Montecchio-Busto, Mondovì-Talmassons, wyzwania Play Off

ROME- W środę grano dla Pool Salvezza, ale A2 Femminile wraca natychmiast na boisko na 3 dzień Pool Promozione i na 4 dzień turnieju, w którym walczą o utrzymanie się w kategorii.

W Pool Promozione, Roma zostanie wezwana do reakcji po pierwszej porażce w sezonie z Brescią w zeszłym tygodniu, mierząc się z Sassuolo u siebie. Leonesse polecą do Soverato, aby pozostać w strefie playoff, ten sam cel co San Giovanni in Marignano, na etapie w Olbii. Trudny wyjazd do Martignacco dla zajmującego drugie miejsce Trento, natomiast ostatnie miejsce w sezonie zasadniczym będzie przedmiotem sporu w starciach pomiędzy Talmassons (51 punktów, piąte) i Mondovì (49) oraz pomiędzy Montecchio (49) i Busto Arsizio (46).

Ostatnie wyniki przetasowały karty w Puli Ocalenia. Oprócz supremacji, która teraz wydaje się niepodważalna dla Albese, które w niedzielę odwiedzi Messinę, zmniejszyła się różnica punktowa między drugim a szóstym miejscem. Cremona, 28 punktów, zmierzy się z Perugią na wyjeździe, natomiast Offanengo (27) czeka bezpośrednie starcie z Vicenzą, szóstą z 25 punktami. Lecco (27) wita Marsalę, podczas gdy Club Italia-Sant’Elia zamyka program, a Montale odpoczywa.

POOL PROMOZIONE-

Trzeci akt Puli Promocyjnej jest tuż za rogiem: w przyjaznych murach Guidonia Montecelio Palazzetto dello Sport, Roma Volley Club wyjdzie na boisko przeciwko BSC Materials Sassuolo. Emilianie, prowadzeni na ławce przez trenera Venco, zajmują obecnie ósme miejsce w klasyfikacji z 47 punktami i muszą odkupić brzydką domową porażkę z Martignacco w zeszłym tygodniu. Porażki po raz pierwszy posmakowała też Roma w ostatnią niedzielę: pierwsza przyszła przeciwko Brescii, co przerwało serię 24 kolejnych zwycięstw (między mistrzostwami a Pucharem Włoch). Giallorossi trenera Cuccariniego przygotowują się do tego kolejnego wyzwania i apelują do wszystkich kibiców o wniesienie ciepła, pasji i dopingu, który z pewnością pomoże zrobić różnicę.

Słowa Giuseppe Cuccariniego:

” Mecz z Brescią był meczem, którego oczekiwaliśmy, zarówno z technicznego punktu widzenia, jak i pod względem agonistycznym. To był bardzo ciężki mecz: uznanie dla Brescii za wygraną, ale mogliśmy zrobić to lepiej, wygrawszy dwa sety w dominujący sposób, a potem nie będąc wyrazistymi w momentach trudnych. To część normalności, naszym celem jest teraz dotarcie do końca Promotion Pool poprzez zdobycie tego, czego chcemy. Sassuolo, oprócz dążenia do celu playoff, jest młodym zespołem, który grał dobrze przez cały rok, umiejąc pokonać wielkie trudności napotkane w trakcie sezonu z kilkoma poważnymi kontuzjami. Zrobili to bardzo dobrze. Będziemy więc musieli być bardzo dobrzy w czytaniu sytuacji i dążeniu piłka po piłce do tego, czego chcemy”.

Prezenterem meczu w Materiałach BSC jest Federica Busolini z Rzymu, która zadebiutowała w Serie A2 w koszulce Stolicy:

” Mecz z Romą będzie bardzo skomplikowany: to dobrze zorganizowany zespół, który od początku roku przegrał tylko jeden mecz, więc już wiemy, że będziemy musieli dać z siebie 200%. Z tego powodu przygotowujemy się w najlepszy możliwy sposób, aby stawić czoła temu meczowi.”

