Moses Moody walczy z rozciętym okiem w przegranej Warriors w California Classic

Moody walczy z rozciętym okiem w przegranej Warriors’ California Classic pierwotnie pojawił się na NBC Sports Bayarea

SAN FRANCISCO — Nawet nie pięć minut w swoim debiucie w 2022 California Classic w niedzielę w Chase Center, wyglądało na to, że noc Mosesa Moody’ego zostanie skrócona. Dosłownie.

Moody doznał rozcięcia lewego oka na 7:22 w pierwszej kwarcie meczu Ligi Letniej Warriors z Los Angeles Lakers, przegranego 100-77. Z powodu spływającej krwi, Moody musiał udać się do szatni. Otrzymał dwa szwy i wrócił na parkiet po ośmiu minutach pierwszej połowy, z opatrunkiem na lewym oku.

To, co było najbardziej frustrujące dla Moody’ego, okazało się pewnym zaskoczeniem. To nie był wpływ na jego wzrok. To był powrót ohydnych przezwisk.

Kiedy Moody doznał czarnego oka od łokcia na początku meczu z Minnesotą Timberwolves 1 marca, debiutant nie przestał słyszeć żartów od swoich starszych kolegów z drużyny. Teraz wróciły.

„To jest do bani, bo właśnie pozbyłem się swoich ksywek po tym, jak to się stało na początku roku, ale wszystkie wróciły” – powiedział Moody dziennikarzom. „Nazywając mnie 'Bar Fight’, 'Captain Jack’ Wszystkie wracają.”

20-latek, od którego oczekuje się dużego skoku w Year 2 i zobaczenia większej roli w przyszłym sezonie, zaczął jako moderator Warriors i czuł się w grze. W drugiej kwarcie, po powrocie do gry, skończył pierwszą połowę z dorobkiem dziewięciu punktów i jednej straty.

Jedenaście sekund po swoim pierwszym wsadzie, Moody wziął na siebie zarzut po drugiej stronie parkietu. To część tego, że Warriors są tak zaintrygowani wyborem nr 14 w drafcie 2021. On już jest zawodowcem.

Moody nie gra jak ktoś, kto dwa miesiące temu był nastolatkiem i sam też się tak nie prezentuje.

W wyjściowym składzie Warriors znaleźli się Moody, Lester Quiñones, Justinian Jessup, Gui Santos i Selom Mawugbe. Poza Moody’m to dwa drugorundowe picki draftu, dwóch undrafted graczy i żaden z nich nie ma doświadczenia w NBA. W przeciwieństwie do tego, do czego przyzwyczaił się w Chase Center, Moody był ofiarą swojego otoczenia.

W drugiej połowie nie zdobył żadnego punktu, spudłował wszystkie pięć swoich prób rzutów i czterokrotnie podkręcił piłkę. Moody trafił 3-for-11 z pola i 1-for-4 z dystansu. Jego minus-24 był najgorszy dla obu stron i niższy niż jakikolwiek plus-minus, który wyprodukował jako debiutant — w sezonie regularnym i playoffach.

„Dla Mosesa specjalnie, powiedziałbym, że trochę tego, na pewno” Warriors California Classic trener Seth Cooper powiedział zapytany, czy turnovers Moody’ego były bardziej wynikiem nie bycia przyzwyczajonym do swoich kolegów z drużyny bardziej niż cokolwiek innego. „Jego ballhandling, jego podejmowanie decyzji, jego czytanie, jego poziom komfortu, wszystko — im więcej jest w tych sytuacjach, gdzie teraz inne drużyny próbują go wyciągnąć i sprawić, że nie będzie w stanie złapać piłki, to jest coś, z czym nie zmierzył się naprawdę przez cały rok będąc centralnym punktem drużyny dla nas ofensywnie. I think it was a little bit of everything, but the more he does it, the more comfortable he’ll be.

„We’ve all seen him be able to make all the plays. Nie stawialibyśmy go w tych sytuacjach, gdybyśmy nie widzieli, jak robi to na treningach i wiemy, że jest w pełni zdolny i pewny siebie robiąc je.”

RELATED: Why Warriors, KD reuniting would be irrational, delusional

Quiñones, produkt Memphis, który Warriors podpisali na two-way contract w noc draftu, zdobył game-high 19 punktów i dodał pięć zbiórek. Trafił 6 na 13 punktów i 3 na 6 rzutów za trzy punkty. W poprzednim sezonie jako junior w Memphis, Quiñones trafiał 39% rzutów za 3 punkty.

To nazwisko, na które warto zwrócić uwagę w przyszłości, ale rozwój Moody’ego w jego grze będzie nadal na szczycie listy rzeczy do zrobienia w Summer League przez Warriors.

Pobierz i śledź Dubs Talk Podcast