Mondovì leci do ćwierćfinału Pucharu Włoch po ciężkiej walce

SAN BONIFACIO (VERONA)- LPM Bam Mondovì leci do ćwierćfinału Pucharu Włoch Kobiet A2, pokonując po długiej walce Ipag S.lle Ramonda Montecchio w tie breaku 2-3 (21-25 25-23 25-17 23-25 12-15). W następnej kolejce dziewczyny Solforatiego będą mogły zmierzyć się z liderem grupy A, Valsabbina Millenium Brescia.

Świetne widowisko w ciągu dwóch godzin na weneckiej ziemi, w którym Kasztelanom udało się wyjść na prowadzenie dwa sety do jednego, ale zostali odebrani przez gości w przeciągniętej czwartej części przed zwycięskim ciosem w piątej frakcji. Dziewczyny trenera Solforatiego zagrały uporządkowany i skuteczny mecz, w którym prym wiodły Decortes (23 punkty), Grigolo z 17 punktami oraz odkryta na nowo Populini, która skończyła z 12 piłkami naziemnymi. Nadzwyczajne występy Mazzona (29) i Angeliny (24) nie wystarczyły gospodarzom do uniknięcia eliminacji.

Pierwszy zestaw zaczyna się od znacznego balansu. Mondovì ucieka atakami Populini i Decortes, ale Montecchio schodzi pod ziemię i udaje mu się zamknąć lukę. W finale pumeks rozciągnął się i objął prowadzenie. W drugim secie gra toczyła się punkt za punkt do stanu 8-8, kiedy to Mondovì ponownie próbował uciec asem i uderzeniem Decortesa. Przy stanie 10-13 Sinibaldi przerwał grę, ale kobiety z Mondovì kontynuowały swoją jazdę, dzięki kilku błędom przy serwisie Kasztelanek. As Mazzona i ściana Comettiego na Populino przywróciły parytet. Pierwszy zamysł Bartolucciego i dwa ataki Mazzona zamknęły seta dla gospodarzy. W trzecim secie Montecchio utrzymywał przewagę od początku do końca, odrabiając siedmiopunktową stratę. Post Comettiego i finisz Mazzona przypieczętowały wynik 25-17. Czwarty set był bardzo zacięty, w którym Mondovì próbował wyjść na prowadzenie dzięki doskonałym zagrywkom Decortesa, obejmując prowadzenie 6-9. Sinibaldi poprosił o time-out, a Cometti odpowiedział pierwszym czasem, a Angelina bułką. Potem było tak samo, aż do 23-23, kiedy to Grigolo zrobił różnicę w końcówce i wznowił mecz. W tie-breaku goście od razu ruszyli do przodu za sprawą asa Colziego i pipe’a Decortesa. Na 5-8, Sinibaldi wzywa time-out i biało-czerwoni zdobywają punkty dzięki dwóm ścianom autorstwa Brandi i piłce popychającej Tanase. Solforati wzywa swoje dziewczyny, które wykładają piłkę na parkiet wraz z Pizzolato i Longobardi. Angelina skraca dystans, ale Grigolo daje biancoblu przejście do kwatery.

I PROTAGONISTI-

Marco Sinibaldi (Ipag S.Lle Ramonda Montecchio)- To była bitwa, tak jak się spodziewaliśmy, i to oni wyszli z niej zwycięsko. Na pewno byli bardziej cyniczni i lepiej wykorzystywali to, co było i jest naszym słabym punktem. W porównaniu z innymi meczami było to nieco bardziej felerne spotkanie. Mieliśmy mało cierpliwości w swoich wyborach. Po trzecim secie trochę odpłynęliśmy. Czwartego seta graliśmy punkt za punkt. Wygrali dwoma punktami w tie-breaku, który jak wiemy jest grą samą w sobie. Tam graliśmy z lekkim strachem na barkach, po przegranym w ten sposób czwartym secie. Odbiliśmy się, prowadząc 9-10, ale potem poszło tak, jak poszło. Teraz kieruj się na mistrzostwa i widzimy się z Perugią w nowym roku.”.

Matteo Solforati (Trener LPM Bam Mondovì)-Ciężki mecz, dobre 3-2. Obie drużyny zagrały na miarę swoich możliwości. To był mecz na huśtawce, bo niektóre sety szły trochę na jedną, a trochę na drugą stronę. Ale myślę, że wyszedł ciekawy mecz, z dwoma drużynami, które zagrały z zacięciem i charakterem. Ważne było dla nas, aby wyjść z trudnego momentu, przywożąc do domu przekonujący występ, poza wynikiem. Ważne jest jednak to, aby po dwóch złych występach pod względem postawy na boisku być na boisku pewnym i walczyć. Cieszę się, że widziałem drużynę, która żyła, która nawet w trudnych momentach wyciągała charakter, zamiast się demoralizować. Zakończmy ten rok z uśmiechem.”.

TABLICA WYNIKÓW-

IPAG S.LLE RAMONDA MONTECCHIO – LPM BAM MONDOVI’ 2-3 (21-25 25-23 25-17 23-25 12-15)

IPAG S.LLE RAMONDA MONTECCHIO: Marconato 4, Bartolucci 6, Angelina 24, Barbazeni 2, Mazzon 29, Tanase 10, Maggipinto (L), Cometti 6, Brandi 2, Nardelli, Muraro. Nieobecni: Esposito, Franzolini (L), Malvicini. Wszystkie. sinibaldi.

LPM BAM MONDOVI’: Grigolo 17, Riparbelli 4, Decortes 23, Populini 12, Pizzolato 7, Giroldi 2, Bisconti (L), Longobardi 6, Colzi 3, Giubilato. Nie w: Takagui, Zech. All. Solforati.

UWAGI – Czas trwania zestawu: 23′, 27′, 23′, 28′, 17′; Tot: 118′.

MVP: Beatrice Giroldi (LPM Bam Mondovì)

DRUGA RUNDA 16 PUCHARU WŁOCH SERIE A2-

Środa, 11 stycznia 2023, 17:00

BSC Materiały Sassuolo – ltas Ceccarelli Martignacco

Środa 11 stycznia 2023, 20:30

Futura Giovani Busto Arsizio – Volley Soverato

Czwartek 12 stycznia 2023, godz. 20:30

CDA Talmassons – Volley Hermaea Olbia