Trzecie zobowiązanie Puli Awansu sprowadza Volley Hermaea Olbia z powrotem do Geopalace, gdzie w sobotnie popołudnie przyjmą wizytę Omag-Mt San Giovanni w M.no, trzecią siłę grupy i miarodajnego kandydata do playoffów. Zobowiązanie, na papierze, należy do tych trudnych, ale biali się nie boją. Dwa mecze, choć przegrane, z Romą i Montecchio, potwierdziły pozytywne sygnały z ostatniego okresu. Zasługa także dobrego występu przeciwnej zawodniczki Glendy Messaggi, zdolnej do uzupełnienia braku Charlotte Schirò:

” Ostatnie dwa mecze były z pewnością pozytywne Przeciwko Romie wiedzieliśmy, że spotkamy się z przeciwnikiem budzącym wszelki szacunek, z zawodniczkami o wyższej kategorii. Nawet w Montecchio zaoferowaliśmy dobry mecz, zwłaszcza pod względem postawy. Przeciwko San Giovanni spodziewam się ciężkiego meczu, to dobry zespół, o czym świadczy fakt, że zajęli drugie miejsce w swojej grupie. Co więcej, w ostatnim meczu pokonali czołową drużynę, jaką jest Busto Arsizio. Mają szybką grę i ważną fizyczność. My jednak drogo sprzedamy naszą skórę, zwłaszcza, że zagramy u siebie, gdzie zawsze mamy dodatkowy bodziec.

Do Geopalace przyjeżdża zespół trenera Barboliniego, zwycięski 17 razy w 22 rozegranych meczach. Zespół z Romanii wygrał dwa pierwsze mecze drugiej fazy, odpowiednio z Mondovì (w tie-breaku) i Busto Arsizio (3-0).

Libero Gorgia Caforio wraca do Olbii jako były zawodnik, który spędził trzy sezony w drużynie Sardynii:

” Dla mnie sobotni mecz będzie wyjątkowy, ponieważ wracam do środowiska, w którym byłem przez trzy lata. Mamy świadomość, że ten w Olbii jest ważnym meczem dla kontynuacji naszej drogi, podobnie jak wszystkie mecze, które rozegramy w tym Poolu. Zmierzymy się zatem z tym meczem, tak jak zmierzyliśmy się z Mondovì i Busto, czyli ze świadomością tego, co robimy, starając się nadać ciągłość naszemu występowi, zachowując maksymalną koncentrację, ale skupiając się na nas, a nie na przeciwniku.”

Po porażce z Mondoví, Volley Soverato wraca do gry na Pala Scoppa, gdzie na trzeci mecz Pool Promozione, przyjmą wizytę Valsabbiny Millenium Brescia, która w poprzedniej kolejce sprawiła pierwsze w sezonie rozczarowanie liderowi Romie, wygrywając na ziemi kapitolińskiej trzy do dwóch. Brescia, prowadzona na ławce przez trenera Beltramiego, to zespół zbudowany do wspinaczki na A1 i po zwycięstwie w Lazio z pewnością będzie chciał kontynuować swoją pozytywną passę, aby zapewnić sobie i ewentualnie poprawić czwarte miejsce w klasyfikacji. Z kolei Soverato chce zmazać porażkę z Mondoví i będzie szukało pozytywnego występu przed swoją publicznością. Nie będzie to łatwe, ale Cecchi i jej koleżanki z drużyny na pewno nie rozpoczną spotkania już pokonane. Jedynym dyżurnym ex jest Jennifer Boldini, która nosiła koszulkę Soverato w sezonie 2018/2019. Istnieje sześć poprzednich meczów pomiędzy Lombardią i Kalabrią, rozgrywanych w serii A2 w latach 2016-2018, w tym w playoffach o awans w 2017 roku, i widzi Soverato z przewagą pięciu do jednego, ale ostatnie spotkanie, rozegrane 14 stycznia 2018 roku, uśmiechnęło się w barwach Millenium.

Prezydent Matozzo powiedział:

” Stawiamy czoła silnej drużynie, ale chcemy rozegrać mecz jak zawsze, walcząc o każdą piłkę. W domu nasi kibice zasługują na to, by zobaczyć zespół grający do ostatniej piłki, a przeciwko Brescii musimy zagrać świetny mecz z punktu widzenia determinacji i zaciętości.

Komentatorem powołania po stronie lwic jest chorwacka spikerka Lea Cvetni?, MVP i liderka meczu z Rzymem:

” Mecz z Soverato nie będzie łatwy, ale w Pool Promozione żadne wyzwanie nie jest. To drużyna, która pokazała, że potrafi grać bardzo dobrze. Musimy wejść w mecz z dużą cierpliwością, dużą dozą spokoju i od początku musimy zdecydowanie narzucić swój rytm gry.

