami dla obu stron, bardzo lubiłem tego gościa. Belotti? Wyjaśniłem mu i jego odpowiedź to Belotti. Roma wygrała, my wygraliśmy. To jest odpowiedź. Moje wyjaśnienia pozostają między mną a nim – zakończył Mourinho.

Plusvalenze: la GDF indaga su Roma, Lazio e Salernitana

Watch the video

Capital gains: GDF investigates Roma, Lazio and Salernitana

© RESERVED REPRODUCTION