CDA Talmassons przygotowuje się do kolejnego wielkiego wyzwania, które będzie można przeżyć wewnątrz Palazzetto dello Sport w Latisanie, kiedy to w niedzielę do Friuli przyjedzie LPM BAM Mondovì. Mecz ten będzie ważnym skrzyżowaniem na drodze, która następnie doprowadzi do dostępu do półfinałów playoff. W rzeczywistości niedzielny mecz będzie prawdziwym bezpośrednim starciem: Cda Talmassons przyjedzie na mecz z 51 punktami w dorobku, zajmując piątą pozycję w ligowej tabeli, natomiast Mondovì, z dwoma punktami mniej, zajmuje szóstą pozycję. Obie drużyny będą zatem rywalizować o trzy punkty niezwykle ważne dla kontynuacji promocji puli. Drużyny z Friulii i Piemontu ścierały się dwukrotnie w sezonie regularnym w ubiegłym roku, przy czym dwa sukcesy odniosły puminy, które wówczas również dotarły do finału Awansu, podczas gdy Talmassons zatrzymało się w półfinale na Maceracie.

Przedstawiający ten ważny mecz trener Leonardo Barbieri:

” Fizycznie jesteśmy bardzo dobrze. Widzieliśmy to również w niedzielę, gdzie co prawda nie zdobyliśmy żadnego punktu, ale utrzymywaliśmy się na parkiecie przez cztery sety będąc bardzo dobrymi fizycznie. Nawet na poziomie mentalnym muszę powiedzieć, że nigdy się nie poddaliśmy, to bardzo pozytywny aspekt i jesteśmy z niego bardzo zadowoleni. Jeśli chodzi o Mondovì, mają bardzo ważny zestaw napastników, którzy są trudni do odczytania, ponieważ mają wiele zmiennych. W związku z tym musimy być bardzo ostrożni w korelacji ściana-obrona i w technice tych podstaw. Przygotowujemy się i pracujemy nad tym, więc będziemy gotowi w niedzielę.

Słowa Valeria Pizzolato:

” W niedzielę będziemy musieli walczyć, ponieważ jest to decydujący mecz o Pula, więc nie będzie to łatwa rywalizacja. Obaj chcemy wygrać, a stawką są kluczowe punkty. W ostatnim meczu wygranym z Soverato pokazaliśmy kim jesteśmy w pierwszych dwóch setach, ale w trzecim pogubiliśmy się i popełniliśmy zbyt wiele błędów i to jest błąd, którego nie możemy popełnić. Wszystkie drużyny są bardzo blisko w klasyfikacji i nie możemy sobie pozwolić na zostawianie punktów po drodze.”

Itas przeciwko Itas: Martignacco naprzeciwko Trento. Niedziela będzie wielkim meczem u siebie dla drużyny prowadzonej przez trenera Marco Gazzottiego. Derby Triveneto, w których domowa drużyna z Friulii zmierzy się z drugą siłą w puli awansu do Serie A2. Capitan Modestino i jego koledzy z drużyny przyjeżdżają na spotkanie silni po błyskotliwym sukcesie odniesionym w poprzedniej rundzie przeciwko Sassuolo (0-3). Ze swojej strony klub z Trentino przybywa do Friuli z dwoma zwycięstwami na koncie w tej nowej fazie mistrzostw. Pod ciosami zespołu trenera Stefano Saja znalazły się kolejno Montecchio (3-0) i Talmassons (3-1).

Podchodząc do wyzwania, wypowiadając się dla grupy Itas Ceccarelli jest przeciwna zawodniczka Giorgia Sironi. Była zawodniczka Brescii, po uporaniu się z kontuzją kostki, której doznała w lutym, powróciła do taraflexu w tym Pool Promozione i jest teraz gotowa, by mieć swoje zdanie w face-offie przeciwko Trento. Jej słowa:

” Wychodzę z założenia, że nie ma pancerników nie do pokonania. Oczywiście, na papierze są lepiej wyposażeni od nas, a ich cele są bardziej ambitne niż nasze, ale to nie znaczy, że mamy stawić czoła takim meczom jak ten bez myśli o chęci wciśnięcia pedału gazu. Wejdziemy na boisko, by jak zawsze spróbować wygrać. Będziemy myśleć o sobie, o swojej grze. I o tym, jak dobrze jest grać przeciwko tak silnej drużynie jak ich. Byłoby naprawdę miło zobaczyć ponownie duży tłum. Chciałbym, żeby na tak dobry mecz arena była wypełniona! „.

” Niedzielny mecz przywraca nas do gry na wyjeździe; po dwóch meczach na Sanbàpolis zmierzymy się w Martignacco z drużyną, która zdecydowanie jest przy piłce, pomimo kontuzji, która zatrzymała uderzającego Cortellę – mówi trener Itas Trentino, Stefano Saja -. Itas Ceccarelli ma młody, fizyczny skład, który zagrał doskonałą ścieżkę, przybywając do Pool Promozione na podwyższeniu. Będzie to mecz, w którym będziemy musieli się dostosować i znaleźć odpowiednie środki zaradcze w trakcie meczu, ponieważ ich skład przeszedł kilka zmian w ciągu sezonu, a seter jest bardzo sprawny w „mieszaniu go” i wyzwalaniu każdego napastnika z równą skutecznością. Będzie to zatem kolejny wymagający krok w naszym wyścigu o jak najlepszą pozycję w perspektywie Playoffs, wyzwanie, przed którym staniemy jednak ze świadomością dobrych rzeczy, które zrobiliśmy do tej pory.

Drugi z rzędu domowy mecz w puli awansu dla Ipag S.lle Ramonda Montecchio, który w niedzielę w Palaferroli zagra z Futurą Giovani Busto Arsizio. Lombardczycy trenowani przez Darisa Amadio, trenera Kasztelana w ostatnim sezonie, są po dwóch porażkach z rzędu i przyjadą do San Bonifacio w poszukiwaniu odkupienia, przydatnych do ponownego dołączenia do pociągu playoff, 5 punktów dalej. Podobny cel dla gospodarzy, dwa punkty poniżej piątej pozycji Talmassons, którzy w zamian zainkasowali trzy punkty w ostatnim wyzwaniu przeciwko Olbii.

” Busto to drużyna stworzona do osiągania bardzo ważnych celów – podkreśla rozgrywająca Giulia Angelina – Mimo, że w ostatnim okresie mieli pewne trudności, myślę, że posiadają w swoich silnych jednostkach doświadczenie i cechy, które pozwolą im wszystko odwrócić. My, jak powtarzamy sobie od kilku tygodni, chcemy podejść do tych meczów jak do świetnych okazji do zmierzenia się z bardzo silnymi zespołami, ze świadomością, że jeśli udało nam się wyrzeźbić dla siebie małe miejsce w tym wyścigu playoff, to dlatego, że zasialiśmy coś dobrego. Teraz pozostaje nam spróbować zebrać owoce całej pracy, którą wykonaliśmy.

Tak więc Daris Amadio:

” W niedzielę na pewno spodziewamy się skomplikowanego meczu, Montecchio to bardzo dobra drużyna, podoba mi się ich sposób gry. Przechodzimy przez okres niepewności, szczególnie z fizycznego punktu widzenia, z serią bólów, które warunkowały pracę w tych tygodniach. Myślę, że w szczególności będziemy musieli być spokojniejsi, z mniejszą ilością brawury niż w ostatnich dwóch meczach, w które włożyliśmy dużo ładunku emocjonalnego i mało klarowności. Tym bardziej przeciwko tak dobrze wyposażonej w ataku drużynie będziemy musieli wykazać się klarownością w budowaniu gry tak jak umiemy, a nie gonić za punktami.”

POOL SALVEZZA-

Zarchiwizowana długa podróż na Sycylię, dla zaliczki 4 dnia Pool Salvezza, Club Italia powróci na parkiet w Centro Federale Pavesi w Mediolanie, rzucając wyzwanie Assitec Volleyball Sant’Elia. Nowa okazja dla młodych graczy federalnej formacji, aby powrócić do zdobywania punktów, wykorzystując ostatnie doświadczenia, aby poprawić aspekty, które nie pozwoliły im zdobyć punktów przeciwko Messinie i Marsali. Ten sam cel dla Sant’Elia, które w ostatnich dniach doznało dwóch porażek. Zespół frusiante został pokonany 3-1 na wyjeździe przez Albese, a w środę został pokonany u siebie w tie-breaku przez Lecco.

Podsumowując sytuację w domowym Club Italia jest przeciwny gracz Virginia Adriano:

” Wydaje się to oczywiste, ale dla nas każdy mecz, każde wydarzenie, czy to pozytywne czy negatywne, jest czymś, co sprawia, że się rozwijamy i wzbogacamy nasz bagaż. Przeciwko Sant’Elia będzie to mecz, który pod pewnymi względami będzie nieco łatwiejszy, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że gramy u siebie. Spodziewam się dobrego meczu zagranego z szarżą i zaciętością. Celem na jutro jest powrót do takiego dopingu, jaki mieliśmy przeciwko Vicenzy. Na pewno zagramy tak i postaramy się nadrobić doświadczenie naszych przeciwników techniką i, z niektórych punktów widzenia, taktyką, którą mamy.”

W sobotę będziemy gośćmi Club Italia, – powiedział Noemi Moschettini, seter Assitec Volleyball – Młody i jakościowy zespół. Stawimy jej czoła z odpowiednią determinacją i koncentracją. Jest to fundamentalny mecz dla zbawienia. Zespół pracuje dobrze i celem jest przywiezienie do domu 3 punktów. Grupa jest zwarta i spójna. Nie mamy zamiaru się poddawać i chcemy za wszelką cenę osiągnąć nasz cel „.

Seap-Sigel Marsala w obliczu nowego wyzysku w post-sezonie zdecydowanie podtrzymuje gry zbawcze. Zespół Buonavita tak po zarchiwizowaniu praktyki Club Italia w animowanym meczu trwającym cztery frakcje, przygotowuje drugi transfer drugiej fazy idący ponownie w Lombardii, czekając na Orocash Picco Lecco, pozycjonowane na czwartym miejscu z 27 punktami. Lecco, które w ostatniej kolejce, rozgrywanej w środku tygodnia, zwyciężyło w tie-breaku u siebie z Sant’Elia. Oto słowa Gianfranco Milano:

Po środowym wyzwaniu przygotowujemy się już do kolejnego meczu. Zwycięstwo w środku tygodnia daje nam dużo entuzjazmu, aby stawić czoła kolejnym wyzwaniom. To zespół walczący o to, by nie spaść z ligi, ale ta pula zbawienna pokazała, że rozgrywki nie są zakończone. Dla wszystkich drużyn jest szansa na dostanie się do pierwszej piątki, by za rok znów uczestniczyć w mistrzostwach A2. Będzie to walka i tak będzie przynajmniej do pierwszych dni drugiej połowy sezonu, kiedy to zapadną pewne werdykty „.

Trener Eraldo Buonavita wyraził się w tych słowach w przedmeczu:

” Paradoksalnie, ze względu na obiektywne trudności, w tej chwili tym lepiej jest, gdy nie trenujemy. Od tygodni nie można liczyć na wysokie rytmy w treningu i szkicować przekątnych na próbę sekstetu. Część pracy nie może być wykonana z powodu licznych kontuzji. Żyjemy z bardzo pozytywnej pracy, którą wykonaliśmy przez ostatnie półtora miesiąca. Opieraliśmy się, ale w obecnej sytuacji nie wiem jak długo możemy to ciągnąć. Z drugiej strony, nasza zewnętrzna ścieżka była bezlitosna i nie widziała nas na punktach od ostatniego zwycięstwa z Perugią. To powiedziawszy, przy coraz mniejszej liczbie meczów pod koniec Puli, wyjdziemy na boisko w Lecco absolutnie z myślą, że chcemy wygrać”.

Siedem dni po ostatnim wyzwaniu przed własną publicznością, Desi Shipping Akademia Messina powraca do Palazzetto Polivalente z Cittadella Sportiva Universitaria na czwarte wyzwanie Pool Salvezza. Gościem klubu z Messyny będzie Tecnoteam Albese Volley Como, zespół, który prowadzi w klasyfikacji z 34 punktami i który przychodzi na niedzielny mecz nie ponosząc ani jednej porażki w tej zbawiennej podróży: odpoczynek pierwszego dnia, zwycięstwo 3-1 u siebie z Sant’Elia i bis poza domem w rundzie środkowej właśnie minionej przeciwko Perugii (3-1). Zamiast tego gospodarze doznali dwóch nokautów, przeciwko Lecco i Cremonie, przeplatanych sukcesem z ostatniego weekendu przeciwko Club Italia. Z 17 punktami i -9 od piątego miejsca, które poświadcza trwałość w Serie A, nie ma wielu alternatyw dla Sycylijczyków: punkty muszą być zdobyte. Jak zaświadcza trener Bonafede, przedłużony przez klub prezydenta Costantino na kolejne dwa sezony: „Akademia Sant’Anna jest właściwym miejscem dla ambitnego programu rozwoju. Z prezydentem i klubem empatia i dzielenie się programami było natychmiastowe, więc to odnowienie jest naturalne. Teraz zaczyna się nasza podróż, patrząc na teraźniejszość, ale przede wszystkim na przyszłość, która chcemy, aby była ambitna. Koncentrujemy się na najbliższym, ważnym, meczu, z bardzo wymagającym przeciwnikiem, ale w którym nie możemy już nikomu spojrzeć w twarz, biorąc pod uwagę konieczność zdobywania punktów” . Trener Chiappafreddo mówi: „Twardy zespół, u siebie będzie się z nami mierzył agresywnie. Musimy być tak samo skoncentrowani jak w pierwszych dwóch setach przeciwko Perugii, powinniśmy narzucić nasz rytm od samego początku. Będą próbowali wszystkiego, aby odzyskać punkty, które dzielą ich od zbawienia: powinniśmy być uważni i skuteczni od samego początku”.

3M Volley Perugia wraca na boisko cztery dni po środowej porażce u siebie z Albese. W niedzielę 26 marca, w przyjaznych murach PalaPellini, biało-czerwoni zmierzą się z D&A Esperia Cremona, świeżo po ciężkim zwycięstwie 3-0 u siebie nad Messiną. Lombardczycy zdobyli cztery punkty w pierwszych trzech kolejkach tej fazy, podczas gdy 3M tylko jeden. Ostatnia w klasyfikacji drużyna trenera Marangi ma jedną z ostatnich okazji do zdobycia punktów, by przynajmniej spróbować zakwestionować swój los. Goście natomiast, po wynikach z połowy tygodnia, awansowali na drugie miejsce w klasyfikacji: misją jest teraz utrzymanie pozytywnego trenu, starając się, jeśli to możliwe, powiększyć dystans do prześladowców. Emanuele Zanoni, asystent trenera Gialloblu, miał do powiedzenia:

” Mecz z Messiną poszedł całkiem dobrze, osiągnęliśmy to, co przygotowaliśmy na treningach, szczególnie w dwóch pierwszych setach. W trzecim trochę utrudniliśmy sobie życie, szczególnie w finale z odrobiną niecierpliwości w chęci odłożenia piłki przy pierwszym kontakcie. To trzy ważne punkty, które musieliśmy przywieźć do domu i udało się. Teraz głowa musi natychmiast udać się do meczu z Perugią. Wyniki tej puli ratunkowej mówią, że nie ma łatwych meczów. Te, które na papierze mogą wyglądać na mniej wyposażone zespoły, w rzeczywistości okazują się bardzo trudne. Będziemy więc musieli pojechać do Perugii z duchem, który pokazaliśmy przeciwko Messinie i na to właśnie liczę”.

Tris na celowniku Chromavis Eco DB Offanengo, które w Pool Salvezza goni za trzecim zwycięstwem w tylu meczach. W niedzielę na PalaCoim neroverdi Giorgio Bolzoniego zmierzą się z Anthea Vicenza Volley. Cremasche przyjeżdżają na spotkanie po podwójnej wygranej 3-0 z Perugią i Marsalą, natomiast w środę Porzio i towarzysze obserwowali kolejkę odpoczynku w środkowym zobowiązaniu mistrzostw.

” Vicenza – zauważa trener Bolzoni – ma najsilniejszą kadrę z punktu widzenia ataku, gdzie wyróżniają się obcokrajowcy Kavalenka i Legros, oprócz Cheli, który dobrze zna Offaneng. Musimy spróbować postawić Antheę w trudnej sytuacji na przyjęciu, następnie nasza obrona ścienna musi wykonać zwykłą pracę, którą dobrze wykonała w ostatnich meczach i musimy kontynuować tę drogę. Na pewno mieliśmy spokojny tydzień, ostatnie dwa zwycięstwa pozwalają nam pracować ze spokojem, ale i świadomością, że nic nie zostało zrobione. Spokój, ale i duża uwaga; zespół chce naciskać jeszcze mocniej.

Anthea jest świeżo po środowej kpinie, kiedy to u siebie została przemontowana przez Montale (z 2-0 i 12-7 w trzecim secie do 2-3 w plusach po tie breaku).

” Offanengo – zauważa trener Ivan Iosi – ma głęboki roster z większą ilością rozwiązań i sporo zmienił w trakcie sezonu. Zaczęło Pool Salvezza bardzo dobrze i wyraża przyzwoitą siatkówkę. Mamy swoje strzały, musimy wznowić od dobrych rzeczy, które pokazaliśmy w środę przeciwko Montale, wyładować toksyny i wyjść na boisko. Naszym celem jest próba utrzymania piłki z dala od głowy setera, aby ograniczyć grę na środku, gdzie szczególnie Anello radzi sobie bardzo dobrze. Uczynienie ich siatki mniej płynną będzie również zależało od naszej zdolności do batalii w określony sposób; skupimy się na fazie break pointów, starając się trzymać naszą stronę na uboczu, która jest teraz dobra.

HARMONOGRAM I SĘDZIOWIE 3 GIER O PUCHAR PROMOCJI-

Sobota 25 marca o 17.30

Roma Volley Club – Bsc Materials Sassuolo Sędziowie: Polenta-Cruccolini

Sobota 25 marca o godz. 18.00

Volley Hermaea Olbia – Omag-Mt San Giovanni In M.No Sędziowie: Pescatore-Grassia

Niedziela 26 marca o godz. 17.00

Volley Soverato – Valsabbina Millenium Brescia Sędziowie: Morgillo-Stellato

Cda Talmassons – Lpm Bam Mondovi’ Sędziowie: Selmi-Mazzarà

Itas Ceccarelli Martignacco – Itas Trentino Sędziowie: Galteri-Manzoni

Ipag S.Lle Ramonda Montecchio – Futura Giovani Busto Arbitrzy: Dell’Orso-Candeloro

HARMONOGRAM I REFERENCJE Z 4.DNIA ZBAWIENIA BASENOWEGO

Sobota 25 marca o godz. 16.00

Club Italia – Assitec Volleyball Sant’Elia Sędziowie: Licchelli-Papapietro

Niedziela 26 marca o godz. 15.00

Orocash Lecco – Seap-Sigel Marsala Sędziowie: Pristerà-Scotti

Niedziela 26 marca o godz. 16.00

Desi Shipping Akademia Messina – Tecnoteam Albese Volley Como Sędziowie: Adamo-Stancati

Niedziela 26 marca o godz. 17.00

3m Pallavolo Perugia – D&a Esperia Cremona Sędziowie: Mesiano-Laghi

Chromavis Eco Db Offanengo – Anthea Vicenza Volley Sędziowie: Ciaccio-Kronaj

Reszta: Emilbronzo 2000 Montale

LE CLASSIFICHE-

POOL PROMOZIONE-

Roma Volley Club 70 (21 – 1); Itas Trentino 62 (20 – 4); Omag-Mt San Giovanni In M.No 55 (17 – 5); Valsabbina Millenium Brescia 53 (18 – 6); Cda Talmassons 51 (16 – 6); Ipag S.Lle Ramonda Montecchio 49 (16 – 6); Lpm Bam Mondovi’ 49 (16 – 8); Bsc Materials Sassuolo 47 (16 – 8); Futura Giovani Busto Arsizio 46 (15 – 9); Itas Ceccarelli Martignacco 45 (14 – 8); Volley Soverato 35 (11 – 11); Volley Hermaea Olbia 30 (11 – 13).

POOL SALVEZZA-

Tecnoteam Albese Volley Como 34 (12 – 12); D&a Esperia Cremona 28 (8 – 16); Chromavis Eco Db Offanengo 27 (9 – 15); Orocash Lecco 27 (9 – 16); Emilbronzo 2000 Montale 26 (9 – 16); Anthea Vicenza Volley 25 (9 – 14); Assitec Volleyball Sant’Elia 18 (4 – 19); Seap-Sigel Marsala 17 (6 – 17); Desi Shipping Akademia Messina 17 (5 – 18); Club Italia 12 (4 – 21); 3m Volleyball Perugia 10 (3 – 20).